Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagymamám 69 éves, 30 éve nem...

Nagymamám 69 éves, 30 éve nem vezetett, előtte is csak ritkán, most viszont szeretne újra vezetni, így, hogy elment nyugdíjba. Hogy, hogyan kezdjen/kezdjünk hozzá?

Figyelt kérdés
Szabályokat tudja jól. Autó megvan. Szellemileg is jó állapotban van.

dec. 20. 15:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
43%
Kezdetnek magyarázd el neki, hogy NE TEGYE! Nincs az az élethelyzet, amikor egy családos nagymamának volán mögé kell ülnie! Pláne gyakorlat, kellő rutin és megfelelő vezetési előélet nélkül! De ha nagyon erőlteti, akkor segítséggel, forgalom mentes mellékúton, apránként bevezetve, rutinos segédsofőrrel. Orvosija van egyáltalán?
dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Természetesen, az mindig hosszabbítva lett.
dec. 20. 16:01
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
Vegyen pár órát egy oktatónál. Sokan vállalnak jogsisoknak újrakezdő oktatást.
dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
67%
30év alatt brutálisan megváltozott a forgalom, és az utakon közlekedők magatartása. Gyanítom, hogy 1 hét után magáról fogja letenni az autót,ha az első napokban nem tolják le az útról
dec. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy.... Csak baleset lesz belőle.... Jár a busz is..... Max elektromos kerékpár
dec. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%

A víz levert 😃

Én 25 év után ültem volán mögé, de 30 évvel fiatalabb vagyok. Nem volt könnyű így sem. Mondjuk én nem vezetek nagy forgalomban, kisváros, melóba kell az autó vagy ha férj inna. Mivel a meló miatt kellett, vettem 20 órát, biztos, ami biztos és napi szinten vezettem és azóta is vezetek. De ismerem a korlátaimat. Ha ő mondjuk csak a teszkóba akar menni, még hagyján, de pl. du. 4-kor jobb, ha nem ül volán mögé.

dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is vegyen pár órát hivatalos oktatóval. Kezdetnek. Aztán meglátja, hogy megy neki.
dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
29%
Valóban pont Ő hiányzik még az utakról.
dec. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem le kéne beszélni erről a vezetés dologról. Járjon tömegközlekedéssel,neki az már ingyenes. Nem kéne el rutintalan idős nénit az utakra engedni...🙄
dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom miért de valami oknál fogva ezek annyira kamu szagú kérdésnek tűnnek.

Mármint oké, az alaptörténet hihető, de miért pont itt kérdezed meg, hogy mit csináljon?

Kicsit olyan mintha polgárpukkasztani akarnál a kérdéssel.


Egyébként különórát ajánlok én is neki oktatónál. Az oktató véleményt is tud mondani ha normális, hogy érdemes e vezetnie és mire vigyázzon mert ő látja, hogy hogyan reagál vezetés közben az ingerekre.

dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!