Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyorshajtás miatti büntetés...

Gyorshajtás miatti büntetés ellen lehet fellebbezni, ha nem én vezettem az autót?

Figyelt kérdés

09.15.-én leadtam az autót a szerelőmnek, hogy nézzék át, és ha minden oké műszakiztassák le. Mivel műszakira máshová szokták elvinni, nem helyben csinálják, ezért ugye menniük kellett az autóval.

Viszont ma kaptam egy harmincezres csekket, mert abban az időpontban bemérték az autót 60-as táblánál 85-el.


Ilyenkor mindenképpen be kell nyelnem, vagy van valami jogorvoslat?



2021. szept. 27. 15:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet, hogy nem egyedi eset vagy azon a helyen, de ha az is, akkor sem engedheti meg magának a műhely az ilyesmit, mert csak rossz híre lesz. Ha normális a főnök akkor vagy megtalálja ki volt az, ha nem dobják ki maguk közül akkor pedig az egész csürhe fizeti a büntit és mindenkitől levonják. De ha igazán tisztességes és szeretne megtartani akkor beballag veled a rendőrségra az elkövető nyikhajával.
2021. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Fellebbezni nem kell mert felesleges, a szerelővel kell leboxolnod.
2021. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Fellebbezni nincs okod. Azt akkor tehetnéd, ha például olyan helyen készült volna a felvétel, ahol bizonyosan nem járt akkor az autó, nem a te üzembentartásodban levő autó lenne a fényképen stb.


A jogszabály, adott feltételek esetén lehetőséget ad arra, hogy az üzembentartó kimentse magát.

┌─ 21/A. § (1) Az üzemben tartó mentesül a felvétel alapján kiszabott közigazgatási bírság megfizetése alól, ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen került ki a birtokából és igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatóság eljárását.

(2) Ha a gépjárművet az üzemben tartó a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és ezt a használatba vevő személy eredeti teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, a (4)* bekezdés szerinti adatokat tartalmazó nyilatkozatával igazolja, vagy - azon gépjárművek esetében, amelyek külön jogszabály alapján a közúti forgalomban menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel vehetnek részt - olyan menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel igazolja, amelyek a (4)* bekezdés szerinti adatokat tartalmazzák, a közigazgatási bírságot a használatba vevő személlyel szemben kell kiszabni.

* (4) A (2) bekezdés szerinti nyilatkozat, menetlevél, illetve fuvarlevél tartalmazza

a) a gépjármű hatósági jelzését,

b) a természetes személy üzemben tartó és használatba vevő nevét, születési idejét, születési helyét, lakcímét, nem természetes személy üzemben tartó és használatba vevő esetén annak megnevezését és székhelyének (telephelyének) címét,

c)

valamint

d) azon időszak megjelölését, amelyre a gépjármű használatát a használatba vevő az üzemben tartótól átvette. ─┘

↑ 1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről


Teljesen a műhely és a te ügyed; kérdés mennyire tisztességesek. Mindenesetre, ha vállalják, akkor azzal járnak jobban, ha egyszerűen odaadják a pénzt, és te befizeted. Számodra ez semmit nem jelent, a bírság megérkezése után törölnek a nyilvántartásból. Egyébként sincs olyan jogszabály, hogy adott számú és mértékű közigazgatási bírságnak bármilyen következménye lenne. Viszont, ha utólag írtok papírt, és ezzel mented ki magad, akkor a vétkes előéleti pontot is kap (köznyelvben: büntetőpont), mert ismertté válik a vezető személye. Te, az objektív felelősség keretében csak a bírságot kaptad, nem került megállapításra, hogy te vezettél (pláne, hogy nem is); előéleti pontról szó sincs a határozatban.


// Más dolog, de én egy családi vállalkozásban működtetett műhelybe járok, apa és két fia dolgozik.

De, ami itt a lényeg: akár műszaki vizsga felkészítésre és vizsgáztatásra, akár esedékes szervizre, akár javításra viszem az autót, anyuka veszi az űrlapot, kitölti, hogy mikor, milyen okból átvették az autót; aláírjuk, és kapok egy példányt. Ugyanígy, időponttal aláírjuk a visszaadást. Azt azért kérni szokta, hogyha bírságot kapok miattuk, akkor keressem őket, ne csak áthárítsam a papírral, éppen a büntetőpontok miatt.

Ha márkaszervízbe viszem, ott munkalapot kapok, számítógéppel nyomtatják, azon is rajta van, hogy mikor vették át az autót. //

2021. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!