Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogsihoz az egészségügyi...

A jogsihoz az egészségügyi vizsgát máshol, a kresz és autóvezetési tanfolyam kezdete előtt is meg lehet csinálni, az autós sulitól függetlenül? Ha igen, akkor van ennek valami időbeli érvényességi határideje?

Figyelt kérdés
Hallottam ilyet, és szeretnék utánajárni, mert ha külön is meg lehet csinálni, akkor megcsinálnám korábban külön az egészségügyi vizsgát, és a többihez hozzákezdhetnék államvizsga után, azokra csak akkor lenne időm, viszont ez beleférne már most.
2009. febr. 7. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha van elsősegélynyújtásról valamilyen bizonyítványod akkor felmentést kapsz belőle az elméleti vizsgán. Sőt, ha pl. autószerelő valaki akkor a műszaki vizsga alól is mentesül.
2009. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát elsősegély vizsgát kell tennem. És ennek van valami "érvényességi határideje"? Mennyivel jogsi tanfolyam előtt érdemes megcsináltatni? Vagy nem számít?


(nem tudom, mennyi alapja van, apám olyasmit mondott, hogy 3 hónapig érvényes? nem tudom, jól tudja-e, mert aki meg vezetésből él ismerősöm, ő meg mást mondott)

2009. febr. 7. 17:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A Vöröskeresztnél tett elsősegélynyújtási ismeretekről szóló vizsgának nincsen határideje.

A kis kártyára, amit a sikeres vizsga után kapsz nagyon vigyázz, mert csak pénz fejében kapsz róla másolatot, ha elhagynád.

A vizsga alól felmentést csak egészségügyi végzettség alapján kaphatsz.

2009. febr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Most regisztráltam itt: [link]

Kapom a hírlevelet is, ez is nagy segítség, és megpróbálom akkor szétbontva megcsinálni, de előbb rákészülök ezalapján, ami jön mailben, mielőtt elmegyek tanfolyamra, elég részletes a tájékoztatásuk. Államvizsga közeledtével így szétbontva könnyebb lesz, érettségivel is meglehetett volna a jogsim, csak akkor nyelvtanfolyammal meg nyelvvizsgával ütközött, aztán időm nem volt a fősuli mellett, és csak most hallottam, hogy lehet külön is.


Tényleg köszi, segítettetek.

2009. febr. 8. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát engem elsöre megvágtak ezen a vizsgán de másodszorra már ment is és én ugy hallottam hogy le lehet tenni bármikor
2009. febr. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
13 éves kortól lehet a Magyar Vöröskeresztnél csinálni, minden kategóriára korlátlan ideig érvényes.
2009. márc. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!