Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » B125/A1B jogosítványhoz kell...

B125/A1B jogosítványhoz kell egészségügyi alkalmassági vizsgálat?

Figyelt kérdés

Már van B-s jogsim, most pedig szeretném letenni a 125ccm motor jogsit.


De nem a hagyományos módon, hogy A1-et kezdek el külön, hanem A1B (másnevén B125) jogsit ami ugyan az, mint az A1, csak olcsóbb és gyorsabban lehet elvégezni, de csak annak akinek már van B-s jogsija.


Nos mivel a B125 feltétele a B-s jogsi megléte, akkor a B-s jogsi bizonyítja az alkalmasságot, vagy újból kell menni vizsgálatra?

B-s jogi pár éve van meg.


Előre is köszi a válaszokat!



febr. 29. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Kell bizony.
febr. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es és 2-es típusú alkalmassági van. 1-es típusú kell minden úrvezető kategóriához (A-val, B-vel kezdődőek), 2-es a C-hez, D-hez. Mivel neked a B miatt van egy 1-es típusú alkalmasságid, amíg az érvényes (ha 50 alatt vagy, és nincs olyan problémád, ami miatt ne csökkentették volna, akkor 10 évre adták), nem kell megint orvoshoz menned.

Vedd elő a jogsidat, látni fogod, hogy minden kategória mellett ott van az orvosi alkalmassági határideje, és a 12. oszlopban a T és K kivételével egy 101-es kódot fogsz látni, ez jelenti azt, hogy 1-es orvosi kategória vagy.

febr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
(Bocs, a 11. oszlopban a plasztikkártya érvényességének a határideje van, nem az orvosié. De az az a dátum, amikortól nem érvényes, hanem új orvosi fog kelleni az újításhoz.)
febr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, habár az első kétválaszoló véleménye eltér, szóval nem vagyok sokkal előrébb. :D

Úgy látszik nem csak én vagyok ezzel így. 😅

Amúgy kérdeztem autósiskolát is, ott azt mondták, hogy nem kell, de nem így egyértelmúen mondta, a kérdésem se volt egyértelmű mint itt. Lhete inkább írnom kellene e-mailt vagy bemenni személyesen megkérdezni.

febr. 29. 19:44
 5/17 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem #2-nek lesz igaza. Fiatal vagyok, 10 évig adták.
febr. 29. 20:30
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
#4 Az első nyilvánvalóan trollkodott. Én 2021-ben újítottam meg a 10 éves jogsimat, és 2022-ben csináltam A kategóriát. Nyilván nem kellett új orvosi, csak a KRESZ vizsgára a meglévő jogsit is vinni kellett (meg a tanfolyamra jelentkezéskor is meg kellett adni a számát). Ez váltja ki kormányablakban is az új igénylésekor az orvosit meg az elsősegély vizsgát. (Meg elvileg a nyolc osztályt sem kéne igazolni, de azt azért KRESZ vizsgán el szokták még egyszer kérni, mert volt, amikor nem kellett nyolc általános hozzá és mi van ha olyan érkezik, akinek azóta van jogsija.)
febr. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Új orvosi akkor fog kelleni, ha pl. C kategóriát akarsz csinálni, mert ahhoz ugye a másik kategória kell - de ugye ha hivatásos kategóriát csinálsz, akkor PÁV is kell, aminek meg van 4 kategóriája (legutolsó az, amit az ötször bukottakkal csináltatnak, de más-más kategória kell kamionhoz, veszélyes anyagot szállító kamionhoz, emberszállításhoz, kékvillogós jármű vezetéséhez stb. Meg ott szigorúbbak, pl. epilepsziával még lehet A vagy B jogsid, ha adott mértékig tünetmentes vagy, C és D kategóriából viszont további vizsgálódás és mérlegelés helyett szimplán csak kizárnak. De neked nem fontos, csak gondoltam picit tágítom, hogy bonyolultabb a rendszer, mint ahogy az átlag úrvezető érzékeli. Neked igazából annyi a fontos, hogy 10 évente kell orvoshoz mennni, akkor is, ha a következő 5 évben az A1 után csinálsz A2-t, A-t, BE-t is stb.)
febr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell újra orvosit csinaltatni.

+1 jótanács:

Ne B125 jogsit csinálj, hanem A1-et!


Az előbbinek nincs sok értelme, és nem lesz olcsóbb, mert az előírt képzési idő alatt nem fogsz megtanulni motort vezetni annyira, hogy le tudj vizsgázni.

Ha pótórákat veszel, akkor pedig már ott vagy árban, mintha csinálnál egy A1-et.

Viszont azzal több típust vezethetsz majd...

febr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Köszönöm a válaszod. A következő kérdés ami felmerült bennem pont ez. Igazából az A1B negyed annyiba kerül árban, mint a sima A1. ezért gondoltam, hogy jó ötlet...


Már 14 évesen megcsináltam az 50-es motor jogsit, akkor automatán tanultam.

Váltani nem szeretnék megtanulni, nem tervezek manuál váltós motort használni.

Egy nagyobb teljesítményű elektromos motorom lesz. Csak ahhoz értek, számomra a belsőégésű full kínai, semmit nem értek hozzá.


Szóval:


A1B-n nincs olyan opció, hogy automata váltós motoron (variátoros asszem..) tanulok?


Csak mert nekem totál szívás lenne, ha meg kellene tanuljam a váltást... Lábbal váltani, kézzel kuplungolni... Nekem az rémálom lenne. XD


50-es robogót és autót is gyakran vezetek.


Az A1 jogsi elősőrban nekem azért kell, hogy legálisan mehessek gyorsabban, mint 45 km/h, mert az számomra egyenértékű dolog az öngyilkossággal még városon belül is.

Aki kitalálta, hogy AM kategória max 45 km/h még városban is, az egy idiota volt. Életveszélyes. Folyamatosan előznek, tolnak le az útról. Ha meg gyorsabban mész, az illegális...

Remekül kitalálták...

És a legviccesebb, hogy főúton is mehetsz vele... 45-tel..

febr. 29. 21:31
 10/17 anonim ***** válasza:

#8 Nem vezethet több típust. Sikeres B125 képzés után a jogsijában A1 kategória lesz bejegyezve, mintha A1-et csinált volna.


#9 Hát, szerintem nem fogsz olyan iskolát találni, amelyik nem váltós 125 köbcentis motorokon tanít A1-et. Max. ha viszed a sajátod, de akkor ugye legyen ismerős, aki minden órádra elviszi neked vagy jogsival, vagy tréleren.

AM kategória amúgy városban is max. 40, nem 45, ha szabályosan közlekedsz.

febr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!