Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt már megúszott büntetésetek?

Volt már megúszott büntetésetek?

Figyelt kérdés

Van sztoritok olyan esetekről, amikor hibát követtetek el, és rendőr megállított, de kimagyaráztátok, vagy megúsztátok más módon?

Mi történt, és hogy sikerült?



jan. 24. 11:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak olyan volt, hogy gyorsan hajtottam (kb. 90 helyett 110-120), kiintett a rendőr, de csak rutinellenőrzés volt, nem mértek.
jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm aluljáróban dohányzást megúszott egy figyelmeztetéssel. Azzal magyarázta ki, hogy nem szívta az aluljáróban, még előtte meggyújtotta és csak égett, de nem szívta.
jan. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb az volt, hogy mentem az M4-en kamionnal, Cegléd környékén jártam, megelőztem egy előttem 60al tutymorgó személyautóst, persze a rendőr pont akkor jött kifele a pihenőből, amikor elhaladtam mellette... kivitt a következő lehajtóig, majd közölte hogy hivatalosan ez most 30ezer lenne, meg 6 büntipont, ehelyett kaptam egy 5ezres csekket pont nélkül. Épp jó napja volt a rendőrnek, vagy csak ő is utálja az ilyen nyomorék tötymörgő szarokat... néha ki lehet fogni normális rendőrt is.
jan. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy forgalmas főúton kerékpároztam, amikor egyszer csak egy kerékpárútnak kinevezett járda jelent meg az út szélén. Pont elbambultam, nem vettem észre a táblát, kb. 100 métert haladtam tovább a főúton, amikor az arra járó rendőr mellém ért a kocsival. Meg nem állított ugyan, csak felhívta a figyelmem a bicikliútra, én felmentem és ott mentem tovább, büntetés nélkül.
jan. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg.


De a legvicesebb a következő volt, amikor két fiatal rendőr elég rendesen megbüntetett volna, kb 6 hónapja lejárt műszaki miatt(valahogy haza kellett hozni az autót), majd összevissza firkálták a csekket, feljelentő papírt, amin végül a bíróság röhögött egy jót, hogy ők ezt nem fogadják el...


De már ezt tudtam előre is, mert jogász haver mondta, várjam meg, amíg jogerőre emelkedik, ne is foglalkozzak vele.

jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Rengeteg.
jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan volt, hogy a rendőr elmondta, hogy megbüntethetne, én meg bűnbánó arcot vágtam, és végül nem büntetett meg. Gyalogosként egy teljesen forgalommentes kereszteződésben átsétáltam a piroson, szemben meg pont rendőrök vártak gyalog arra, hogy zöld legyen. Sajnos már sötét volt, nem tűnt fel, hogy egyenruhában vannak.
jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Van. Szoptam. Elengedett.
jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ötven helyett hatvanhéttel mentem a VÉDA alatt, holott csak hatvannéggyel szerettem volna elhaladni alatta. Jött a harmincezres csekk, be is fizettem. Pár nap múlva kaptam egy levelet Szombathelyről amit nem nagyon olvastam el, csak azt nyugtáztam, hogy ugyanarról a büntetésről van szó benne amit már befizettem. Pár nappal később utalványt küldött a rendőrség. Visszakaptam a befizetett összeget. De már soha nem fogom megtudni, hogy miért.
jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Vettem egy új (használt) kocsit, úgy emlékeztem 2 év műszakival adták el. Használtam teljes lelki békével úgy 1,5 évig amikor megállított a rendőr. Adom neki az összes papírt, mondja gond van - lejárt a műszaki. És tényleg, már 6 hónapja le volt járva. Megkaptam a büntit.

Hazafelé megint leint a rendőr, kérdezi tudom-e miért állított meg. Mondom tudom, a kollégája már reggel megbüntetett érte. Röhögött, elengedett.

Hozzá kell tennem napi használatban volt a kocsi, jellemző, hogy fél évig senki nem állít meg aztán egy nap kétszer..


Később Krakkóban dolgoztam, fateromék meg kijöttek velem 3 napra várostnézni és a belvárosban volt szállásuk. Mikor indultunk haza felvettem őket de egyszerűen nem találtam ki... Amerre a GPS vitt volna le volt zárva, minden más meg egyirányú. (ez még akkor volt mikor nem voltak online navigációk) Hát nem volt mit tenni, volt egy kb. 15 méteres szakasz ami nem egyirányú volt csak "behajtani tilos kivéve célforgalom", de az utca végén volt a főút ahonnan jöttünk, szóval tudtam ha oda eljutunk sinen vagyok. Hát a végén álltak a rendőrök, ki is szedtek, hogy mit csinálok. Mondtam a rendőr csajnak, hogy láttam, szánom bánom de fél órája itt keringünk és a GPS nem tudott kivinni, mert le volt zárva a másik út, stb... Mondta kövessem őket. Bepattant a kocsiba és az autópályáig kísért. Ott megintegettek, hogy menjek...

jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!