Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz vizsga tippek?

Kresz vizsga tippek?

Figyelt kérdés
Ma voltam kresz vizsgán és 63 ponttal megbuktam :( Tegnap töltöttem ki egy tesztet (e-titánon keresztül) és 74 pontos lett. Négy hete csinálgatom a próbavizsgákat amiből az utolsó 2héten 65 vagy 65+ pontot értem el. Lehet, hogy a stressz véget nem sikerült. Sőt nagy eséllyel az véget. Tudnátok adni tippeket? (előre is köszönöm)

2022. nov. 23. 13:15
1 2
 11/14 Lazy Lover válasza:
63%
YouTube kresz professzor nézd végig a videóit nekem sokat segített ne add fel sikerülni fog
2022. nov. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Akkor menj vizsgázni, ha otthon 70+-os teszteket csinálsz rendszeresen, akkor már biztosan fog menni élesben is. Ha otthon is csak van hogy 65 jön ki, akkor még gyakorold egy kicsit. De látod, 63 pontod lett, szóval nem sokon múlt.
2022. nov. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Cubina ***** válasza:
100%

Én úgy mentem ma első alkalommal vizsgázni, hogy előtte 50 órát töltöttem e-titánon, minden tesztet ezerszer megcsináltam, főleg az utolsót. Voltak olyan kérdések, amiket mindig elrontottam, egyszerűen nem bírtam megjegyezni. Ezeket lerajzoltam magyarázattal egy papírra, és onnantól megmaradtak a fejemben. Olyan hülyeségeket nem tudtam megjegyezni, hogy a sárga lámpánál féktávolságon belül mit kell csinálni. :) Aztán rájöttem, hogy nyilván féktávolságon belül nem lehet megállni, ezért át kell menni a sárgán. Féktávolságon kívül pedig meg kell állni. Na de mire ezt megjegyeztem....

És nagyon sok olyan kérdés van, ami majdnem ugyanaz, de mégse.

Ezekre nagyon oda kell figyelni, mert elég egy kis részlet, ami fel sem tűnik, mert átszaladsz rajta, és máris teljesen más a válasz. Például néhány képes feladatnál csak sokára jöttem rá, hogy a két kép nem ugyanaz. Például csak akkor előzhetsz a jobb oldali villamospálya igénybevételével (egy vagy két sávos úton), ha nincs útburkolati jel (vagy záróvonal) felfestve.

Ha vannak útburkolati jelek, akkor már nem lehet a sínekről előzni.

Azt sem értettem, hogy a megfordulni tilos tábla utáni kereszteződésben miért lehet megfordulni. Hát azért, mert csak abban a kereszteződésben nem lehet, ahol ki van téve. Az utániban már nyilván nem.

Meg hogy miért fordulhatok meg a zebrán, ha tolatni nem lehet. Meg sok olyan zebra van, ahol két sávos egyirányú forgalom van. Ott hova fordulhatnék vissza?

Én nem ajánlom, hogy 65 pontos eredményekkel vizsgázni menj, mert biztos hogy meghúznak.

Én annyiszor átnéztem a feladatokat és annyiszor csináltam meg a teszteket, hogy a végén 100%-ot értem el mindegyik modulzáró és részvizsga teszten, az utolsó teszten pedig legtöbbször 99%-ot értem el, néha 100-at.

Mindig elrontottam 1 darab kérdést, mindig mást, akárhányszor megcsináltam a tesztet.

Attól féltem, hogy a vizsgán pont azokat a kérdéseket fogják feltenni, amiket mindig elrontok és ezért fogok megbukni.


A vizsga előtt szörnyen ideges voltam, aztán amikor elkezdődött, hirtelen lenyugodtam. Néztem a kérdéseket, és arra gondoltam, hogy HÁT EZEKET MIND TUDOM, MEGTANULTAM! 15 perc alatt végeztem 55 perc helyett, 75-ből 72 ponttal. Gondolkodnom sem kellett, mert minden kérdésre emlékeztem, kivéve egyet, ráadásul egy 3 pontosat. Ha azt nem rontom el, 100%-os lett volna.

Mindenki gratulált a teremben, meg kint is a gyors teljesítményemért. Ők nem tudták, hogy nem aludtam semmit, mert egész éjjel csináltam a teszteket és előtte is nagyon sokat tanultam, teszteltem milliószor.

Csak úgy tudsz átmenni a vizsgán, ha tanulsz, másképp nem megy.

Ha vezetni fogsz, ott élőben sem lehet csalni, életek függenek attól, hogy te mennyit tanultál.


Annyi segítséget tudok adni, hogy ha a vizsga napján belépsz az e-titánba, és megcsinálsz néhány tesztet, néhány kivétellel szinte ugyanazok a kérdések lesznek a vizsgán is, amik az utolsó e-titános tesztjeidnél voltak.

Tehát, amikor megcsinálod utoljára 99-100%-osra a teszteket, mehetsz is vizsgázni. :)

2022. nov. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Ma át mentem 72 ponttal.
2022. dec. 14. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!