Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet e tenni valamit, ha...

Gabesz077 kérdése:

Lehet e tenni valamit, ha irreálisan megdrágult a kötelező biztosítás?

Figyelt kérdés

Sajnos figyelmen kívül hagytam, hogy 30 nap a felmondási határidő, így ebből már kicsúsztam, viszont mikor megnéztem mennyit kell így fizetni a következő évre (január 17 nekem a forduló) dobtam egy hátast, mert a tavalyi 34 ezer forint helyett 71 ezer forint! Úgy, hogy nem okoztam balesetet.

És értem én hogy infláció, de a konkurens biztosítók közel sem emeltek ennyit, így kicsit inkorrektnek érzem.



jan. 5. 11:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#10 Nekem amúgy szerencsém volt, végignéztem minden ajánlatot, a biztosítómnál maradás volt a legolcsóbb, kb. pont annyit drágult, mint amennyit a bónusz feljebbsorolás miatt csökkentettek, ugyanannyit fizetek idén, mint tavaly.
jan. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 hypno ***** válasza:
0%

#11


Nálam is a biztosíítómnál maradás volt a legjobb opció, de csak úgy, hogy újrakötöttem.


Elég tróger dolognak tartom.

jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
Eladhatod a kocsit, ha nem tudod fenntartani.
jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

10

Akkor hülyeséget mondtak a biztosítónál.

Egy 2009-es törvény értelmében újrakötés esetén, azonos adatokkal, nem lehet olcsóbb a tarifa, mint amit kiküldtek neked. De ezt a Netrisken is leírták neked valószínűleg. (Mert nekem leírták. :)

Csakis azért lehetett olcsóbb a netriskes számításod, mert valami olyan díjcsökkentő tényezőt adtál meg, ami az eredeti szerződésedben nem szerepelt. De ezt a meglévő szerződésedben is lehetett volna módosítani, csak az illető valószínűleg nem akart ezzel dolgozni, vagy esetleg nem állt a helyzet magaslatán. (Ilyen kedvezmény lehet pl., ha nem havonta fizetsz, hanem befizeted egyben az évet. Vagy ha vállalod, hogy csak neten és telefonon kommunikálsz a biztosítóval, személyesen nem mész be. Vagy ha vállalod, hogy évszaknak megfelelő gumit használsz. Stb.)

Azt a kérdezőnek jól leírták, hogy legközelebb egy év múlva lehet valamit tenni, ha nem akar az üzembentartó személyével kavarni. Ezért kell odafigyelni, ha kap az ember egy hivatalos értesítést, mert ha nem figyel, akkor meg tudják szopatni.

Apámnak is ilyesmi volt, hogy 30-ról emelték volna 70-re. Netrisken átkötöttem 24-re. Nekem 28-ról emelték volna 38-ra. Átkötöttem 21-re. (Mindketten B10-esek vagyunk.)

jan. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hypno ***** válasza:

#14


Márpedig olcsóbb lett.


Neked biztosan igazad van...nekem meg egy negyedévnyivel kisebb biztosítási díjam.

jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

✎ 7/ A kérdező kommentje: „Ha üzemben tartó váltás lesz annak mik a költségei?” 2024. jan. 5. 12:19

Mivel semmi szükségeset nem adtál meg hozzá, nem lehet pontosan megválaszolni.

Az üzembentartói jog egy vagyoni értékű jog, és mint ilyen értékesíthető, ajándékozható.


• a) Ha egyenesági rokonodnak, házastársadnak, testvérednek ajándékozod, akkor nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni, csak az ügyintézés során készített és átadott új forgalmi engedély kiállítási illetékét, hatezer forintot kell megfizetni.

[ Egyenesági rokonok, akik közül az egyik a másiktól származik. Ilyenek: gyermek-szülő, unoka-nagyszülő, dédunoka-dédszülő stb. oda-vissza. Örökbefogadás estén minden úgy számít, mintha vér szerinti egyenesági rokonok lennének. ]

[ Az ajándékozáshoz nem kell sem közjegyzői sem ügyvédi okiratot készíttetni. Az üzembentartó személyében történt változás űrlapon (hasonló adatai vannak, mint az adásvételi szerződésnek) a visszterhes/ingyenes lehetőségekből az ingyenest kell megjelölni, és ügyintézéskor be kell mutatni a szükséges kapcsolatot bizonyító okmányokat. ]

[ Az ügyéntézést a tulajdonos vagy az ő meghatalmazottja végezheti. ]


• b) Ha a fentieken kívüli személynek adod át az üzembentartói jogot, akkor az új forgalmi engedély hatezer forintos kiállítási illetékén kívül vagyonátruházási illetéket is kell fizetni.

[ A vagyonátruházási illeték mértéke a jármű hajtómotorjának teljesítményétől és a jármű gyártási évétől számított korától függ.

Itt a 24. § táblázata alapján lehet kiszámolni: [link]

A táblázat alapján kiszámolt összeget tulajdonjog átruházás esetén kell fizetni; üzembentartói jog átruházása esetén ennek a 25%-át, azaz, a negyedét kell fizetni; ahogy a 24. § (3) rendelkezik.


