Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az normális, hogy nem a...

Az normális, hogy nem a vizsgaútvonalakon vezetek, hanem arra, amerre az oktatónak éppen dolga van?

Figyelt kérdés

2 órát (ami 2*50 perc) szoktam vezetni egyszerre. Ez idő alatt kb 4-szer, 5-ször megállunk, az oktatóm intézi az ügyeit, elmegy kb 5-10 percre egy alkalommal. Ezzel alapvetően nem lenne problémám, ha egy órán max egyszer csinálná ezt. Ráadásul nem is a vizsgaútvonalakon megyünk, hanem arra, amerre éppen dolga van.

Amúgy alapvetően rendes, meg jól tanít, csak ez zavar.

Mit kellene tennem?



2022. jún. 11. 13:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
Szólsz neki, hogy te fizeted az órát, úgyhogy az 50 perc az legyen 50 perc és nem kevesebb.
2022. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#7


Pontosan megérkeztem az órára, még egy telefont elintézett, az 5 perc. Aztán elment a kocsiba valami alkatrészt venni, vártam rá 6-7 percet. Utána felment a lakásába, ott vártam rá 10 percet. Aztán elmentünk a feleségéért a boltba, segített neki bepakolni a kocsiba, az kb 3-4 perc volt. Ezután elment megint valamit venni, az is 5 perc.

Azért ahogy számolom, 30 perc elmegy ilyenekkel.


A vizsgaútvonalakkal meg úgy vagyok, hogy azért csak könnyebbség a vizsgán, ha ismerős a terep. És mivel nem akarok félmilliót kiadni egy jogsira, szeretnék 30-35 óra alatt levizsgázni.

Vezetni meg úgyse 30 óra alatt fogok megtanulni, hanem majd pár év gyakorlattal.

2022. jún. 11. 16:54
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez színtiszta pofátlanság, amit csinál, hogy a te időddel (és pénzeddel) szórakozik.

Meg kell mondani neki, hogy nem a haverja vagy, hanem a fizető ügyfél. Ha nem változtat, akkor pedig keresni kell egy másik oktatót.

2022. jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

" Ez idő alatt kb 4-szer, 5-ször megállunk, az oktatóm intézi az ügyeit, elmegy kb 5-10 percre egy alkalommal. "

Tehát minimum 20 perc, maximum 50 perc kimarad. 50 perc már egy órád. Ez a része nagyon nem normális, hiszen a semmiért fizetsz.


"Ráadásul nem is a vizsgaútvonalakon megyünk, hanem arra, amerre éppen dolga van."

Ez a része viszont rendben van, váratlan helyzetekben többet tanulsz. Én az útvonalakat kicsit már unom is (kisvárosban tanulok), ezért mindig örülök, ha új, számomra még ismeretlen utcába hajtunk be. Ráadásul az útvonalakon hajlamos vagyok megszokásból vezetni, ami szintén nem jó, hiszen bármikor lehet forgalmi rend változás, valamint a vizsgabiztosnak is fel fog tűnni, ha nem figyelek, csak emlékezetből megyek.

2022. jún. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Te honnan tudod, hogy mik a vizsgaútvonalak?
2022. jún. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15-ös, fentvan az Innovációs és Technológiai minisztérium honlapján, bárki meg tudja nyitni PDF-ben. Én is nézegettem pár hónapja :)
2022. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

#16: Ja hogy már ennyire sem kell megtanulni vezetni? :D Amikor én vizsgáztam, akkor még az útvonalak sorszámát is úgy őrizték, mint a nemzeti aranytartalékot, nemhogy a pontos vonalvezetést :D


#15

2022. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

15, 17


16-os vagyok, az első oldalon, valahol a lap közepén már leírtam, hogy NINCSENEK FIX útvonalak, hanem csak pár utca meg kereszteződés, csomópont van megadva, amiken át kell haladni a vizsga során, de azokat a kereszteződéseket kb. 10 féle képpen is el lehet érni, meg több irányból is. Tehát nem úgy kell elképzelni a vizsgaútvonalat, mint egy városi buszjáratot, hogy mindig ugyanazokon az utcákon megy el. Hanem fel van sorolva 5-6 utca, amiknek bele kell esnie az 50 perces vizsga során. Ezeket találod meg egy táblázatban az ITM honlapján is, városokra lebontva.

2022. jún. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!