Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Melyik suliban érdemesebb...

Melyik suliban érdemesebb közlekedésmérnöknek tanulni a SZE -n vagy a ZMNE-n. Pontjaim alapján mindkettőbe bejuthatok, de a ZMNE-n 6 tal több pont kell? Szeretnék tisztán látni.

Figyelt kérdés
Mind a 2 gondolom ugyanazt tanítja, de akkor miért kell több pont a pestihez, és miért drágább a győri suli?Mind 2 ugyanolyan elismert?
2010. dec. 9. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi szeretnél lenni, milyen irányba szeretnél szakosodni.

Ha közlekedésgépészeti irány, akkor BME, tudom ez nem volt opció, csak írom. Ha logisztika, vagy személyszállítás, vagy leginkább ha vasút, akkor SZE. Ha a légi témakörök érdekelnek, akkor ZMNE.


Hogy miért több a pont? Hát, mert Budapest. Ez már alapból több pontot jelent...

Hogy miért drágább a győri? nem tudom, valamiért így alakította ki a suli az árpolitikáját. De ha államira felvesznek akkor nem lényeges ez neked.


Elismertségben lényegében ugyanaz a szint a szakon, mert kevés ember potyog ki róla. Például a vasutat elvégzi évi 10 ember a SZE-n. Logistikát sokan ezért is tömegdiploma, nem ér annyit mint a vasúti pl.


Ha gondolod kérdezz a SZE-n vagyok közlekes.

2010. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel kamu diplomának számit mint a művszervező így tök mindegy.
2010. dec. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Hát kedves második, először is: ba.zd+!

Másodszor, ha olyan kamu diploma bátran gyere és csináld meg, de minimum 5-ös átlaggal. Mindenkit vár tárt kapukkal az egyetem.

Ha olyan kamu diploma, bizonyára azért szórják ki a felvettek 60%-át 4 félév alatt, mert ennyire lazán veszik.


Legközelebb a kamu diplomára gondolva jusson eszedbe a bölcsész, aki a mekiben kiszolgál, az andragógus, aki jó pénzért napokat agyal egy játékon amit a felnőttoktatásban használhatna...

Aztán gondolj egy közlekedésmérnökre, aki felteszi az életét egy feladatra, vagy vasút, vagy közút vagy a közleekdés bármely területe, és azzal foglalkozik egész életében, hogy azt jobbá, hatékonyabbá tegye, akár menetrendileg akár gazdaságilag.


De egy ilyen ostoba tuskónak, mint te, - akinek még egy érettségi sem sikerült, így savanyú a szőlő, - aztán magyarázhatom.

2010. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vadmeggy ***** válasza:
Ha szabad megkérdeznem a BME-t miért hagytad ki a választási lehetőségek közül? Mind közlekedésmérnök, mind járműmérnök képzésben a BME tekinthető etalonnak az egész országban. Én is ide akartam jelentkezni, de sajnos meggondoltam magam... Pályakezdőként jobb állásokat fogsz megkapni magasabb fizetéssel.
2010. dec. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
engem is érdekel miért hagytad ki a BME-t? Én oda szeretnék bejutni szintén közlekedésmérnökire. Szerintem az egyik legjobb
2010. dec. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hali,


Azért hagytam ki a BME-t, mert ott csak nappali szakos képzés van. Időközben kiderült, hogy a Zriniyn nem indítanak, így Győrbe jeletkeztem.

2011. jún. 9. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!