Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Feloldható elektromos rollerre...

Feloldható elektromos rollerrel ittasan?

Figyelt kérdés

Múltkor elmentem egy barátommal találkozni, majd visszaúton úgy döntöttünk, hogy ragadunk egy-egy elektromos rollert, amit telefonnal fel lehet oldani. Én szoktam ilyennel járni, és nem iszok alkoholt, viszont a barátom megivott egy sört. Csak olyan helyen mentünk, ahol nincs autós forgalom, és mivel késő volt már, gyalogosok sem voltak nagyon.

Később mondták neki, hogy ezért elvehetik a jogosítványát, és meg is hurcolhatják, mert a roller járműnek számít, ami - utólag megnéztem - igaz.

A kérdés, hogy ha valaki így jár, akkor mi van, ha letagadja, hogy van jogosítványa, és eldugja, vagy direkt otthon hagyja. (Habár jogosítvány nélkül nem lehetne vezetni, de a program nem kér semmilyen papírt, csak a pénzt. Nincs fent annak a veszélye, hogy egy kiskorú fog felszállni rá? Nem kéne ezt akadályoznia a programnak?)

Vagy mi van akkor, ha látja a rendőrt, és hirtelen leszáll, és azt mondja, hogy csak tolta, mert neki úgy volt kedve? Ha leszáll, akkor gyalogosnak számít, gyalogolni meg lehet ittasan, az meg már nehéz rábizonyítani, hogy előtte ült rajta.



2023. okt. 4. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is eltilthatnak a vezetéstől, ha nincs jogosítványod.

Ezen kívül ha otthon hagyod, akkor is le tudják kérdezni.

Hamis adatokat bediktálni pedig visszaélés

2023. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Mi van akkor, ha leszáll és tolni kezdi, mikor rendőrt lát, aztán azt mondja, hogy végig csak tolta?

2023. okt. 4. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2.-ra. 2 rendőr szava többet ér, mint a tiéd. Ráadásul városokban van kamera.
2023. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Januártól nem kell magánál tartsa senki a jogosítványt, bármit le tudnak azonnal kérni a rendszerből.
2023. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#3 De ezt utólag megtámadhatja, és akkor csak az "ő ezt mondta, ő azt mondta" szituáció lépne fel. Ha kamerán letagadhatatlanul látszik az arca, akkor az sikeresnek hangzik.
2023. okt. 4. 17:27
 6/9 anonim ***** válasza:
A sok nyavajgás helyett az nem jut eszetekbe hogy mehetnétek szabályosan is?
2023. okt. 6. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#4 Jó nyilvánvalóan ez után sem fog eszünkbe jutni, hogy ittasan rollerezzünk (én alapból nem iszok alkoholt). De ez előtt nem tudtuk, hogy erre is vonatkozik ilyen szabály. Azt hittem ,hogy ez afféle játékeszköz.
2023. nov. 17. 11:55
 8/9 BlackSword ***** válasza:
Persze, bérelt rollert tolta... elég életszerű...
jan. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Ha nem bizonyítható, akkor a jog szemében reális. Nem tudhatják, hogy nem-e a hobbim, hogy unalmamban tologatom a rollereket. Mondhatom azt, hogy videót készítettem róla Youtubera, az app bemutatása céljából, de reálisan nem utaztam vele.
jan. 22. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!