Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogos volt-e a rendőri intézke...

Jogos volt-e a rendőri intézkedés?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy Erdélyből hazafelé tartva, Nagyváradon egy kereszteződés után megállítottak a rend éber román őrei. Az történt ugyanis, hogy előttem váltott sárgára a lámpa, és mivel siettem még átmentem rajta (satuzhattam is volna, de annak nem sok értelmét láttam), a lényeg, hogy a lámpa még sárga volt mikor áthajtottam. Ezt követően ahogy bekanyarodtam a kereszteződésben már ott álltak és vadásztak a hozzám hasonló határ felé igyekvő autósokra. Közölték velem, hogy bizony piroson mentem át és a jogsimat 1 hónapra elveszik, utána a bírsággal (nem emlékszem hány Lei, de több mint 20e Ft) együtt utánam küldik az 1 hónap lejárta után. Hiába próbáltam bizonygatni, hogy bizony sárga volt, sajnos ők a rendőrök. A vége az lett a dolognak, hogy 50 Euro fejében visszaadták a jogsit és elengedtek. A kérdésem az lenne, hogy mennyire volt jogos az intézkedésük, továbbá mi a véleményetek arról az 50 Euróról? Nyugtát vagy bármilyen elismervényt persze nem kaptam. Gyanítom egyébként, hogy ha nem magyar rendszám lett volna a kocsin, akkor rám se néznek...
2010. okt. 26. 20:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na most mivel nincs fényképes bizonyítéka (se videó) elmehet a fenébe , főleg hogy külföldi vagy számukra. Magyarországon szerinted mit csinálnak a kamionsofőrök? Kapnak 1 büntetőcsekket elszakítják , eldobják és nevetnek. Semmi nem lesz belőle... kérdezz csak rá valamelyik ismerősödtől amelyik kamionozik...(ha van ilyen)

Továbbá, ha pénzt adsz rendőrnek, mindig jegyezd meg az egyiknek a sorszámát, vagy írd le.Rendőr Sorszámát kérd el ( ha sorszámát elkéred tudja hogy gubancot akarsz és ha jogtalanul vette el a pénzt sajátzsebre akkor visszafogja adni!!) ha Odaadta a sorszámát menj be a főnökéhez és add oda neki a rendőr sorszámát és a bankjegy sorszámát amit adtál neki. Többit a főnöke elintézi. Ezt ugyan így Magyarországon is meglehet csinálni.

Ne hagyjuk hogy átvágjanak bennünket!!

Egyébként a román rendőrök mind ilyenek...

2010. okt. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!