Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tiszteletem! A kerdesem az...

Tiszteletem! A kerdesem az lenne, hogy mi a kulonbseg (az arat leszamitva) az 1-es es a 2-es csoportu orvosi alkalmassagi vizsgalat kozott? Pl. Ki adhatja ki, milyen vizsgalatokat takarnak pontosan.

Figyelt kérdés
Az NKH oldalan azt olvastam, hogy a 2-est is lehet a haziorvosnal is intezni. El kell menni kulon egyeb (vervetel, szemeszet, anyamkinja. ) helyekre?
2011. febr. 12. 03:03
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

2 hivatásos (munkát vállalhatsz vele)


Függ az orvostól, hogy mit vizsgál rajtad, de nem kell se szemészet se vérvétel csak abban az esetben ha valami betegséged van.

2011. febr. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mas valaki?
2011. febr. 12. 06:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes csoportút a háziorvos csinálja, míg a kettest a foglalkozás egészségügyi vizsgával rendelkező orvos, többe kerül a kettes, és max.5 évre adhatja meg.
2011. febr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Itt egy link:

[link]



Ez a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 3/1992. (VI. 26.) NM rendelet.

Ez mindenre választ ad, mert ez szabályozza az orvosi alkalmassággal kapcsolatos dolgokat.


Az, hogy mi a különbég az 1. és 2. csoport között, a 3.§ írja le.

Az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek a 8.§-ban leírtak szerint.


Sok egyéb hasznos dolgot olvashatsz ebben a rendeletben.

2011. febr. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


"Érvényes 1-es, vagy 2-es csoportú orvosi alkalmassági vélemény, melyet háziorvos, foglalkozás-egészségügyi orvos adhat ki."


Lehet rosszul ertelmeztem, de a 2-est is kiadhatja a haziorvos is.?

2011. febr. 12. 23:03
 6/7 anonim válasza:
88%

Akkor nem olvastad el a linket amit küldtem, pedig leírtam, hogy a 8.§ választ ad a kérdésedre. Hát akkor ide be is idézem szó szerint (a 8. § (1) b)-től kezdve érdekes neked):


8. § (1) Az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek:


a) az 1. alkalmassági csoportba tartozó személy esetén


aa) a vizsgált személy választott háziorvosa, vagy


ab) a vizsgált személy lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti háziorvos;


b) a 2. alkalmassági csoportba tartozó személy esetében:


ba) a vizsgált személy választott háziorvosa, vagy


bb) a munkavállalót foglalkoztató vagy foglalkoztatni kívánó munkáltató részére foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást nyújtó egészségügyi szolgálat orvosa, vagy


bc) a nem szervezett munkavégzés keretében dolgozó, vagy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem álló személy esetén a lakóhelye szerint területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa.

2011. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszontem, bar egyszerubb lett volna, egy: "Igen a haziorvos is kidhatja...." valasz. :)
2011. febr. 13. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!