Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más is járt így, hogyan...

Más is járt így, hogyan küzdöttétek le félelmeiteket?

Figyelt kérdés
Évek óta van jogosítványom,de pár hónapja vezetek rendszeresebben.A problémám,hogy rettentően ideges leszek,mikor tudom,hogy kocsiba kell ülnöm.Van,hogy ez az idegesség elmúlik,amint elindulok,de van,hogy csak mégjobban fokozódik és alig várom,hogy kiszállhassak.Balesetem nem volt,sem vezetőként,sem utasként tehát nem tudom miért ez a félelem.
2010. okt. 8. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Kapcsold be a rádiót, és énekelj kicsit.
2010. okt. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem bántani akarlak, de személyes tapasztalat, hogy pont azoknak nem kellene vezetni, akik ennyire félnek tőle. Elég sok bajt tudnak csinálni a stressz miatt. Amennyire csak lehet csökkentsd a vezetési alkalmakat!
2010. okt. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
nemlehet hogy volt valami ismerősöd régen aki balesetet szenvedett? vagy egyszerüen rémképeket vetitesz magad elé. nekem csak február óta van jogsim, napi szinten vezetek. alig várom hogy beüljek, és roahdtul nemakarok kiszállni :D
2010. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A félelem oka az, hogy évek óta nem vezettél, és állandóan az van benned, hoyg mi lesz, ha valami hülyeséget csinálok és balesetet okozok. (Nekem 10 év szünet után volt igy)

Ami igazán segit, ha egyrészt valakivel - vagy akár egyedül is - elmégy egy nem forgalmas helyre, és gyakorolod, hogy hol az autód oldala, mennyi hely kell a fékezésre, különféle beparkolásokat csinálsz. Utána ha már tudod, hogy merre mekkora az autód és hogy viselkedik pl. hirtelen fékezésnél, mennyire gyorsul, stb. akkorra meglesz a biztonságod.

Ha végképp nem jössz egyenesbe a dologgal, akkor megéri egy jó autós iskolában néhány órát oktatóval vezetni.

2010. okt. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

én ugyanígy voltam nagyon sokáig, 19 éve van jogsim, de a mai napig ideges leszek, ha ismeretlen helyen kell nagyvárosban vezetnem. Pedig nagyon jó sofőr vagyok, és már nagy a rutinom is. Szerintem ez személyiség függő én pl sosem azért félek mert magamban nem bízom, hanem mert a sok idiótában akik úgy vették a jogsijukat és borzalmas amit lerendeznek az utakon:S


ja, az ilyenek vezetnek általában annyi gagyi szar autót, amin még index sincs...

2010. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom magát az autót se szereted és nem is ismered /alkatrészek funkciói,működési elve stb./ Kicsit "barátkozni" kellene vele.Ez csak úgy sikerülhet,ha olyan közeg vesz körül ami erre inspirál,kezdetnek legalább 1 jó barát aki elmagyaráz neked dolgokat az autóról és autózásról és a legfőbb tanácsom,hogy vezess többet,mert gyakorlat nélkül nem is fog menni.Nekem már több mint 350!!!db autóm volt és még most is alig várom(52/F),hogy bele üljek és " csapassak" egy jót!
2010. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Beatrix17 ***** válasza:
Elnézve az utakon rohangáló idiótákat,van okod a félelemre!De ennek ellenére semmi értelme stresszelni!!!A vezetés egy csodálatos dolog!Egy 1.5tonnás járművet irányitani szerintem isteni érzés!Ne ugy tekints a kocsidra,mint egy4kerekű jószágra,ami elvisz A ból B be!Szeresd,foglalkozz vele,ismerd meg!Ne ugy ülj be,hogy negativan állsz hozzá!Én imádom a kocsimat,ez által szeretek vezetni,versenyezgetni,csak ugy elvinni"megsétáltatni"!Próbálj kicsit lazábban állni a kérdéshez!!
2010. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Beatrix egy tragédia úgy ahogy van...
2010. okt. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Beviz Elek ***** válasza:

"Beatrix egy tragédia úgy ahogy van..."


Miért? Szerintem nagyon jól fogja fel a dolgokat. Még csak másfél éve van jogsim, de a munka miatt elég sokat vezettem. Sok féle autóval mentem már (Kispoláktól a Renault Magnumig), de nagyon jó amikor tökéletesen érzed az autót. Nem csak a hosszúságáról és a szélességéről van szó. Nem mindegy, hogy mikor váltasz, hogy váltasz, milyen stílusban használod.

2010. okt. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 stikkes válasza:
"Nagy zene" a kocsiba és kizárni a külvilágot! Azért egy kis figyelem nem árthat... :)
2010. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!