Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megállni és várakozni tilos...

Megállni és várakozni tilos hatálya alatt, hogy lehet ki-/behajtani kapun?

Figyelt kérdés

Szigorúan csak szabályokat nézve: ha magamnak kell nyitni/csukni, az hogyan szabályos?

Ha még záróvonal is van… erre mit mond a KRESZ?


2023. jan. 18. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Elég fura, ha nincs kirakva a megállni tilos alá a "kivéve ottlakók". Vagy csak útburkolati jel a megállni tilos a kapu előtt? A záróvonalat nem értem. Miért lenne záróvonal az úttest jobb szélén?
2023. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
(Amúgy a 7. kerületben narancssárga alapra elkezdtek egy időben megállni tilosokat útburkolatra felfesteni nyilván közútkezelői engedéllyel, ami nyilván nem vonatkozott a lakosokra, csak szigorították azt, ami amúgy szabály, hogy kapubejáróban várakozni tilos.) Az az igazság, hogy képet kéne küldened, mert elég nehezen képzelem el azt, hogy a kapud előtt nincs járda, záróvonal is van meg megállni tilos is. Mert ugye a kapuddal szemben merőlegesen ha megállsz, félig a járdán vagy, meg útpadkán, a megállni tilos meg csak az úttestre vonatkozik, ha nincs padkás kiegészítő táblája. Szóval nem tudom elképzelni azt, hogy az úttest jobb szélén egyből ott a kapu és még záróvonal is van.
2023. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Járdán mióta szabad várakozni?
2023. jan. 18. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Várakozásról eddig nem volt szó.
2023. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi okból történő megállásról hallottál már?


Ha zebrán kell megállnod, hogy belásd a kereszteződést, azt hogy oldod meg?

2023. jan. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

De hallottam! Csak egy idegen városban panzióban szálltam meg (Tudom, csak egy KRESZ van.)

A tulajdonosnő sopánkodott, hogy jaj, itt nem szabad megállni, és a rendőrök utaznak erre.

Nem kértem tőle bizonyítékot, sem jogi elemzést. Ennyi az előzménye a dolognak.

2023. jan. 18. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

"Járdán mióta szabad várakozni?"

Amióta a KRESZ bizonyos esetekben engedi.


A kérdéshez:

A záróvonalat nem értem. Annak akkor lenne jelentősége ha te a menetirány szerint bal oldalon található kapun akarnál balra bekanyarodni. Ez tilos.


KRESZ

Megállás

"15. § (1) A járművek megállását vagy várakozását tiltó jelzőtáblák:


a) „Megállni tilos” (60. ábra); a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos..."

értelemszerűen ezt kell alkalmazni a "Várakozni tilos" jelzésnél is.


A megállás fogalma:

"d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás."


Tehát a válasz: annyi időre sem állhatsz meg szabályosan, amíg a kaput kinyitod.

2023. jan. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7.!

Záróvonal mellett tiltó tábla nélkül sem szabad megállni, ha nem elég széles (gyakorlatiasan: teherautó, busz stb. is elférjen)

2023. jan. 18. 16:47
 9/9 anonim ***** válasza:

"Záróvonal mellett tiltó tábla nélkül sem szabad megállni, ha nem elég széles (gyakorlatiasan: teherautó, busz stb. is elférjen)"

Ehhez nem kell záróvonal sem. Sehol sem szabad úgy megállni hogy ne maradjon egy sávnyi hely közted és az úttest másik széle vagy az ott parkoló jármű között. Ezért nem értettem a záróvonalat, azt hittem balra kanyarodva akarsz beállni.

2023. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!