Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek volt igaza ebben a...

Kinek volt igaza ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Napkor és Nyíregyháza között bicikliztem a kerékpárúton. Egy ponton a kerékpárút jogilag véget ér és kimentem a főútra, ahogy mindig is. A kerékpárút ugyanakkor folytatódik az út mellett, viszont le van zárva (igaz, az akadály kikerülhető) és kint van a behajtani tilos tábla. Aztán pár száz méter múlva véget is ér egy földfalban, körülményes ott kimenni az útra.


A főúton tekerve aztán egy autós erősen dudált rám (csak ketten voltunk a szakaszob, így másnak nem dudálhatott), majd hevesen gesztikulálva mutogatott a (lezárt) kerékpárút felé.


Szerintem egyértelmű, hogy a kerékpárúton nem lehet továbbmenni. Eddig nem is kerültem ilyen szituációba. Viszont nincs még jogosítványom, nyáron akarom elkezdeni a tanfolyamot, szóval nrm vagyok biztos.


márc. 2. 20:15
A kérdező szavazást indított:
Kérdezőnek
Autósnak
Mindkettőnek/Egyiknek sem
11 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


ez az a pont

márc. 2. 20:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az úttal párhuzamosan kerékpárút van, azon vagy köteles haladni. Van néhány kivétel, ezzel most nem bonyolítom. Jelen esetben viszont a kerékpárút nem funkcionált, így ha csak nem tiltotta tábla az úttesten történő kerékpározást, szabályosan haladtál ott.
márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
Amikor önérzetes biciklis kérdést tesz fel, azt ne felejtse el, hogy bár jogilag (emberileg) igaza van, mégiscsak ő a sérülékenyebb. Ahogy egy autós nem kezd mozdonnyal (csak a hülyék), egy biciklis se kezdjen autóssal, mert egy sirfelirat sem mutat jól, pláne nem az, hogy "de igazam volt". A közlekedésnek arról kellene szólnia, hogy mindenki érkezzen meg oda, ahova elindult épen, de ehelyett nálunk faszméregetés, csakazértis, ki a nagyobb jani. Ezt kellene elengedni, megbékélni és máris sok millió embernek lenne könnyebb az élete. Én ezt vallom.
márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus idegbeteg állat volt, látta hogy van bicikliút, de nem látta a fától az erdőt. Neked volt igazad.
márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen neked. Az autós pedig sürgősen visszaadhatná a jogsiját, egyrészt, mert nem figyel a környezetére (vagy ha észrevette a kerékpárút vége és a behajtani tilos táblákat, nem ismeri vagy nem tudja értelmezni azokat), másrészt mert egy tök üres - és ahogy látom, kifejezetten széles - úttesten képes hepciáskodni.
márc. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyílván az autósnak, mennyivel nagyobb járműje van.
márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Az erősebb kutya kopulál, tehát az autósnak.


Nem, amúgy csak kifogtál egy kezdő önkéntes rendőrt. :)

márc. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
26%

Neked volt igazad alapvetően. Az autós nem figyelt, és nem tudta, hogy le van zárva a kerékpárút.

De annyira azért ne legyél felháborodva, mert hülye volt ugyan, de jó szándékú hülye. A te életedet védte, mert ha valaki nem figyel eléggé, akkor kivasal. (Pl. előzéskor egy kisteherautó kitakar előle, aztán bevág elé a szembe jövő miatt.) Aki ismeri a terepet, és tud a kerékpárútról, az esetleg azért megy bátrabban, mert "tudja", hogy biciklisre nem kell figyelnie. Aztán kiderül, hogy mégis, de akkor már esetleg késő.

márc. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!