Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autószerelőnél kp-val "illik"...

Autószerelőnél kp-val "illik" fizetni vagy lehet kártyával is?

Figyelt kérdés

Most fogom vinni az autót előszőr szervízbe és eddig mindig azt láttam, hogy mindenki kp-val fizet mert úgy "illik". De nem akarom megkérdezni ismerősöktől olyan hülyén jönne ki. Most én emiatt nem feltétlen vennék le pénzt de ha tényleg ez a bevett szokás akkor veszek le és fizetek úgy. Csak kíváncsi vagyok.


Személy szerint abszurdnak tartom ezt.


márc. 26. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mi az, hogy illik? Ha van bankkártya-elfogadó termináljuk (elvileg kötelező valamilyen elektronikus fizetési mód, de az lehet netbankos utalás is), akkor fizethetsz bankkártyával, hiába húzzák a szájukat, hogy az nekik pénzbe kerül.
márc. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha már bejáratott szerelőd, és ad kedvezmenyt, ha KP-val fizetsz.
márc. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha szervíz, ott biztos tudsz, de ha kis max 1-2 személyes maszek szerelő, ott tuti nem.

De úgyis utólag kell rendezned a számlát,szóval nem tart semeddig megkérdezni ott,mikor leadod a kocsit, hogy hogyan tudsz fizetni.

márc. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb műhelyekben valószínűleg nem lehet, vagy ahol lehet, ott drágább kártyával, mert az után muszáj adózni.
márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amelyik szimpatikus.


#1 Fogalmam sincsen pontosan, hogy hogyan és miért, de egyéni vállalkozóknál még valahogy létezik olyan, hogy nem kell. Persze legális, bejelentett vállalkozásról beszélek.

márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
Ja és nem drágább az elektronikus fizetés, illegális extra díjat felszámolni ezért az ügyfélnek. Ha már rögtön a legelején megkérdezik a fizetési módot, akkor valószínűleg csalni akarnak és beépíteni az árba ezt is. Mi a végén kérdezzük meg, akkor már van árajánlat, azon változtatni már nem tudunk. Érted, kiszámlázunk 400 ezret, a döglött kutyát sem érdekli az az 500 forint, vagy tököm tudja mennyi, amennyit levonnak.
márc. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
A sarki lehúzós, számla nélküli pista bácsi lehet hogy csak kpt fogad el, hogy minél kevesebbet kelljen belőle adóznia, de a normális szervizekben lehet kártyával fizetni.
márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kis maszek szerelőnél szerintem felesleges foglalkozni tranzakciós dijjal,mert nekem még nem volt olyan, hogy tételesen elmondta volna mi mennyibe volt. Előre se mondott árat,mert hogy bármi közbejöhet, utólag meg mondott egy összeget ami vagy reális ráfordított idő+anyag alapján jött ki,vagy nem, de attól még ki kell fizetni.

Kis off, de egy időben a fogorvosom mindenért +1000 forintot számolt fel ha egészségpénztári kártyával fizettem, és nem végösszegre, hanem foganként.

márc. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!