Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik hozzám hasonlóan nem...

Akik hozzám hasonlóan nem autóval járnak hanem közösségi közlekedéssel, nekik is megoldhatatlan az ország távolabbi pontjainak elérése?

Figyelt kérdés
Nem fér bele egy napba hogy odautazzunk több átszálással, szórakozzunk, kiránduljunk, stb meg utána ismét utazni haza. Szállások sajna olyan árban vannak amit nem tudunk megengedni magunknak. Mások hogy boldogulnak ilyen téren (jogosítvány) autó nélkül. Sok jó hely van az országban de sajna így hogy nem vagyok mobilis túl nagyok a távolságok.
2023. jan. 28. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%
Pénz nélkül sehogy. Az ország másik végébe eljutni vonattal kedvezmény nélkül olyan 5-7000 ft, 3-5 óra utazás. Tehát ha van az embernek 15 ezer forintja, akkor szépen el tud menni kirándulni akár az ország másik végébe is. Autóval minimum dupla ennyibe kerülne, plusz az alap költségek. Pénz nélkül mit akarsz? Ennyi pénz nincs, akkor el kell menni dolgozni.
2023. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló. Az utazás meg a szórakozás ára még beleférne a keretbe. Az egy nap kevés időben az utazásokra. A szállás viszont már nem okés nekünk pénzben. Utolsó mondatodra pedig annyit reagálnék hogy te dolgozz csak fele annyit mint én, utána tegyél ilyen kijelentést.
2023. jan. 28. 19:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy az. Nem véletlenül írtam 1-2 nappal ezelőtt egy másik kérdésre, hogy kirándulni kizárólag autóval megyek, tömegközlekedéssel eszembe sem jutna. Gyerekkoromban nekünk nem volt autónk, meg pénzünk sem többnapos útra, szóval alig láttam valamit az országból, mert hogy busszal/vonattal az égvilágon semmi értelme nincsen kirándulni 100km-nél távolabb, az biztos. Mikor autóm lett, akkor kezdtem el kirándulgatni. Egyre konkrétan emlékszem, általában meg szoktam tervezni előre a dolgokat, de 2021 dec.28-án felkeltem, megreggeliztem, pihentem, és délelőtt 11-kor jutott eszembe, hogy mennék valahová. 20 perc múlva ültem az autóban és indultam a Mátrába, Sástóra. Utána még kanyarogtam egyet Eger felé, szétnéztem kicsit ott is, majd hazaindultam. Kirándultam, túráztam, friss levegőt szívtam, várost néztem, élveztem az utat... 350km összesen, este 7-re otthon is voltam, délelőtt 10-kor meg még azt hittem, hogy a tévé előtt döglök majd egész nap.


Szóval csak az a kérdés maradt: tömegközlekedéssel lehet ilyet? Hát nyilván nem. Csak Sástóra 3 óra az út oda-vissza, 2 vagy 3 átszállással, ráadásul hazafelé az utolsó járat 4-kor indul, szóval még csak arra sem lehet alapozni, hogy "nem baj, ha későn érek haza".


Maximálisan megértem, akik a tömegközlekedés mellett döntenek a hétköznapi életben, viszont sokan vannak, akik annyira megrögzötten lobbiznak mellette, hogy mindezt, amit fent leírtam, konkrétan tagadják. Na az olyan emberekkel nincs mit beszélni.

2023. jan. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát akkor nekünk maradnak a közelebbi kevésbé izgalmas helyek. 3as neked pedig kellemes élményekkel teli kirándulásokat kivánok.
2023. jan. 28. 19:30
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Te vállalsz majdnem semmi pénzért munkát nem én. Nem a munkaóra a lényeg, hanem hogy mennyit kapsz. Ha egy 50 ezres nyaralás nem fér bele, akkor vagy váltani kell munkahelyet, vagy spórolni a nem fontos dolgokon, mint a cigi és a pia. Ki tiltotta meg hogy tovább tanulj amúgy? Ki tiltotta meg, hogy kimenj külföldre normális összeget keresni?
2023. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Egynapos kirándulásokra sosem lesz opció a tömegközlekedés túl sok időt vesz el. Bár, én többnapos esetén sem tartom jónak, mert konkrétan azon a 2 napon, amin utazol, elis cseszi az idődet a tömegközlekedés. A mindennapokba, nagyvárosokban jó, egyébként felejtős.
2023. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5ös. Nem vagyunk egyformák se képességben, se semmi másban. Ha lehet ne írj több választ mert ahogy látom azok csak a bosszantásomra vannak. Köszi.
2023. jan. 28. 19:54
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Pestet messziről, tömegközlekedéssel látogattam meg, de 2 éjszakát ott töltöttem, így okés volt.

Keresni kell arbnb szállásokat, vagy akik csak szobát adnak ki így turistáknak, egyszer csak lesz olcsóbb.

2023. jan. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Van egy munkatársam, van autója de mégis vonattal, busszal járják folyton az országot. Hogy miért? Mert így tudnak piálni utazás közben.
2023. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt időszak amikor csak hétvégéken vettem elő az autót. Pont azért, mert így 1-1 napokra el tudtam menni kirándulni, túrázni és még aznap a saját ágyamban aludhattam.


Ha már piálás, én ennek is örülök, hogy bármikor rá tudom fogni, hogy vezetek, így nem tukmálnak tovább.


Tovább megyek, én gyakorlatilag csak azért élek Budapesten, mert innen autóval elérhető az ország 90%-a. Míg vidékről sokkal jobban be lennék korlátozva.


És legjobbak számomra is a 3-as által írt "hirtelen ötletek". Kéktúra közelebbi, szakaszait konkrétan délutánonként csináltam. Nyilván kellett hozzá tömegközlekedni is, de ott volt mindig a végén az autó.


Csináltam már 50 km-es túrát, az vagy 12 óra folyamatos menet. Reggel 6-7 között rajtoltam, délután 6-7 között értem célba. Hát tömegközlekedéssel biztos nem vállaltam volna be csak ezért 2-3 óra oda meg vissza utat.


Mátrában csináltam egyedül tömegközlekedéssel a kéktúrát. Kezdjük ott, hogy a reggel 6-kor induló busz tele volt, csak 1 óra késéssel tudtam elrajtolni, átszállással. Visszafele meg valami fél 6-kor jött az utolsó busz. Hát azt hittem leszívom magam úgy kellett rohanjak, hogy elérjem, mert utána konkrétan semmi nem volt.


Hozzátenném korán kelni nem szeretek, attól viszont nem félek, hogy rám sötétedik.

2023. jan. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!