Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A hetente hajszínt változtató...

A hetente hajszínt változtató nőknek nem szól a rendőr az igazolványfotó miatt?

Figyelt kérdés
6 éve készült a jogsifotóm, és akkoriban még szakállam volt. Azóta már két igazoltatás alkalmával is megjegyezte a rendőr, hogy frissíteni kellene a fotót.

nov. 18. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

De az megvan, hogy a jogsin a fotók fekete-fehérek, ugye?


Amúgy meg nyilván kötekedős kedvükben vannak, nem kell velük foglalkozni. Nem értem, hogy az emberek hogyan képesek ennyit pörögni a leglényegtelenebb dolgokon is. Hogy tudtok ti így élni?

nov. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
A hajszíntöl az arc nem változik, egy szakáll viszont igen sokat számít, egész más lesz valaki szakállal vagy levágatva.
nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%

Az a rendőr egyéni hülyesége, hogy beszólt a képre, és ne foglalkozz vele, amíg érvényes az okmány, addig használhatod, majd amikor újítod, akkor lefotóznak még egyszer, vagy online igénylésnél ha van 3 évnél nem régebbi más okmány miatt, felhasználják azt.

Egyetemen volt egy professzorom, az írásbeli vizsgán a rutin körbemegy megnézni a személyiket során nálam elidőzött szórakozottan, aztán a homlokára csapott, hogy nincs rajtam szemüveg, a képen meg van (gondolom azzal szórakoztatta magát, hogy a különbséget kereste). Jogsimon-személyimen-diákomon-útlevelemen teljesen változó, van-e rajtam szemüveg (és melyik), van-e éppen szakállam vagy nincs.

A rendőrnek ehhez semmi köze. Én pl. minden március-április táján szakállat növesztek, mert a nyári izzadtságban nincs kedvem borotválkozni, szeptember-október táján meg átállok a napi borotválkozásra. Most akkor félévente frissítsem a jogsiképemet?

nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nincs jogszabályba, hogy ha levágom a szakállam vagy, ha növesztek egyet akkor mindig csináltassak új jogsit.

Egy átlag férfi 1 hónap alatt is képes hatalmas bozontot növeszteni.

Ha én 1-2 havonta változtatni akarnám a kinézetemet, pl: szakáll, bajusz, körszakáll stb akkor 1-2 havonta kéne másik jogsi...

nov. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
#4 Tudod, majd az lesz a következő, hogy mintha a börtönben vagy a hadseregben lennénk, havonta jönnek a nullás géppel, nehogy eltakarja a fülünket a hajunk. :D Mondjuk ilyet még ott sem csinálnak. Abszurd, a kérdező simán kifogott kétszer is unatkozó rendőrt, nem kell vele foglalkozni.
nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Ennyi erővel, akkor nekem minden új szemüvegnél kellene új jogsit is csináltatni :D
nov. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Végülis Supermant sem ismerték fel szemüvegben :)
nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Az más. Nem húzta ki magát, mindent levert, bénázott, megbotlott, senkinek eszébe sem jutott, hogy normális emberként tudna viselkedni, nemhogy Superman legyen.
nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bazaltkaroly ***** válasza:
55%

#3 Egyszerű. A jogsidon szakál nélkül készüljön a kép, és ha úgy döntesz, hogy megnöveszted, akkor csak egy filctollal egészítsd ki a fotót :D


Egyébként nem szoktak ilyet csinálni. Szemüveg esetén is legfeljebb csak megkérnek rá, hogy vedd le egy pillanatra.

nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!