Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Erre nem lennétek idegesek?

Erre nem lennétek idegesek?

Figyelt kérdés

5 éve van jogsim,lekopogom soha egy balesetem, karcolásom, szabálytalankodásom nem volt.

Erre tegnap este megyek a városba,látom ám, hogy valami mintha körkörösen alig-alig pislákolna az úszélén.Elöttem körforgalom, nem is nagyon értem ré hosszan figyelni, hogy mi lehet az.

Közelebb érve már láttam, hogy ez bizony rendör lesz elemlámpával a kezében, csak éppen takarékon volt a lámpa.

nyugott voltam,nem mentem gyorsan, be voltam kötve, gondoltam csak rutin ellenörzés lesz, föleg ilyen esöben.

meg is állítottak , kérték a papirokat majd közölték velem, hogy gyorshajtásért irnak egy csekket, mert állitolag majdnem elvittem a rendört az autommal.(alig mentem 40-el)Ha azt mondja, hogy azért bünetet meg, mert vizes lett még el is fogadom.

1, szakadt az esö

2,éppen körförgalomból értem ki, mikor megállitott,szóval ö is látta, hogy alig vánszorogtam.

Fáradt voltam nem akartam vitát, mondtam, hogy a csekket kérem, ki is fizettem a helyszinen-de hozzátettem, hogy költse zseblámpára és akkor legközelebb látni fogom.

Szokásos búcsuzkodás,én visszaszálltam Ök pedig indultak vissza az útszélére inetgetni.

Mérges voltam,és akkor megláttam egy szép nagy tócsát éppen az integetö rendörök mellett,belehajtottam...egyböl jobb kedvem lett.


2010. okt. 6. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha az adott körforgalomban 40 alatti volt a megengedett sebesség, akkor jogos a bünti. Nálunk 20 a megengedett.
2010. okt. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Helyszíni bírság nem fizethető a helyszínen. Ha mégis ez történt, akkor az zsebre ment. Gratulálok!
2010. okt. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erövel megállithatott volna mindenkit aki elöttem illetve utánam volt.

Jópár éve arra járok, de még nem láttam korlátozó táblát!

De most megnézem magamnak.

20-nál többel én se megyek bele a körförgalomba, meg szinte mindig meg kell állnom, hogy elengedjem a többi autót.

direkt figyeltem a km órát,de ezek szerint a rendöröknek röntgen szemük volt, mert trafit nem láttam se 3 lábut, se a rendörkocsiba másmilyent.

Hát legyen vele boldog , hogy megállitott....

2010. okt. 6. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha helyben kérte a pénzt akkor átvert...

A rendőr nem vehet át pénzt.

Vagy csekket kapsz, amit a postán befizetsz, vagy feljelent.

Egyedül voltál az autóban?

2010. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ez bizony a zsebébe ment! :) Gratula!
2010. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igen,utólag már itthon is mondták,de még mindig jól jártam ha zsebbe ment az a pár ezres,minthogy 30ezret fizessek ki a gyorshajtásért.

De akkor ezek szerint megérdemélték, hogy beteritettem öket.

próbálom viccesen felfogni,ennél nagyobb baj soha ne érjen az életbe.

Ha legközelebb mgbüntetnek már figyelek a csekkre.

2010. okt. 7. 13:16
 7/11 anonim válasza:

Anyumékat nemrég megállították állítólagos gyorshajtásért - az a poén, hogy pontosan tudták, hogy mérnek, mert előtte 10 perccel is elmentek arra, szóval figyeltek a sebességre , állítólag 65Km/h-val mentek... anyum is nézte az órát, és aki vezetett ő is állította, hogy márpedig még 50-el sem mentek - mindemellett kocsisorban haladtak, kérdem én, akkor az előttük lévők közül hogyan lehet, hogy senki sem hajtott gyorsan???? mikor ezeket elmondták a rendőrnek, zavarba jött, és azt mondta, elnézést, mindjárt beszél a kollégával... kérdem én, ha valóban bemérték, miért jön zavarba? Felajánlották a helyszíni bírságot, vagy a feljelentést... de utánanézni majd csak hónapok múlva lehet ( állítólag a neten is utána lehet keresni) - nagyon bénzgyűjtés szaga volt a dolognak, és nem is hagyják anyuék annyiban, mert mindketten biztosak benn, hogy nem volt gyorshajtás, ráadásul a rendőr is totál zavarban volt mikor felhozták az érveket.

Szóval van ilyen, hogy büntetni kell, éshát keresnek "alanyokat".

2010. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez marhaság. Ha büntetni kell, arra találnak legálisan is "alanyokat". Hidd el, ma Magyarországon bárhova áll ki a rendőr mérni, bőven lesz olyan, aki jogosan büntethető. És arról lesz felvétel is, és nem fog zavarba jönni a rendőr.

A te sztorid (és a kérdezőé is) valószínűleg zsebre bírságolásról szól - ennek semmi köze ahhoz, hogy a rendőrnek ki kell-e osztania napi X forintnyi bírságot.

2010. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

büntessen nem érdekel, de ne olyanokat akik betartják a kreszt,meg felelöségteljesen vezetnek!

Hát ne belölem akarjon meggazdagodni.

Büntesse meg azt aki a szemük láttára szabálytalankodik.

Van belölük jópár sajnos.

2010. okt. 8. 22:28
 10/11 anonim válasza:
Nem is azt mondtam, hogy nincs elég alany, sajnos rengeteg van ( egyébként mentőzöm, szóval pontosan tudom) , de akkor is gusztustalan, hogy ilyen esetek előfordulnak! Találnak persze elég gyorshajtót, ha megfelelő ideig kint állnak - csakhogy sokszor gyorsan kell lezavarni, és hát egy ilyenbe eshettünk mi is bele... Ne mondd, hogy téged nem idegesítene, ha teljesen ok nélkül büntetnének meg!? Még nem telt el 2 hónap azóta, de mindenképp utána fogunk keresni, és panasszal élni - akkor aztán zavarba jöhetnek a kint volt rendőrök - már a parancsnokukkal is beszéltünk, bajban lesznek...
2010. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!