Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A mai általános iskolásokat...

A mai általános iskolásokat miért hordják autóval a szüleik az iskolába?

Figyelt kérdés
Jónéhány évvel ezelőtt még egyedül vagy csoportosan, gyalog, vagy tömegközlekedésel is el tudtak menni iskolába a gyerekek, ma pedig óriási dugókat okoznak az őket fuvarozó szüleik, az iskolák környékét ellepik a parkoló autók. Ma már miért nem tudnak maguktól iskolába járni a gyerekek?

márc. 5. 00:41
A kérdező szavazást indított:
Mert ma már túl sok a jómódú, sznob szülő, akik elkényeztetik a gyerekeiket.
Mert ma már nem biztonságos egyedül elengedni a gyereket iskolába.
Mert ma már kicikizik azt a gyereket aki nem kocsival érkezik a suliba.
Más oka van megmondom a tutit.
31 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Ebben a kérdésben: "Nekem nem volt ilyen kényelemben részem, ezért más sem érdemli azt meg!"
márc. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Tudnak, de minek menjenek magukban, ha amúgy is ott van az autó. Így több időt tudnak együtt tölteni a szüleikkel ami jó.
márc. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Szolovjov ***** válasza:
82%
Itt falun is ez a jelenség, pedig maximum 2 kilométeres távokról beszélünk. Az asszonyoknak meg akkora a shegge, mint két Pannónia tank összehegesztve, mert még ennyit sem hajlandóak biciklizni, sétálni. És ezt tanulja a gyerek is.
márc. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert ez lett a trend.

Nem egy összetevős, minden összefügg mindennel, és többek között az is értheő valahol, hogy a szülők a megnövekedett forgalom miatt is féltik a gyerekeket, nem engedi el gyqlog az iskolába, elviszi oda, és azzal a cselekedetével tovább nő a gépjármű forgalom, de ha nem viszi, akkor is olyan mértékű a forgalim, hogy, félti...

A közbiztonság alapjában véve nem rosszabb, mint volt régen, ma már rengeteg a térfigyelő kamera is, ami persze önmagában nem véd meg senkit, de régen sokkal több volt az utcai agresszivitás,de sokkal kisebb volt a forgalom.

Az utóbbi években már a kis településejen is kialakulnak forgalmi torlódások, ami esetenként a gyalogisan, kerékpárral közlekedő felnőttekben is félelmet kelt, egy általános iskolás korú gyerek számára us stresszes az az időszak.

Persze kontraproduktív is, mert akaratlanul is azt tanulja, hogy stresszeljen, hisz a felnőttek viselkedése is arra mutat példát.

Az iskolák környékén, a tanítási idő végén sokszor polgárőröket látok, akik próbálják biztosítani a mégis gyalogosan közlekedő nebulók útját, főleg a kijelölt gyalogosátkelőhelyeknél posztolnak.

Mindez történik egy 15-16 ezer fős kis városban.

Rengeteg lett az autó.

Én koromnál fogva elég távol bisdza tudok tekinteni a múltba, gyerekkoromban az egész utcában egyetlen személyautó volt, sokszir,ca már akkori tiltás ellenére is az utakon játszottunk, amelyeknek még csak kicsi réste volt aszfaltozva (de ott is játszottak gyerekek)

Nyilván ezek akkoriban sem a főutak voltak, de mostanság a mellékutakon is nagyobb a jármű forgalom, mint egykor a főutakon volt.

Csak személygépkocsiból van fofgalimban 3,6 millió, sok családban van több is... hol van már az, amikor a 800 méteres utcában egyetlen embernek volt autója.

Persze, a kettő között évtizedek teltek el, de vissza kérdezek: te elengeded, elengednéd egydül az általános iskolás korú gyerekedet a mostani körülmények között, ha az útja forgalmas, zsúfolt úttesteken keresztül vezet az iskoláig, és vissza?

Nem.minden gyereket visz a szülő autóval iskolába, de nyilván számít az is, hogy milyen utat kell megtenni a gyereknek, amikor én jártam általános iskolába, még délelőtt-délután heti váltásban ment a tanítás, és bizony a délutánosok elé sok szülő elment, ha a tanítás már sötétben ért véget, mert akkor is féltették a szülők a gyerekeiket, csak autó nem volt, gyalogosan, kerékpárral, de sok szülő az iskola előtt várta a porontyait.

