Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ma majdnem elütöttem egy...

Ma majdnem elütöttem egy zebrán átkelő gyalogost...Ezek után merjek még vezetni? Ennyi erővel közveszélyes vagyok?

Figyelt kérdés

Egy kis útról kanyarodtam ki egy 2 sávos egyirànyú utcába. Ahova kikanyarodtam, ott rögtön egy zebra keresztezte a 2 sávost.

Azt tudni kell, hogy egy nagy forgalmú helyen van, mindig mennek ott, mint az állat a belső sávban(a felém közelebb esőben) és nagyon nehéz kijutni. Mikor végre tiszta volt a terep elindultam lassan, ránéztem a zebrára, sehol senki, de mivel nagyon jönnek, mint az állat, mégegyszer hátranéztem a biztonság kedvéért, nehogy belém koccanjon valaki.

Mire újra előre néztem, a mellettem ülő szólt, hogy vigyázzak. És ez tényleg egy másodperc alatt történt meg, ha nem hamarabb. A gyalogost kitakarta a holttér, ezért nem láttam először. Ha gyorsabb a tempóm, vagy az utasom 1mp alatt később szól, én bizony elcsapom...

Azóta is csak bőgök. Ha nem lett volna mellettem az utas, akkor megsérült volna miattam valaki, vagy embert ölök. (Azért az utóbbit talán nem, max 10-el kanyarodtam, mert félve dugtam ki a kocsi orrát, már mondtam miért.)

Szerintetek alkalmatlan vagyok a vezetésre? Veletek volt már ilyen? Tudom, mi volt a hiba, a holttér. Pedig mindent, mindig ellenőrzök, egyszer kimarad,mert abban a kereszteződésben tényleg nagyon vigyázni kell mindenre IS, és az egyszeri alkalomból meg is lett volna a baj. Basszus, én bíz isten nem merek most volán mögé ülni. Kezdő vezető vagyok.


Lány vagyok ha ez számít. Xd


2022. ápr. 22. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
láss ne csak nézz , majd lesz rutin . kerezteződés rendben van mert ha nem így lenne naponta gázolnának ott gyalogosokat
2022. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Én hetente majdnem elütök valakit.

Vigyázzanak a gyalogosok.

2022. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább úgy fognám fel, hogy szerencsés vagyok, hogy egy ilyen figyelmeztetés árán jöttem rá, hogy mennyi apróság adódhat, amiből könnyen megvan a baj.

Kisfirgalmú utakon és rutinos sofőr mellett gyakorolnék.

2022. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De...én eddig is tudtam, hogy nagy baj lehet belőle, mert mikor egyszer vezetni tanultam, akkor pedig hátramenet helyett négyesbe raktam, megugrott az azutó és pont akkor sétált el előttem valaki. Jó, akkor kb 6 óra volt mögöttem, arra azt mondom, hogy “oké”, mert az oktatóm lerendezte. De a lényeg, hogy az az eset megtanított a figyelmességre, mindig extrém körültekintő vagyok és most mégis...
2022. ápr. 22. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
aki vezet, időnként hibázik. Ezzel nem lehet mit kezdeni. Tanulj más és saját hibáidból; máskor nézzed meg a holtteret is.
2022. ápr. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak sajnos olyan kereszteződések, ahol nehéz belátni mindent. Azt tudom mondani hogy kerüld ezeket, lehet hogy egy-két utcával arrébb sokkal biztonságosabb a kanyarodás.

Meg válassz kisebb forgalmú utakat, mégha kis kerülőt is jelent. Érdemes!

2022. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!