Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet e tenni valamit, ha...

Gabesz077 kérdése:

Lehet e tenni valamit, ha irreálisan megdrágult a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

Sajnos figyelmen kívül hagytam, hogy 30 nap a felmondási határidő, így ebből már kicsúsztam, viszont mikor megnéztem mennyit kell így fizetni a következő évre (január 17 nekem a forduló) dobtam egy hátast, mert a tavalyi 34 ezer forint helyett 71 ezer forint! Úgy, hogy nem okoztam balesetet.

És értem én hogy infláció, de a konkurens biztosítók közel sem emeltek ennyit, így kicsit inkorrektnek érzem.



jan. 5. 11:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%
Menj át másik biztosítóhoz ha azok jobb ajánlatot adnak.
jan. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a következő évfordulóig várnod kell. Enyém 26 ezerről 28-ra nőtt. Kalkuláltak még novemberben, és 1400 forinttal lett volna olcsóbb ajánlat másik biztosítónál, úgyhogy ennyiért nem váltottam. 110% emelés pofátlanság tényleg, ha nem volt károkozás.
jan. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha birka mód nem figyeltél és kemaradtál az évforduló váltási lehetőségről az a te bajod. Jövőre figyelj oda!
jan. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig átmegyek másik biztosítóhoz. Mert gyakorlatilag büntetnek ha ott maradok náluk. Minden évben jön, hogy a következő évben cca. harmincezerrel lesz több a díj ha maradok. Ilyenkor felpattanok a netrisk.hu-ra és egyből találok olyan ami csak ötezerrel lenne több mint az előző év. Ha nem mondtad fel időben akkor várnod kell sajnos kb. tíz hónapot a felmondással.
jan. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Üzembentartóváltás, és az új ember megköti olcsón
jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Így van, csak üzembentartó váltással tudod megúszni, csak akkor kezdődik 0-ról a bonusz malus újra. Arra tudok még gondolni, hogy átiratod, aztán vissza a nevedre, akkor megmarad a bonus malus és köthetsz újat.
jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Ha üzemben tartó váltás lesz annak mik a költségei?
jan. 5. 12:19
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Azt hiszem csak forgalmit kell újat venni, ami 6000 ft.
jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem tudsz mit tenni. Amikor először jött az értesítés, hogy mi az ajánlat és meddig van időd váltani, akkor kellett volna megnézni, olcsóbb lenne-e máshol.
jan. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 hypno ***** válasza:
31%

Én kaptam egy értesítést, hogy kb 20 ropit emelkedik a biztosításom.

Megnéztem a Netrisken található ajánlatokat, ahol ugyanaz a biztosító kb egy negyedévnyi díjjal olcsóbb, ha újrakötöm a biztosítást.


Felhívtam őket, hogy muszáj-e ezzel bohóckodni, vagy tudunk változtatni a hivatalos indekszáláson.

Azt a választ kaptam, hogy muszáj. Fogadjam el a netrisken az újrakötős ajánlatot és felejtsem el a levelüket az ezévi díjakról.


Szerintem ez az ország kb. ilyesmik miatt nem változik

jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!