Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ez túl nagy elvárás, ha már...

Ez túl nagy elvárás, ha már 20 ezret fizetek 10 perc munkáért?

Figyelt kérdés

Gumisnál voltam, hogy feltegye a téli kerekeket. Kombim van, az egyik kerék a pótkerék tartóban, másik 3 csomagtartóban, így érkeztem a gumishoz. Ott majd nekem kellett kipakolnom fehér ingben a piszkos kerekeket, majd miután felszerelte én is pakoltam be a nyáriakat.

Oké, nem nagy munka, férfi vagyok. De ha már ennyit fizettem, akkor nem lenne elvárható, hogy ne kelljen összepiszkolnom magam?



nov. 19. 07:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem lenne túl nagy elvárás.
nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
6%
Az is elvárható lenne, hogy az emberek végre felérjék ésszel, hogy nem az időt fizeted. Nem 10 munkáért fizetsz 20 ezret, nem a 10 perc kerül 20 ezerbe. Amit kaptál, az 20 ezer. Többet akarsz? Fizess többet.
nov. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
54%
LoL, jó nagy madár vagy.
nov. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen mindegy, mennyit kell fizetni, a kerekek ki- és bepakolása beletartozik a gumicserébe.

Én akkor hagytam volna ott, amikor szól, hogy én szedjem ki a kerekeket.


(Mellesleg én nö létemre soha nem cseréltettem a gumikat, megcsináltam magam - de ez más téma)

nov. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
89%
Ejha, engem majdnem csak be kaptak, mikor kiakartam szedni a kocsiból a kerekeket és szó nélkül vissza is rakodtak. Ez engem meglepett amit tapasztaltál.
nov. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a szomszéd faluba 10000 ért gumizták át a 16 os kerekeket.

A téliek újak voltak, ezért a nyáriakat bele rakta zacsiba.

Ő szedte ki a télieket a csomagtartóból és ő pakolt vissza.

Nem a gumizos kesztyűbe nyúlt hozzá a kocsihoz, hanem egy másik tisztával.

nov. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Elég elit helyre mentem minap kerekekért, mert eladók voltak, a legolcsóbb autó 10 milla volt....a cégtulaj hozta ki nekem a kerekeket, mert segíteni akart.

Valószínű egy jó nagy paraszt alkalmazottat fogtál ki(mint a 2-es válaszoló?), én megírnám gugli értékelésben...:)

nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Jó nagy balek vagy ha nem hagytad ott őket kapásból.

Én egy nagy német márka márkaszervízének gumihotelében tárolom a váltógumikat, váltáskor a munkafelvételnél leadom a kulcsot, beülök a váróba, iszok egy kávét, és kb. fél óra múlva szólnak hogy kész a csere. ( Ja, és nem a márka által forgalmazott autóm van, hanem egy japán. A gumihotel szolgáltatásukat bárki igénybe veheti. És még csak nem is kerül 20 000-be!)

nov. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Ez abszolut a szolgáltatás része. Én akkor hagytam volna ott őket amikor a gumis azt mondja nekem, hogy pakoljak ki. Minimum, hogy kipakol és úgy kapom vissza a kocsit, hogy a nyári a csomagtartóban, befólizáva... És ez nem arról szól mennyibe került, ez a szolgáltatás.
nov. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%

Aki lepontozott (és leszólt... #7):


Egy szóval sem mondtam azt, hogy nem kellene, hogy benne legyen ez is az árban, csak azt, hogy egyrészt mindenkinek joga van megszabni a saját szolgáltatásait és árait, másrészt mindenkit annyira húznak le, amennyire hagyja magát.


1. Nem volt kötelező olyan helyre vinni, ahol egy KERÉKCSERE, tehát még csak nem is gumizás, 20 ezer forint. Mi például 2500 forintért cserélünk kereket, tehát a négy összesen egy tízes. Ezért neked nem hogy nem kell pakolásznod, de oda se nagyon engedlek, mert csak zavarsz és feltartasz. Ha akarod nézhetsz, az nem érdekel, de ne legyeskedj és ne pakolássz körülöttem. Ha nem zsákban hoztad őket, adok én, ne koszolja össze az autót. Ha volt zsák, de már koszos vagy szakadt, azt is lecserélem újra. Nem a 850Nm-es Milwaukee-val húzom le a kerékcsavarokat max fokozaton, hanem nyomatékkulccsal. És 10 ezer, nem 20. Tehát talán egy kicsit szét kéne nézni, nem pedig kapásból a legdrágább helyre menni, aztán panaszkodni az ár, meg szolgáltatás miatt.


2. Ha azt mondta neked, hogy pakolj ki-be, te meg voltál olyan balek, hogy meg is tetted, akkor miért panaszkodsz? Te magad egyeztél ebbe bele. Elfogadtad. Akkor miért panaszkodsz? Talán ki kellett volna nyitnod a szádat, és ott a helyszínen nem pedig itt arctalanul a GyK-n, hogy 20 ezerért talán nem neked kellene pakolni ingben. De ő felvázolta a játékszabályokat és te elfogadtad azokat. Innentől hisztinek helye nincsen, mert JOGA VAN HOZZÁ, hogy ezt tegye. A szolgáltatásokat ő találja ki, az árakat ő szabja meg. "Nem lenne elvárható", de igen, de amikor te szó nélkül elfogadtad az ő szabályait, akkor lemondtál az elvárásaidról. Te hibád. Ő jogosan csinálja azt amit, te meg balekoskodtál.


Megértem a problémádat, őszintén, de így utólag nem tudlak sajnálni. Ez pontosan ugyanaz a szitu, mint amikor írják itt emberek, hogy maszek szerelőhöz vitte és lehúzták, mert sok pénzt elkértek és még mindig nem jó, vagy ilyesmi. Hát és akkor? Tisztában voltál a játékszabályokkal és beleegyeztél. Innentől a te bajod, csak magadat okolhatod.


Kicsit utána kellett volna nézni a dolgoknak, meg nem kellett volna puhap*csnek lenni (bezzeg itt névtelenül már tudod szidni, de a szemébe nem merted mondani) és akkor nem kerültél volna ilyen szituációba. Vagyis máshogy fogalmazok: nem hoztad volna SAJÁT MAGADAT ilyen szituációba.

nov. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!