Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem lenne jobb, ha a jogosítvá...

Nem lenne jobb, ha a jogosítványhoz kellene pszichológiai alkalmassági is?

Figyelt kérdés

Elég sokat vezetek, sokszor látok olyan előzéseket, hogy épp vissza tud térni a sávjába az, aki előz.


Mentős vagyok, sokat vonulunk, gyakran előfordul, hogy valaki nem hajlandó lehúzódni, az is előfordul, hogy direkt lelassít előttünk, ha elkezdjük előzni, akkor felgyorsít.



2021. dec. 28. 18:19
A kérdező szavazást indított:
Igen, jobb lenne
Nem lenne jobb, jó így ahogy van
41 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lenne értelme, de nem hiszem, hogy biztosítani lehetne a vizsgálat szakszerűségét, kapacitás sem lenne rá.

Egy pár perces beszélgetéssel/teszttel nem lehet megállapítani, hogy valaki idegbeteggé válik-e a volán mögött vagy sem.


Tehát kb. ugyanaz lenne, mint az orvosival: boldog-boldogtalannak megadják.

2021. dec. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2%
Akkor neked se lenne jogsid aranyapám!
2021. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2- Ezt ki tudnád nekem fejteni?

(Nem teljesen egyértelmű, hogy miből szűrted le)

2021. dec. 28. 19:28
 4/10 anonim válasza:
De, nagyon jó lenne, azonban kb. lehetetlen kivitelezni sajnos, mivel komoly szűrésre lenne szükség. Pár perc vagy pár óra leforgása alatt nem lehet biztosat megtudni senkiről sem, és sokan egyébként túl tudnak járni még egyes pszichológusok eszén is. Rengeteg pszichopata, szociopata van így is, akikről az ember meg nem mondaná. C típusú nemzetbiztonsági átvilágítást meg csak nem kellene már egy apró jogsihoz bevezetni (utóbbi nem tévedne akkora eséllyel és nehezebben kicselezhető).
2021. dec. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Fölösleges lenne, max 1-2 idiótát szűrne ki a 100 idiótából, és az az 1-2 meg annyira alkalmatlan hogy jogsi nélkül is vezetne, semmi nem lenne jobb.
2021. dec. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Már az is elég lenne, ha 10 évente újra forgalmi vizsgát kellene tenni. A B kategóriás sofőrök 80%-a simán megbukna. Nekünk meg 5 évente GKI vizsga, ADR vizsga, megatököm.
2021. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne valami sok kerdéses pscihoteszt legalabb, ahol vannak rejtett ellenőrzőkerdesek is bőven.

Legalább pár agresszív barmot, meg dönteskeptelen mamlaszt kiszürhetnenek. Ugyan igy a tulzott kockazatvallalókat.

Persze ettől meg atcsúszna rengeteg olyan is akinek nem feltetlen kene volan möge ülnie, de egy fokkal jobb lenne a szitu.

2021. dec. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én alpha vagyok az utakon és ez így van jól. Aki ebbe nem törődik bele az magára vessen.
2022. jan. 5. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Aki nem törődik bele, hogy pontokat kap, mert átlépi a záróvonalat, nem engedi át a gyalogost, stb. végül elveszik a jogsiát és nem törődik bele az is vessen magára
2022. jan. 5. 09:17
 10/10 anonim ***** válasza:
xd
2023. aug. 30. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!