Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elérni azt hogy...

Hogyan tudnám elérni azt hogy ne izguljak forgalmi vizsgán? Mire figyeljek? Hogyan viselkedjek a vizsgabiztossal?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon izgulós vagyok.Úgy érzem elég jól megy, csak sajnos néha még figyelmetlen vagyok.

Kb 3-4 hibám van egy órán amik a következők szoktak lenni.

Ha balra kanyarodok elfelejtek néha elfelejtek hátranézni, ha dombon kell megállnom, akkor elindulásnál visszagurul az autó.Néha későn kezdek lassítani, ha be akarok balra fordulni.Már csak egy alkalommal megyek vezetni, és elég nagy érvégés lenne a 17000Ft.Ami a pótvizsgadíjaz és a kötelező egy alkalmat tartalmazza.


2010. nov. 30. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondogasd magadban hogy:a vizsgabiztos egy pöc. és én jobban vezetek mint ő!Sza.ok rá hogy mi lessz,nem vagyok már pancser.Ja és koncentrálj a feladatra és ne arra hogy mit gondolnak Rólad!!
2010. nov. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
forgalmi vizsga előtt nem ajánlom a sört... ekkora felelőtlenséget XD
2010. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én is azt hittem hogy izgulni fogok, aztán annyira lekötött a vezetés, hogy elfelejtettem izgulni, aztán jött egy helyzet ahol megbuktam, majd másodszorra se tudtam izgulni sikerült átmennem néhány hibavonallal, amugy gyakorlás közbe nekem se volt olyan órám amin nem buktam volna:D (komolyan) de vizsgán nem tudom miért de jól teljesítettem viszonylag:D
2010. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

már egy párszor leírtuk itt (lsd. archívum) de akkor ismét:

- a vizsga napjára ne tegyél más programot, de dolgozz, te tanulj

- lehetőleg 10 órára kérd a vizsgát, mert akkor még nem, már nem vagy fáradt, a forgalom viszonylag jó

- a gyakorlati órák 2*50 perc, míg a vizsga összesen 30-40. Az idővel az ember fárad, de a vizsgán addig remélhetőleg nem jutsz el, mert azért 40 percet ki kell tudni bírni és annál nem hosszabb a vizsga.

- én is nagyon izgulós voltam. vizsga előtt szokásos kajálást, ivást, pisit elintézni. Előtte én járkáltam hogy levessem a feszültséget, illetve mondogattam magamnak hogy sikerülni fog. A vizsga előtt már elkezdtem koncentrálni, kizárni minden zavaró tényezőt. Vannak jó légző gyakorlatok, "8as rajzolás (lsd. agykontroll), stb..." ha az segít, hallgas zenét

- arra figyelj hogy mindent úgy csinálj ahogy tanultad, ne újíts

- ne menj túl lassan, mert az bukó ok

- a vizsgabiztossal teljesen normálisan kell beszélni, udvariasan. Nekem korrektek voltak, bár kicsit szivattak, de azért normálisak voltak. Készítsd elő az iratokat ne akkor kezdd el keresni.

- induláskor fékpróbát ne felejtsd el, mert akkor már a kapun sem jutsz ki. MOndani is kell hangosan, hogy "fékpróbát megejtettem"

- ha valamilyen elsőbbségi szituban nem vagy biztos, inkább állj meg, és tanusíts arra utaló magatartást, hogy a másik menjen először. Ha neki volt elsőbbsége ok, ha meg nem, akkor még mindig mondhatod azt, hogy udvarias voltál :)

- parkolásnál jól válaszd meg a helyet. Inkább nagyobbat próbálj először. Ha nem tetszik a VB-nek, úgyis kérni fogja hogy keress kisebb helyet, de ezért nem buktathat meg. Ha meg olyan a VB bele sem köt, neked meg nem kell izzadnod...

- ha mondja az oktató hogy "itt jobbra" de elbambulsz vagy nem fékezel időben, menj arra, amerre a kresz szerint lehet, mondjuk egyenesen tovább. Ez nem bukóok, maximum hülyének fognak nézni, de ezért nem buktathatnak!

- egyirányúból balra kanyarodás

- zebránál gyalogos

- sebesség határok --> 30 az 30, és nem 35, nem 40! főleg a zónákra figyelj!

- ha valamit kerülni kell, messzebb állj meg tőle, hogy legyen elég helyed kikerülni

- egyébként meg úgy általánosságban minden szabályt be kell tartani, határozottan kell vezetni


Sok sikert!

2010. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

- a vizsga napjára ne tegyél más programot, de dolgozz, te tanulj = NE dolgozz, NE tanulj!


elirtam bocs :)

2010. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!