Azért célszerű megnézni, különösen a b) esetben, hogy érdemes-e átruházni az üzembentartói jogot.

────────────────────────────────────────────────────────

A 10-es, 15-ös vs. 14-es válaszok íróinak vitájához: igaza van a 14-es válasz írójának, csak a határozatlan idejű szerződést fenntartó javára adhat előnyt a díjtarifatáblázat; új szerződő javára nem. A gyakorlat az lett, hogy senki számára sem nyújt előnyt a díjtarifa, az új szerződő javára törvény tiltja, a szerződést fenntartónak meg a 13 biztosító díjtarifája egyike sem ad díjelőnyt.

Csak úgy lehet olcsóbb a díjad, ha az új szerződéshez olyan adatot is megadtál, amit a megelőző évfordulón még nem, és azóta lett a díjtarifában számodra kedvező.

Igaz a 14-es válaszoló megállapítása, hogy a biztosítós nem volt a helyzet magaslatán; elég lett volna, ha egy vagy ha több változás is történt, akkor egy vagy néhány adatot kérnie, és korrigálódótt volna a díjad.

Pl. az Allianz, míg ott voltam, a díjértesítőben megadott egy linket, rákattintva könnyem áttekinthettem, milyen kedvezmények vannak bejelölve, a be nem jelöltek közül megjelölhettem, hogy mi vonatkozik rám, OK, és bing!, már jött is a kisebb díjú új díjértesítő. Senkivel sem kellett egyezkednem, nem voltam kitéve annak, hogy alkalmatlan ügyintéző tehetetlenkedjen.

(Egy nem stimmel a 14-es válaszban: nem 2009-től, hanem 2016. március 11-től hatályos a díjtarifában történő, új szerződő javára való kedvezmény tilalma; a 2015. évi CCV. törvény 1. § iktatta be a KGFB törvénybe.)


[ Egy bugyuta, de a lényeget mutató példával: 10-es, 15-ös válaszok írója: 5 hónappal az évfordulód előtt bevezettek egy új korrekciós tényezőt: ha ülve vezet a gépkocsivezető, akkor kap 24% kedvezményt a díjból. Mivel korábban ilyen nem volt, senki nem adott meg ilyen adatot; nem is kérdezte a biztosító, így a netrisk sem, más alkusz cég sem.

Aki a bevezetés után kalkulál, az találkozik ezzel a kedvezménylehetőséggel, bejelöli, és megkapja. Megkapná az is, aki nyolcadik éve van annál a biztosítónál, csak nem böngészi a díjtarifahirdetményt, és magától nem jut eszébe ilyet bejelenteni. Pedig, ő is megkapná, ha bejelentené, hogy ülve vezet.

A biztosítónak nem lapítani, pláne megkeresés esetén, nem tehetelnekednie kéne. Lehet, hogy a díja kedvező, de ügyintézés szempontjából csapnivaló biztosítóval van szerződésed, legalábbis, egy gyenge láncszem biztosan van az ügyintézők között.

jan. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#14 márpedig az egyik autómra újrakötéssel ugyanott 5 ezerrel lett kevesebb mint lett volna ha nem kötöm újra..
jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

17

Én is leírtam, meg a 16-os is.

Nem az újrakötés miatt lett olcsóbb, mert az törvényellenes lett volna.

Hanem attól lett olcsóbb, hogy idén valami olyan kedvezményre jogosító információt megadtál, ami az előző évben még nem volt megadva. És az 5000 Ft kedvezmény akkor is járt volna, ha nem kötöd újra, hanem csak bejelented, hogy idén már ezt a kedvezmény is kéred.

Én is jártam úgy vagy 3 éve, hogy a Netrisk kevesebbet számolt, mint amiről értesítést kaptam. Erre bementem a biztosítóhoz, ott helyben átnézték, hogy milyen kedvezményeim vannak, és mikre lehet még kedvezményt kapni. És tényleg, volt még olyan, ami előző évben nem volt bejelölve. Beikszelték nekem azt is, és lecsökkentették a biztosítás összegét. És nem újrakötés kellett, csak akarat. Nekem, hogy ne legyek lusta utánajárni, meg az ügyintézőnek, hogy megcsinálja nekem.

jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
52%

Tökmindegy, újrakötöttem olcsóbb lett..

Egy másik autómmal meg sikerült elcseszni az átkötést, nem mondtam le a régit.. úgyhogy azt meg kivonattam a picsába egész évre.. úgyse használom, el akarom adni végre..

jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%
Én semilyen kedvezményt nem veszek igénybe szinte. Minden évben átutalással egyösszegben 1 évest fizetek. És nekem is olcsóbb lett 10ezer forinttal a biztosításom ugyanott pedig én személyesen kötöttem meg irodába. (kérdeztem is hogy ez hogy lehet és nem jött válasz.) Gusztustalan hogy ugyan annál a biztosítónál olcsóbb volt 10 ezerrel ha ujrakötöttem.
jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!