Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sikeres forgalmi vizsga után...

Sikeres forgalmi vizsga után mikor lehet vezetni?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta az oktatóm hogy azzal a papírral amit a vizsgabiztos ad, tehát a vizsgaminősítő lappal már vezethetem az autót akár rögtön a vizsga után. Én még úgy tudom hogy először várni kell két-három munkanapot, be kell menni az okmányirodába meg igényelni a jogsit és ott adnak egy papírt amivel vezethetek addig amég meg nem jön az igazi jogosítvány. De volt olyan ismerősöm aki azt mondta hogy nem is adnak papírt hanem meg kell várni amég kézhez kapom a jogosítványt.
2023. szept. 13. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
B kategória
2023. szept. 13. 18:58
 2/7 anonim ***** válasza:
9%
Az oktatód, akinek ez a szakmája és valószínűleg többszáz embert levizsgáztatott már NYILVÁN rosszul tudja! Hallgass arra, hogy 'én meg úgy tudom', meg az ismerősödre!
2023. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól kedve vezethetsz, hogy a vezetői engedély igénylésed nyilvántartásba vették.

Ezt igazolja a kapott adatlap is, és az is, hogy az igénylés után hamarosan kapsz SMS-t a nyilvántartásba vétel megtörténtéről.


Az igényléssel azért célszerű 3 munkanapot várni, mert a vizsgabiztosnak 2 munkanapja van arra, hogy az elektronikus nyilvántartásba bevigye a vizsga eredményét. Van amelyikük összegyűjti és egyszerre adminisztrál.

2023. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor láss csodát, 2-es válasz írója: ha az oktató azt mondta, akkor rosszul mondta.

A gyakorlati vizsgalap nem tartalmaz és így nem bizonyít minden feltételt a vezetői engedélyhez. Van, aki hetekkel, hónapokkal utána tesz közúti elsősegélynyújtó vizsgát.

Igényléskor az ügyintéző állapítja meg, hogy megvan-e minden feltétel, és ha igen, akkor veszi nyilvántartásba az igényt.


A hatályos jogszabály ezt tartalmazza:

„3. § (2a) Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.”

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról hatályos szövege.

Az egészségügyi veszélyhelyzet idején vezették be, 2021. február 1-től van hatályban. Előtte, első engedély, vagy új kategória esetén meg kellett várni a vezetői engedély megérkezését.

2023. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%

Most vizsgázik a lányom.

Itt is azt az infót kaptuk hogy sikeres vizsga után már hazavezethet.Most már jogsinak se kötelező nálad lenni online mindent lekérdeznek.

2023. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

Májusban vizsgáztam, és úgymond szuvenírként megkaptuk a vizsga hibapontlapot, ami kb begyújtani jó lesz, de semmi másra nem való, pálne nem a jogosítvány helyettesítésére. Persze meglehet próbálni hazavezetni, csak aztán majd lehet menni magyarázkodni a rendőrségre, mert hiába online megy már minden, ha közben 2-3 nap mire a vizsgabiztos felviszi az adatokat a közelkedésfelügyelet adatbázisába, de ezt még a rendőrök nem fogják látni, csak miután a vizsgázó személyesen , vagy ügyfélkapun (amenyiben van 3 évnél nem régebbi fotója feltöltve) elindítja az okmányigénylést, és a vezetési jogosultság bekerül a közúti közlekedési nyilvántartásba. Csak innetől fogják a rendőrök is látni, hogy sikeres vizsgát tettél.


Ügyfélkapus igénylés után, kb 20 perccel ezt az e-mailt kaptam.

Tisztelt Ügyfelünk!


Tájékoztatjuk, hogy vezetői engedély kiállítására vonatkozó ügyében a vezetési jogosultsága a közúti közlekedési nyilvántartásba bejegyzésre került. A vezetési jogosultságát önmagában a nyilvántartási bejegyzés alapján is jogszerűen gyakorolhatja Magyarország területén, a bejegyzés időpontjától kezdve a vezetői engedélye kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.


Az okmánya gyártásra továbbítva.

Vagyis összegezve csak az okmányigénylés után lehet vezetni.

2023. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudtam úgyhogy inkább meg várom azt a 2-3 napot. Ha 23 évig ki bírtam jogosítvány nélkül akkor ez már semmi :D
2023. szept. 14. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!