Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legidiótább...

Szerintetek mi a legidiótább KRESZ szabály?

Figyelt kérdés

2022. jún. 15. 00:26
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
23%
Az,hogy ott is balra húzódva kell megkezdeni egyirányú utcából a balra kanyarodást, ahol az ellenirányú kerékpáros forgalom engedélyezve van. Konkrétan frontális ütközést ír elő a KRESZ, kis híján...
2022. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Szerintem alapvetően a balról kanyarodás az egyirányúban egy nettó marhaság.
2022. jún. 15. 00:39
 3/35 anonim ***** válasza:
21%

Maga a szabály ugyan nem hülyeség, de mivel senki nem alkalmazza, érdemes lenne megválni tőle: lakott területen kívül az előzési szándék a kürt használatával is jelezhető. Persze nem zavar senkit, de jelen formában 0 haszna van.

Ami viszony tényleg idióta szabály: lakott területen kívül elegendő a nappali menetfény használata tiszta időben, nappal. Talán maga a megengedés nem hülyeség, mert bizonyos autóknak tényleg elég erős a nappali fénye ahhoz, hogy jól észlelhető legyen (+esetleg hátul is van), de a többségre nem ez jellemző. Itt inkább azt kellene felülvizsgálni, hogy melyik típusba szerelt ilyen jellegű berendezések minősülhetnek nappali menetfénynek, egy meghatározott szabvány alapján.

Az pedig, hogy az egyirányú utca bal széléről kell kanyarodni, nem ördögtől való, hiszen kétirányú úton is a sáv azon széléről kell(ene) kanyarodni, mint amerre történik a kanyarodás.

2022. jún. 15. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
0%
+1 a nappali világításra.
2022. jún. 15. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%

Nekem ezzel a nappali menetfénnyel csak az a bajom hogy emiatt sokan elfelejtik bekapcsolni a normál világítás. Hozzászoknak hogy semmi dolguk nincs. Gyakran előfordul hogy ködben, szürkületben vagy akár este is találkozok csak menetfénnyel közlekedő autóval.

Mikor Ausztriában éltem ott többször láttam hogy a rendőrség sorban intette ki azokat akik korlátozott látási viszonyok között csak nappali menetfényt használtak. Itt még ilyennel nem találkoztam.

2022. jún. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
31%

Én az útból elvett biciklisávra szavazok.

Egyszerűen kódolva van benne a baleset, jobbra forduláskor.

2022. jún. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%
Világítás nappal, aki nem lát ne vezessen.
2022. jún. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
92%

A nappali világítás, a szemből való észlelhetőséget javítja, előzéskor könnyebb megbecsülni a szemből közeledő távolságát/sebességét.


Ezért is kötelező csak lakott területen kívül, amelyik autón még a hagyományos tompított van csak.

2022. jún. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem az, hogy a zebránál át kell engedni a gyalogost. Persze egyrészről jó, viszont egyúttal sokan úgy elpofátlanodtak, hogy se megállás, se körülnézés csak lelépnek és mennek, miközben a fülükbe bömből a zene.

Ezt egy kicsit tovább kellett volna ezt gondolni.

2022. jún. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
89%

- Ha a "gyermekek" tábla alatt van távolságot jelző kieg. tábla, akkor 30-as sebességkorlátozást jelent.


- 2-nél több sávos úton csak személyautó (és motor) mehet a belső sáv(ok)ban, kisteherautó nem.


- kerékpárral 40 helyett 50 a sebességkorlát, ha van rajtad sisak.


- A teherautóval behajtani tilos táblánál bemehetsz 3,5 t alatti teherautóval, de csak ha zárt a raktér, tehát pl. egy pickuppal nem. :D.

2022. jún. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!