Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 60 nappal korábban vihetem...

60 nappal korábban vihetem muszakira az autót? Milyen szabályok vannak erre ?

Figyelt kérdés
2022. máj. 5. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Viheted, de akkor hamarabb is fog lejárni, tehát ha 60 nappal korábban elviszed, akkor a vizsga napja +2 év lesz.

30 napon belül van az, hogy a korábbi dátumot kapja. Tehát mondjuk pl. május 20-án járna le, de te holnap, 6-án már elviszed, akkor 2024.május 20-ig adja

Viszont ha 60 nap múlva jár csak le (pl. július 5-én), és te holnap viszed, akkor csak 2024.május 6-ig kapja.


Ha pedig esetleg az van a kérdés mögött, hogy COVID-miatt már lejárt, de nem várnád meg a július 1.-jét, akkor pedig vigyed mihamarabb, mert később nagy lesz a tumultus a vizsgáztató helyeken.

2022. máj. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem jártle , nem is szeretnék ezzel a covidos dologgal foglakozni.Nem leszek az országban és ezért kellene hamarabb
2022. máj. 5. 19:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
hát, akkor nyilván muszáj elvinni - főleg, hogy külföldön nem is fogadják el a haladékot. Annyi lesz csak amennyit írtam az 1-es kommentemben, hogy kerek 2 évre adják és nem 2 év+60 napra. De egyéb jogi, stb. akadálya nincs, hogy elvidd.
2022. máj. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, az a 60 nap nem érdekel, lényeg legyen rajta mert ahogy írtad is, másutt ez nem érvényes így covidosan
2022. máj. 5. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár a műszaki vizsga utáni napon is viheted másik műszaki vizsgára az autót, erre nincs korlátozás. Aki átalakít valamit és le kell műszakiztatni pl. egy vonóhorgot, akkor nem vár 2 évet.
2022. máj. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!