Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Én ezt nem hiszem! Miért...

Én ezt nem hiszem! Miért mindig engem b@szogatnak az ellenőrök?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, most már komolyan! Nekem nem szoktak paranoid gondolataim lenni, de ma kiborult a bili!

Az a helyzet, hogy rengeteget metrózok ezért kikerülhetetlenek számomra az ellenőrök. Tehát bérletet veszek minden hónapban! Havi kemény 70 ezer forintomból 10 ezer erre megy el! Nagyon kelekótya személyiség vagyok, mindig elfelejtem beírni az igazolvány számomat, néha eszembe jut, mondjuk 3 havonta...

És ugye mindenki tudja, hogy a metrón szinte már akkor lesz@rnak, ha turkálsz a zsebedbe, ami elég dühítő... Mindig az jut eszembe, hogy minek dobtam ki azt a 10 ezer ft-ot, ha az ellenőrök 70%-a nem is kíváncsi rá...

És akkor itt ez a számos dolog, nagy ritkán sikerül időben előkaparnom, ahogy sodor befelé az ember-csorda és van egy pár ellenőr akik megállítanak, amiatt, hogy nem írtam be a számot. Pampognak, hogy írjam be, közben mögöttem puffognak, hogy nem férnek rá a lépcsőre. Ez is idegesít.

Meg az is, hogy miközben emiatt az apróság miatt fixíroznak vigyorogva suhannak át mellettem a leleményes bliccelők, akik csak úgy tesznek, mintha lyukasztanának egyet a tömbjükből... Nem őket kéne b@szogatni, könyörgöm? Ez nagyon igazságtalan!

Ma reggel a moszkván úgy megszorította a karomat az ellenőr, hogy véraláfutásos lett! :( Oké, most beírtam a számot, de azért ez akkor is nonszensz!


2010. szept. 22. 09:16
1 2
 1/11 anonim válasza:

Megszorította a karodat?Na velem tette volna!Egy ellenőr hozzád se érhet.

Egyébként én sem írom be soha a számot a szelvényre...

Szerintem ha jogtalanul piszkálnak nyugodtan nyisd ki a szádat.

2010. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
sok a kamu ellenőr, és a az igaziak is hatalmi játékot játszanak!
2010. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Soktényezős játszma!


Nem azért dobod ki a havi 10e-t, mert az ellenőr kíváncs vagy sem, hanem azért, mert megfizeted azt a szolgáltatást, amit igénybeveszel. Abban amúgy egyet tudok érteni az összes bliccelővel és szimpatizánssal, hogy a hazai jövedelmekhez képest ez borzasztóan drága. Persze a városban, ha egy hónapig korlátlanul jöhetsz-mehetsz vele, kb napi 300,-Ftért, akkor nem is annyira, mert 10eFt benzinből nem biztos, hogy ez mind kijönne.

Tehát a drágaság még nem ok a bliccre. (mondom: én is drágállom)

Az ellenőr, a maga kis egy négyzetméteres hatalmával meg aztán egy külön állatfaj.

Tettlegesen nem molesztálhat, elvileg fel lehetne érte jelenteni.


De most légy őszinte: miből állna a megvételkor rögtön beírni azt a q... számot? Kevesebből, mint ide kérdést írni, hogy hibáztam és jujj, következménye lett.



(a drágaság és a tettlegességgel kapcsolatban amúgy igazat adok neked)

2010. szept. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 1.5 éve nem írom rá a számot, megszokásból. BKV-sok még soha nem állítottak meg érte, a mávosok folyton pampognak, de nekik nem sok közük van hozzá.

Ha hozzád ér az ellenőr, akkor vidd a feletteséhez, ne hagyd magad. Mondanám hogy ha megtermettebb vagy, üsd meg de akkor kikiáltanak agresszívnek :D

2010. szept. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Én rühellem az ellenőröket! 12 éves lehettem, mentem be anyu munkahelyére metróval, valamiért sietnem kellett, elfelejtettem jegyet venni.

Kifelé egy ellenőr nyanya megállított, mondtam elfelejtettem jegyet venni. (Hozzáteszem havonta ha egyszer mentem fel pestre akkor sokat mondok)

Erre a nő azt mondta megbüntet, mondtam nekem nincs pénzem ezt kifizetni, meg sietnem is kell! Elakartam menni aztán rendőrt hívott rám.

Mondom még a végén le is csuknak...

22/L

2010. szept. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan nagy fáradtság 10 számot beírni akkor meg is érdemled...
2010. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért sem írom bele, mert ha nagy ritkán elutazok, akkor igenis odaadom bliccelős ismerősömnek kölcsönbe. Néhányszor nagyon jól jött ez a szokásom, és kaptam érte annyit, hogy megérje ez a kicsiny inzultus.

Persze, hogy sok tényezős játszma! A drágasága sem zavarna, ha az ár-érték arány megegyezne...

2010. szept. 22. 12:15
 8/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a soktényezős játszmát beíró.

Közben eszembe jutott valami. A mai bérletek is olyanok, hogy egy átlátszó vinil tokba van bedugva egy félbehatjott, stancolt karton és annak a stancolt kis ablakocskájába tesszük a szelvényt? (bocs, de én kb 20 éve nem járok bkv-val, ennyi ideje nem is láttam bérletet)

Mert, ha igen, akkor a fólia belsejére, tükörfordításban beírhatod és így, ha jó a pozicionálás, kívül úgy látszik, mintha ki lenne töltve.

Esetleg, veszel papír írószer boltban öntapadós, átlátszó fóliát. Ennek a tapadós felére felírod rendesen tollal a számot és ezt ragasztod a bérlettok belsejére. Így le sem kopik.

2010. szept. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" ...Azért sem írom bele, mert ha nagy ritkán elutazok, akkor igenis odaadom bliccelős ismerősömnek kölcsönbe. Néhányszor nagyon jól jött ez a szokásom, és kaptam érte annyit, hogy megérje ez a kicsiny inzultus...."



Hja kérem ... Akkor most tulajdonképpen mért is nyafogsz ?

2010. szept. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megmondom mit csinálsz a jövőben. Kitalálták a kiradítozható tollat (frixion vagy mi, reklámozzák is)Abból veszel 5öt, hogy legyen elég. Megvételkor leszel olyan kedves a fent említett tollal azt a nyomorult 10 számot beírni és ha bliccelős ismerősnek kölcsön kell adni, leradírozod a számokat.
2010. szept. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!