Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért buktatnak meg forgalmi...

Miért buktatnak meg forgalmi vizsgán azért ha hátramenetbe véletlenül neki megyek a padkának?

Figyelt kérdés
Semmi egyéb hibát nem vétettem, csak hátratolatásnál neki ért a kerék a padkához (korigálás után is). Ez miért számít sikeretlenségek okozó hibának? Van aki 20 év tapasztalat után sem tud normálissan parkolni.Én véletlen követtem el mert túl közel akartam parkolni a padkához, párhuzamos hátramenetben. Itt el is buktam. Annak ellenére, hogy a kresz szabályokat normálisan és pontossan betartottam... Ez miért akkora hiba ? Nem a padkára hajtottam rá csak neki gurult a kerék sajnos 2x is... Szerinetek fer ezesetben a buktatás? más hibám nem volt.

2022. aug. 16. 18:46
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Korrupt ország ez. Lehet még igaz is kedves 20:58
2022. aug. 16. 21:03
 12/25 anonim ***** válasza:
66%

ezt csak azok mondják, akik megbuktak... én 3 jogosítvány szereztem, mindegyik forgalmi vizsga elsőre megvolt. Kenőpénz nélkül természetesen.

Nem várják el, hogy minden tökéletesen menjen, ezért van javítási lehetőséged parkolásnál. Azzal sem sikerült helyrehozni a hibát, így megbuktál.

Egyébként bár más autójában ezzel nem teszel kárt, a sajátodban igen.

2022. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is 3 jogsim van, mindegyik elsőre lett meg és mindegyik kenéssel.

Nem is izgultam feleslegesen.

2022. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
Barátaimnak 3. 4. alkalommal sikerült. Volt akit nem egyértelmű hiba miatt huztak meg. Pl. úgymond nem nézett elég alaposan körül. Nem bizonyítható hiba. Aztán egy másik fiunal, gyalogos idetlenkedett, hogy menjen, ne menjen, természetesen nem zebrán. Őt ezért húzták meg. Lehet ezeket a szitukat egy másik vizsgabiztos maskent iteli meg. Sajnos a forgalmi vizsga ilyen. Te egy konkrét hibát csináltál. Képzeld el az milyen bosszantó amikor szubjektív ok miatt kell abbahagynod.
2022. aug. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%

Valamilyen szinten negtudom érteni a szabálytalankodókat, ezzel a sok hülyeséggel nem a helyes útra terelik a tanulókat hanem csak azért is úgy van vele hogyha megvan a jogsi nagy ívben leszarja ezt a sok marhaságot.


Érdekes sok alapvető dolgot nem tanítanak de ilyen hülyeségeken buktatnak.

2022. aug. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
46%
Hidd el kedves #15 hogy inkább legyen ilyen szigorú a vizsga, mintsem minden analfabétát kiengedjenek az útra. Ha egy parkolást nem tudunk megcsinálni, akkor miről beszélünk? Ez még annak a jele, hogy nem áll készen az önálló vezetésre. És inkább szedjen még össze oktató mellett egy kis rutint nem szégyen.... Az élet ilyen. Máshol is lehet bukni, nem csak a forgalmi vizsgán. Lehetne akkor ennyi erővel mindent szidni.
2022. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
23%

Hiába vered magad a földhöz, pont az ilyen parkolni nem tudók miatt foglalok el két helyet a parkolókban, mert másképp szanaszét húzzák az autómat.

Jó hogy megbuktattak. Vegyél még pár órát, koncentráljatok a parkolásra, és akkor menni fog.

2022. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
41%
Ha előremenetben mész a padkának, ráadásul kétszer is, akkor is bukás. Azt mutatja, hogy még nem vagy elég felkészült. És azért nagy hiba, mert nem érzed még a kocsit. Amikor majd pontosan tudod akkor is ha nem látod, hogy hol a kerék, hol a kocsi széle, mennyire áll ki a visszapillantó tükör, akkor értél meg a jogosítványra. Addig gyakorolj!
2022. aug. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%

Sajnos le kell nyelni ezeket.

Szegeden 88órával lett meg másodjára a jogsim. Lehet meglett volna 44el is, elakart vinni az első oktatóm, aki közbe lebetegedett, mindegy oktató és iskola váltás, 3hónap kihagyás lett önhibámon kìvül...

Első vizsgámon jobbra hátra parkolás miatt buktam meg, 3 útszakaszon nem volt alkalmas hely, 4.-en már idegből megpróbáltam egy szűk helyre..

Ha ez nincs akkor megvan a vizsga.

2.vizsgán 4hibavonallal meglett, azt mondta a biztos hogy rég adott ilyen bizalommal oda vizsgakartont.

A vizsga óta 3hónap kihagyás jött, majd óvatosan egyre kitágìtva a határokat, elkezdtem vezetni. Ami szerintem és mások szerint is egész jól megy.

DE még ìgy is tovább megyek parkoláskor, inkább keresek jobb parkolóhelyet vagy olyat ahol nem 2kocsi közé kell beállni ha nem muszáj, hiába megtudom csinálni.

Aki azt ìrja hogy centiről centire kéne tudni az autót mire levizsgázol a parkìrozáshoz, azzal nem tudok egyet érteni. Szerintem aki kikerül a forgalomba ugyanúgy az oktató/videók által betanult viszonyìtási alapokat veszi alapul, nem érzésre meg centikre megy. Majd x ezer kilométer meg levezetett óra után lehet érezni a kocsit biztosan. Attól hogy a forgalomban feltalálod magad, szerintem a parkolást nem kell csukott szemmel tudni kezdőként. De ez csak a szubjektìv véleményem.

Pl a múltkor is beálltam balra előre két vonal közé teljesen jól, erre a mögöttem lévő aki beakart állni lesett ki a volán mögül hogy nem fér be.. mert jobban mehettem volna jobbra hiába a saját kijelült vonalaim mértani közepére álltam, mivel elvolt csúszva az egész sor a tőle balra áló miatt.. Inkább kitolattam elhajtottam. Ezt egy gyakorlott centiző sofőr felméri, én még nem tudom.

2022. okt. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Azóta már sikerült a vizsgám, 3 hibavonallal meglett :)
2022. okt. 16. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!