Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Debrecenben tényleg azért...

Debrecenben tényleg azért építenek mindenhova lámpás kereszteződést körforgalom helyett, mert Kósáé a lámpákat üzemeltető cég?

Figyelt kérdés
Míg Angliában a szűk mellékutcák kereszteződésénél se probléma körforgalmat kialakítani, addig Debrecenben az olyan kereszteződésekben is lámpás csomópontot alakítanak ki ahol a körforgalom kialakítható lenne és sokkal előnyösebb lenne a forgalom lebonyolítása szempontjából. Ráadásul egyre több helyen indokolatlanul lámpával lassítják a forgalmat, ahol egyébként nem is lenne szükség rá. Több debrecenitől is hallottam, hogy ez azért van így mert Kósáé a lámpákat üzemeltető cég és ezzel nem kis bizniszt bonyolít le. Mennyire igaz ez?

2022. febr. 12. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
M35 - Józsa 2db., BMW Kismacs, Nagymacs, BMW bejárat, Kishegyesi út
2022. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11-es ebből csak 1 ami Debrecen belterületén van.
2022. febr. 13. 21:40
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind Debrecenben van.

Hol írtam én azt, hogy a belvárosban?

2022. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Igazából én nem hiányolom annyira Derbrecenben a körforgalmat és igen, vannak értelmetlen lámpák, pl a Piac utcai mekinél tényleg katasztrófa. De pl. a Böszörményi út egy elég rossz példa, épp a múltkor számoltam, hogy kb 13 perc alatt beértem a Doberdóról a Domb utcára a Böszörményin át, konkrétan úgy tudtam végigmenni a városon (főleg a Bödzörményin), hogy mire a következő lámpához értem zöldre váltott. Elég sokat járok az adott útvonalon, rendszeresen ezt tapasztalom, van hogy a legelső pirosat a belvárosban kapom, ami azért nem rossz arány, ezek alapján nem mondanám, hogy nincsenek összehangolva a lámpák.

Ugyanakkor szerintem vannak olyan helyek is, ahova bőven elkellene a lámpa, mert pl reggelente felér egy életveszéllyel, mire átjutsz a lámpa nélküli gyalogátkelőn, mert az autós még akkor se szívesen áll meg, ha már majdnem előtte sétálsz a zebrán.

2022. febr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

A Böszörményi úton nemrég állították át a lámpákat. Érdekes a véleményed, mert a legutóbbi hangolás után sokan arról írtak a fb-on, hogy több perccel nőtt a menetidejük a lámpák miatt és még sebességet túllépve se sikerül elérniük a következő zöldet. Lehet más időpontokban közlekedtek, vagy azóta tovább korrigáltak. Mindenesetre ez máshol is visszatérő jelenség a városban, hogy vagy pár másodpercre meg kell állni a pirosnál mire odaérsz, vagy túl kell lépni a megengedett sebességet és még úgy se éred el a zöldet.

De még mindig nem tudtuk meg, hogy van-e Kósának érdekeltsége a lámpa cégben.

2022. febr. 17. 16:21
 16/17 anonim válasza:
10 ève voltam debrecenben de mar akkor is feltünt hogy 1.5-2x tobb a lampa mint kellene szoval en elhiszem a dolgot mert 98 óta már polgarmester volt!
2023. máj. 20. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nincs lámpás cége!!!

Nincs benne pénz, és nagyon szem előtt van.

2023. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!