Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az, hogy 600 forintot elkérnek...

Az, hogy 600 forintot elkérnek 1 óra(!) parkolásért Pesten, pedig semmilyen szolgáltatást nem kap cserébe az autós, az nem jogtalanság, de legalábbis pofátlanság?

Figyelt kérdés

2023. jún. 28. 07:31
1 2
 11/15 anonim válasza:
30%

A pofátlanság az az, hogy én fizettem hónapokig az ország ingyenes parkolását meg olcsó üzemanyagát, amikor sem autóm, sem jogsim.


A parkolást a városok belvárosi részein egy az egyben tiltani kellene a magánautóknak, ha nem magát a behajtást tiltjuk. Lehet hogy az jobb lenne. Külterületeken meg több ezer ft óradíjnak örülnék. Ha raktárnak használod a közteret, fizess is érte.

2023. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#2

"DE, kap szolgáltatást, le tudja tenni valahová közterületre az autóját."


Mármint mi is a szolgáltatás?

Parkolni korábban is lehetett, amikor még nem voltak parkolóautómaták.

Mi az a PLUSZ szolgáltatás, ami miatt egyszer csak elkezdtek pénzt kérni?

NINCS semmilyen plusz szolgáltatás. Egyszerűen csak elkezdtek pénzt beszedni.

Azok csinálták a közterületet, akik pénzt kérnek érte? Ha nem, akkor milyen jogon kérnek pénzt?

Ez egy jogtalan pénzbeszedés.

Létezik rá példa nyugaton, hogy azért törölték el a fizetős parkolás, mert belátták, jogilag nem oké pénzt kérni a nagy semmiért.



"Te ingyen engednél bárkit is a saját telkeden parkolni?"


Mármint kinek is a telke? Közterületről beszélünk ugye? Akkor az az én telkem is. Mivel adófizető állampolgár vagyok.

És 600 forintot fizessek azért, mert 1 órára leteszem az autót?

Tényleg? Ez így oké?


És mire költik azt a pénzt, kiderül? Átlátható a rendszer?

Javítják az utakat, a járdákat, a várost?

Akkor miért néz ki úgy a város, mint egy lepratelep? Kátyúk, mocsok, szemét az egész, de azért 600 forint a parkolás.


A sok birka meg bólogat, szokás szerint.

2023. júl. 6. 12:40
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Mármint kinek is a telke? Közterületről beszélünk ugye? Akkor az az én telkem is."


Köszi az infót, ki is viszem tárolni a nagyobb ingóságaim egy parkolóba.

2023. júl. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Miért, szerinted kié a közterület?

A polgármesteré?

Vagy Viktoré?

Vagy az állampolgároké?

2023. júl. 6. 13:15
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az állampolgároké.

Nem pedig a kéttonnás dobozuké.

2023. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!