Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos volt-e a rendőri intézke...

Jogos volt-e a rendőri intézkedés?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy Erdélyből hazafelé tartva, Nagyváradon egy kereszteződés után megállítottak a rend éber román őrei. Az történt ugyanis, hogy előttem váltott sárgára a lámpa, és mivel siettem még átmentem rajta (satuzhattam is volna, de annak nem sok értelmét láttam), a lényeg, hogy a lámpa még sárga volt mikor áthajtottam. Ezt követően ahogy bekanyarodtam a kereszteződésben már ott álltak és vadásztak a hozzám hasonló határ felé igyekvő autósokra. Közölték velem, hogy bizony piroson mentem át és a jogsimat 1 hónapra elveszik, utána a bírsággal (nem emlékszem hány Lei, de több mint 20e Ft) együtt utánam küldik az 1 hónap lejárta után. Hiába próbáltam bizonygatni, hogy bizony sárga volt, sajnos ők a rendőrök. A vége az lett a dolognak, hogy 50 Euro fejében visszaadták a jogsit és elengedtek. A kérdésem az lenne, hogy mennyire volt jogos az intézkedésük, továbbá mi a véleményetek arról az 50 Euróról? Nyugtát vagy bármilyen elismervényt persze nem kaptam. Gyanítom egyébként, hogy ha nem magyar rendszám lett volna a kocsin, akkor rám se néznek...
2010. okt. 26. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos külföldi balek voltál. Nem volt szerencséd. Úgyis találtak volna valamit amiért fizetned kellett volna.


Persze nem volt jogszerű. Feljelentheted őket, ha van időd kijárni a tárgyalásokra.

2010. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ oldaláról nem tudom megítélni, mert egy állítás, egy tagadás történt. Ez a kis történet a rendőri korrupcióról szól, ami úgy látszik Nagyváradon is működik... (Miért pont ott ne működne?)
2010. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
sajna a román rendörök ilyenek (és nem csak ök!) én kamionozok, és engem ha megállitanak fejenként 10€ ért engednek tovább vagy forduljak vissza, a határnál és az az indok h tul magas a kamion
2010. okt. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom. Más is mondta, hogy sajnos ezt a békát le kell nyelni, nincs mit tenni. Ők vannak otthon, ők az "erősebbek"... Köszi a válaszokat.
2010. okt. 26. 21:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a román törvény úgy szól ,hogy sárga lámpán csak abban az esetben szabad áthajatani ha nem tudsz biztonságosan megállni. Na most ha erről nincs video felvétel és nincs kiellemezve szakértők által, akkor nem jogos a bírság.

Sajnálom hogy ilyen szájízzel tértél haza tőlünk.

2010. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nemcsak a román törvény mondja ezt a sárga lámpáról, a magyar is. Azért mondtam, hogy egy állítás, egy tagadás. Fénykép hiányában sajnos ez meglehetősen szubjektív és nem lehet bizonyítani, hogy melyik állítás az igaz. Ahogy a mondás mondja: "az erősebb kutya .aszik."
2010. okt. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez emberi kérdés, és nem nemzeti. Gondolj a Zsanett ügyre.
2010. okt. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hamarosan megint megyek Erdélybe, ha megint szórakozni próbálnak velem, eljátszom én is ezt:

[link] :D

Na jó, ezt azért nem, de szívem szerint megcsinálnám. Remélem, hogy a következő út kicsit olcsóbbés nyugodtabb lesz. Köszönöm a válaszokat!

2010. okt. 29. 20:27
 9/11 anonim ***** válasza:

éjjel kell menni, mi úgy szoktuk.

beállok 2 kamion közé a Dailyvel, éjjel se rendőr, se radar.


amúgy ez télleg gáz. de most már mindeggy.


Ők vannak otthon? hm...

2010. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
hat ilyenek a roman rendorok ,a roman rendorok meg civilben is megbuntetnek
2010. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!