Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik hozzám hasonlóan nem...

Akik hozzám hasonlóan nem autóval járnak hanem közösségi közlekedéssel, nekik is megoldhatatlan az ország távolabbi pontjainak elérése?

Figyelt kérdés
Nem fér bele egy napba hogy odautazzunk több átszálással, szórakozzunk, kiránduljunk, stb meg utána ismét utazni haza. Szállások sajna olyan árban vannak amit nem tudunk megengedni magunknak. Mások hogy boldogulnak ilyen téren (jogosítvány) autó nélkül. Sok jó hely van az országban de sajna így hogy nem vagyok mobilis túl nagyok a távolságok.
2023. jan. 28. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha gyaloglás. Már fiatalon vidéken is az volt, hogy 10-15 perc gyaloglás iskolától a busz állomásig, onnan 20 perc buszozás majd még bő 10 perc séta hazáig.


Lekéstél egy buszt 1 óra várakozás. Utolsó busz meg valami este fél 11 körül elment, így igazából nem nagyon lehetett bent maradni a városban.


Volt, hogy buszállomásról haza sétáltam, kb 1 óra volt.

2023. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Amint nem két nagyváros között kell utazni, a tömegközlekeddés nem opció.

Rá kell szánni az időt és a oénzt, és megcsinálni a jogsit.

2023. jan. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Alex Fly ***** válasza:

Kb. így van ez...

Ha az ország távolabbi részébe megy az ember, arra nem elég egy napot rászánni.

2023. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nézd, én végigjártam úgy az Országos Kéktúrát, hogy 95 százalékban tömegközlekedést használtam és ahol nem, ott is plusz egy éjszaka szállással meg lehetett volna oldani a kérdést.


Ez így azért komoly fegyvertèny, mert gyakran egészen lehetetlen közlekedésű falvakban vagy útszéli megállókban van az optimális kezdő - vagy végpont. Korán kell kelni, kell B terv is, de abszolút megoldható autó nélkül távolabbi pontok elérése is. Nem mindig minden ponté, de azért ha zempléni kis falvakba meg mondjuk a Kőszegi-hegységbe el lehet jutni akár egynapos, mégoly rövid túrára is, akkor mégsem lehetünk messze a célodtol.


Az ár más kérdés, bár a magas szállásdíjak és a változatlan díjszabás eléggé az egynapos utak felé terel.

2023. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!