Az ösztön ugyanaz, a módja megváltozott, és nem magyar sajátosság, így van ez mindenhol.

márc. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

#3 "pedig maximum 2 kilométeres távokról beszélünk"


Ami egy átlag gyerek számára gyalog kb. fél óra. Oda-vissza egy nap 1 óra.

Most komolyan sajnáljuk tőlük? Könyörgöm, gyerekekről van szó. Oké, nyilván az iskola fontos, járjanak csak, de ettől függetlenül már így is többet várnak el tőlük, mint amennyit kellene. És akkor ha már iskolában úgyis túl vannak terhelve, akkor még a szabadidejüket is pazaroljuk? Isten ments, hogy egy picit tovább tudjon aludni reggel, vagy kényelmesebb tempóban tudjon megreggelizni. Isten ments, hogy délután egy kicsit hamarabb végezzen a házi feladatával és egy kicsit többet tudjon játszani. Á, dehogyis. Az túl emberséges hozzáállás lenne. Inkább csak csökönyösködjünk. Sajnáljuk mástól a jót. Nekünk nem volt ilyen kényelem, nekik se legyen. Szégyenteljes nézőpont...


Mielőtt megszólna bárki, hogy biztos én is hurcolt gyerek vagyok és ezért mondom: nekünk sem volt autónk soha, én is gyalog jártam iskolába elejétől a végéig. Kibírtam? Persze. Egy egészséges fiatal simán kibír ennyit. De FELESLEGESEN miért? Miért pazaroljunk időt feleslegesen? Miért fárasszuk magunkat feleslegesen? Csak azért, hogy öregkorunkra ilyen szűk látókörű, savanyú emberek lehessünk, mint ti, akik mást sem tudnak kezdeni önmagukkal, mint hogy a fiatalokat b*szogatják éjt nappallá téve, szó szerint MINDEN miatt, amit ők máshogy csinálnak? Hát kösz nem. Ha egyszer azt veszem észre, hogy ilyen emberré válok, akkor fogom magam és kisétálok a tizedik emeletről. Hogy ti hogyan tudtok magatokkal így élni, számomra rejtély.

márc. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az, hogy mekkora távolságot kellene a gyereknek sétálni, messze nem a legfontosabb.

Egy egészséges iskolás korú gyerek gond nélkül elsétál több kilométert, és az még hasznára is lenne, pontosan az a probléma társadalmi szinten, hogy már a gyerekek sem mozognak, nem edződnek, akár játékosan, akár azzal, hogy egyszerűen csak valamit megtesz

Az, hogy a szülők az iskolába nem engedik el felügyelet nélkül, érthető, de nem azzal magyarázható, hogy jaj, szegény gyereknek megárt a séta.

Nem a séta árt meg neki, hanem az, hogy nem mozog, nem megy el hétvégén se kirándulni, nem.mászik fára, stb.

Az, hogy az iskolába viszik, hozzák a megnövekedett jármű forgalom miatt szerintem érthető szülői gondoskodás, de ha attól is óvják, higy idönként mozogjon, akár olyan szinten, hogy el is fáradjon, mrgtanuljon önálló döntéseket hozni, az a gyerek számára lesz ártalmas, évek múlva, de eljöhet az az idő.

Nem azért, mert autóval vitték el az uskolába, hanem azért, mert hétvégén a nagymamához, barátjához sem sétál át gyalog, 500 méter már messze van.

márc. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
10%
#6 Az a napi kis séta pont semmit sem segít. Ha a gyerek amúgy sem mozog, akkor az a kis séta semmit sem javít a helyzeten. Ha meg mozog, akkor az a kis séta már amúgy is felesleges.
márc. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

Átalakul a világ, a felsoroltak mindegyike játszik, mindenkinél változó súllyal.

A legfontosabb, amit még kihagytál, hogy a szülő egyre kevésbé neveli a gyereket így, ha akarná sem tudná sok elengedni egyedül, mert nem tanult a gyerek semmit/eleget az életről, hogy képes legyen egyedül gond nélkül eljutni az iskoláig

márc. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném ez magyar jelenség. Mi egy német kisvárosban élünk, itt a gyerekek gyalog, illetve biciklivel járnak suliba egész évben. Hozzáteszem itt kötelező a körzeti suliba járni.
márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
22%

Ha a szülőnek van autója, és van ideje, akkor miért ne vigye?

A gyerek szempontjából pedig gyorsabb, biztonságosabb, ellenőrizhetőbb a suliba és a haza jutás.


Lehet hogy neked nem volt ilyen, de ezért még mástól ne sajnáld.....🤔

márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!