Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg kötelező lesz a...

Tényleg kötelező lesz a bukósisak és a biztosítás az elektromos rollerre? A 15-20 km csúcssebességű rollert is a közútra küldik?

Figyelt kérdés
[link]
2022. máj. 31. 20:03
 1/10 anonim ***** válasza:
"Jogosítványhoz és biztosításhoz kellene kötni az elektromos rollerek használatát - mondta Szatmári-Margitai Gergely jogi szakértő még 2019-ben. Akkor azzal indokolta ezt, hogy az elektromos rollerek Magyarországon jelenleg nem minősülnek járműnek, ezért a használóját gyalogosnak tekintik, miközben egyes rollerek akár óránként 75 kilométeres sebességre képesek."
2022. máj. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vagy direkt nem a cikket linkelted, hogy direkt félreérthesd?

[link]

2022. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem direkt linkeltem . Azt akartam, amit te linkeltél.
2022. máj. 31. 20:17
 4/10 A kérdező kommentje:
De most komolyan, a 15-20 km váégsebességű rollerokat leküldik az úttestre? Aki lemegy, kész öngyilkosság a száguldó autósok közé menni.
2022. máj. 31. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:
Így is le és eléd mennek. Nem is néznek szét, azt hiszik belefér átsuhanni, csak mert gyorsabbak, mint a gyalogos. Nagyon helyes, hogy szabályozzák, itt volt az ideje. Ha normálisan használod, nincs miért kiakadni. Vagy nem látják közben a bukósisaktól a felnyírt kakastaréj fejedet, amit a szél lobogtat?
2022. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

már most is kötelező..sőt a segédmotorvezetői is..meg még néhány apróság.


Ha egy unatkozó, nagyon ráérő, ráadásul a

szabályok betartását szigorúan megkövetelő rendőr állít meg, akkor megtudod mi kell a lassú villanyrollerre(is)

2022. máj. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen ez nem közlekedési eszköz.

Csak egy gyerek játékszer és oda való a játszótérre.

2022. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 De az. Egyre többet látok pesten motoros bukósisakban, kivilágítva, 50-60 körüli tempóval közlekedni. gyakorlatilag ülés nélküli segédmotorkerékpárok. Sőt, mivel elektromosak, nem egy kétütemű nádirecsegő próbálja variátoron keresztül megmozdítani, még jobban is gyorsulnak, mint egy hagyományos 50-es tuningolatlan robogó.
2022. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Életveszélyesek ezek tényleg bekellne tiltani.

Egy jó bicikli ezerszer jobb és hasznosabb.

Tudom hogy lepontozzátok de hát ez legyen a legnagyobb örömötök az életben!!!

2022. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Miért pontoznánk le? Engem speciel a járdán egy kerékpáros ütött el..

De most nézem, vannak olyan rollerek, amelyekkel 50-70 km-rel is lehet menni. Na, nálunk Debrecenben az úttesten seperc alatt fejreállnának, annyi gödör és kátyú van. Amúgy én azokat a rollerokat nem engedném az úttestre, amelyek max 15-25 km/óra sebességgel tudnak közlekedni.

2022. jún. 1. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!