Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmit és a jogosítványt...

Forgalmit és a jogosítványt ti egy helyen tartjátok?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert ha egy helyen van például irattartóban, és elveszik akkor mindkét okmányt pótolni kell

2023. okt. 3. 08:36
A kérdező szavazást indított:
Egy helyen tartom
Külön tartom
19 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi: az autóban van állandóan, mert az autóhoz tartozik és többen is vezetjük.

Jogosítvány: a pénztárcában, mert az a személyhez kötődik.

2023. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A családban csak nekem van jogsim, csak én vezetem az autónkat, így a jogsimat a forgalmi engedély tokjában (a forgalmival együtt) tartom.
2023. okt. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A forgalmi mindig az autóban van, mert az az adott autóhoz tartozik.

A jogsi mindig nálam van, ha esetleg más autót is kellene vezetnem.


Ettől még vannak iratok, amiket együtt tartok (személyi, lakcímkártya, jogsi trió), de még soha nem hagytam el iratot.

2023. okt. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A jogosítványom ott van, ahol a személyi és lakcímkártya a tárcámban. Meg az kellhet bármikor, akár akkor is, ha nem a saját autómat vezetem. Forgalmi a táskában.

Forgalmit viszont nem szoktam az autóban hagyni. Nekem még így tanították. Ha már ellopják, akkor ne legyen olyan egyszerű dolguk, hogy ott van nekik a forgalmi is :D

2023. okt. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
4-essel egyetértek: pont az autó ellopása miatt forgalmit sosem hagyok az autóban. Minden közúti ellenőrzésnél a jogsit és a forgalmit kérik. Ha ott a a forgalmi, szemrebbenés nélkül mondhatja a tolvaj, hogy kölcsönkérte tőlem az autót. De még a tolvaj általi eladásnál is segítség lehet, hogy egy speciális papírra nyomtatott okmányt nem kell hamisítani, mert ott van eredetiben.
2023. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nélkül nem tudja eladni, az meg értelemszerűen nincs a kocsiban.


Ha a rendőr megállítja, akkor a rendszámból már tudja, hogy lopott.


Persze, ha a cascónak ez a feltétele, hogy be kell mutatni a forgalmit, akkor valóban nem szabad benne tartani.

2023. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi kesztyűtartóban, kivéve, ha külföldön vagyok, akkor beteszem a hotelszéfbe. Motor forgalmija a motoros kabátom belső zsebében.


Jogsi meg az irataim között, a személyim-lakcímkártyám mellett, de az is csak minimális baj, ha ezt mind elhagyom, mert otthon más helyen van útlevelem, szóval olyan nincs, hogy semmilyen okmányom ne legyen, és születési anyakönyvi kivonatot kelljen keresnem a pótláshoz.

2023. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő otthon van a széfben, mert egyikre sincs már szükség.
2023. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tavaly még ketten vezettünk a családban, két autót felváltva, úgyhogy a forgalmi mindig az autóban van. Az utánfutóé meg abban, amelyiken vonóhorog van. A két autó megmaradt, és a szokás is, hogy benne tartjuk a forgalmit.

A jogosítvány meg az összes rendszeresen használt igazolványommal és bankkártyámmal együtt egy tartóban lapul. Amit a táskámban hordok, ha van nálam táska, ha nincs, akkor meg zsebben.

Még soha nem hagytam el, mert nem teszem le sehol idegen helyen. Csak nagy ritkán itthon marad, de inkább még csak olyankor volt erre példa, ha csak a városban autóztam 1-2 km-t.

Ilyesmi, a kínai boltban veszem pár százasért, és úgy másfél-két évet bír egy.

[link]

2023. okt. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Boztosítás miatt a forgalmit az autóban nem tárolom. Mert benne van a szerződésben, ha azzal együtt lopják el, akkor nuku pénz
2023. okt. 3. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!