Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetett a rendőr egy...

Megbüntetett a rendőr egy mondvacsinált indokkal, szerintetek mennyi esélyem lenne fellebbezni?

Figyelt kérdés
Kocsmából indultunk haverokkal, ki is szedtek, szondát fújattak velem (amivel még semmi gond nincs), de mivel nem fogyasztottam alkoholt, onnantól elkezdtek bunkó módon kötözködni mindenen, látszott, hogy valamit találni akarnak, amiért megbüntethetnek.Először egy 30-as tábla miatt kèrdezett be, hogy nem zavart-e, erre kérdeztem, hogy mértek-e, azt válaszolta, hogy nem. Megkérdeztem, hogy honnan tudná akkor, hogy gyorsan mentem. Választ nem kaptam, csak jött a következő, hogy nyissam ki a csomagtartót. Átnézte, nem talált semmi érdekeset, majd az autót nézegette körbe, de az rendben van műszakilag, gyári minden rajta, nem tudott mibe belekötni. Végül jött, hogy én a kocsmától záróvonalon fordultam ki balra, majd hozzátette a rendőr, hogy mivel mindenki ki szokott ott fordulni, így gyakorlatilag annyira le van kopva a felfestés, hogy nem látszik. Ezt én megerősítettem, hogy valóban nem látszott és még se kötelező haladási irányt se kanyaradodási tilalmat jelző tábla nincs ott. Kérdezték, hogy helyszíni bírság legyen vagy feljelentés, de mivel nem akartam elismerni a szabálysértést, így visszaadta a jogosítványomat és mondta, hogy feljelent. A büntetés elvileg 26 ezer ft lesz így. Visszamentem, lefényképeztem, hogy valóban nem látszik a felfestés, illetve, hogy valóban nincs kint semmilyen tábla. Szerintetek megéri fellebbezni, ha kijön a büntetés vagy inkább fizessem be és hagyjam az egészet?

jan. 21. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
És ez nyilván megtörtént pontosan így ahogy le van írva.
jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
cool story bro
jan. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Nincs értelme. A "rendőrség" feladata manapság nem a bűnüldözés, hanem a becsületes emberek zaklatása. Akkor is, ha ezt minden ok nélkül törlik innen.
jan. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpén akkor semmilyen szabály sem szegtél, hisz ha nem látszik, akkor az nincs is ott.
jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
A második ilyen után kértem volna nevet és jelvényszámot tőlük a feljelentéshez.
jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem lep meg, a rendőrségünk legendásan korrupt. És biztos vagyok abban hogy nem fognak neked igazat adni, számíts a csekkre!
jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha tudom, hogy valamiben igazam van, akkor kitartok mellette.

Te viszont itt kérdezősködsz, ami annyit jelent hogy magadban sem bízol.

(na ez már sz@r ügy)

jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kijön a büntetés, simán fellebbezd meg, hogy nem látszik a felfestés, bizonyíték a fényképed. Jól tetted, hogy nem fogadtad el a helyszíni bírságot. Jobb esetben nem is jelentett fel, csak fenyegetőzött.
febr. 9. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!