Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közlekedési Táblák kinek a...

Arpi1969 kérdése:

Közlekedési Táblák kinek a hatáskörébe tartoznak? kapubejáróba szeretnék egy hivatalos behajtani tilos táblát

Figyelt kérdés
ami rávenné a szomszédomat hogy a társasházi kapuba ne parkoljon 1 méterre a földszinti lakástól 3 tonnás dízel kész földrengés amikor az ajtókat csapkodja

2023. aug. 16. 12:12
A kérdező szavazást indított:
Tábla kihelyeztetése gyakorlatban reménytelen
Van rá esély, megmondom a tutit....
5 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül az önkormányzat. Elintézhető, ha vannak kapcsolataid. Egyirányú utcánk végére 30 éve kérünk egy stop táblát az elsőbbségadás kötelező helyett, semmi foganatja nincs, meg a behajtani tilos is már szinte fehér, úgy kiszívta a nap. Nyugdíjazott doktor úr a nem sokkal hosszabb, szinte senki által nem látogatott utcájába pár hét alatt kapott 30-as táblát és három fekvőrendőrt is, annyira jóban volt polgival meg a párttal, és annyira zavarta az a heti 3 autó.
2023. aug. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi köze a behajtani tilosnak a parkoláshoz?
2023. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
#2 Hol olvastál olyat, hogy köze lenne hozzá? Csak szemléltettem pár példával, mennyire az önkormányzattól meg a kérvényező személyétől is függhet, kaphat-e bárki kedvére táblát vagy sem.
2023. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2 Ja bocs, félreértettem. Szerintem megállni tilost akar amúgy szegénykém. Meg a kapubejáróra amúgy is felesleges bármit kérni, ott amúgy sem szabályos megállni.
2023. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem világos mit akarsz.


A társasház területére hajt be és azt akarod tiltani táblával? Az nem fog menni, mert az magánterület, amihez semmi köze a közút kezelőjének. Ezt nektek kell lerendezni, hogy ki hajthat be autóval a közös használatú területekre.

2023. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

4 és 5

ez a Társasház kapuja, de csak "személykapu" szóval ide a bejárathoz parkol be kocsival

Jó lenne tudni milyen szabály vonatkozik erre, de nemtudom

2023. aug. 17. 00:27
 7/11 A kérdező kommentje:

[link]


FOTO

2023. aug. 17. 00:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha személyi kapu, tehát járdáról gyalogosan téged nem zavar az autó, akkor megállhat előtte. Egy megállni tilos táblát kérhetsz, ha nem indokolatlan, de amúgy ha már társasház, én azzal kezdeném, hogy ha rendszeresen áll oda valaki, akkor úgyis ott lakik, civilizáltan beszélgess el vele.
2023. aug. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

civilizáltan nem lehet mert a személye elleni támadásnak veszi nem érti meg hogy a földszinti lakót zavarja a dízelje meg az ajtócsapkodás reggel 5.50-kor meg éjfélkor általában


másik téma:

kapcsolataim nincsenek sehol, szégyellném is ha a kapcsolatokkal rendelkezők táborába tartoznék

2023. aug. 17. 01:04
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Hát, akkor csinálhatod azt, amit mindenki tesz, akinek nincsenek kapcsolatai, én is: alkalmazkodsz, együtt élsz vele. Ajtócsapkodás miatt speciel senkinek semmilyen panaszt nem tudsz tenni, az a közösségi együttélés velejárója, hogy intelligens ember 22-06 között azért nagyjából csendes, de ha valaki velem ajtócsapkodáson kötekedne, lehet, én sem viselném jól.
2023. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!