Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetnek/bírságolnak, ha...

Megbüntetnek/bírságolnak, ha gyalogosként átmegyek a zebrán piros jelzésen?

Figyelt kérdés
Mennyi lehet a maximális illetve minimális büntetés? És miért nem lehet átszaladni ha tényleg, de tényleg semmi nem jön és a szemem előtt megy el az utolsó buszom? Érdeklnének történetek és tapasztalatok. Jöhetnek akár a hülyézős kommentek is azzal csak saját magukat minősítik úgyis...
2011. márc. 9. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ma láttam,hogy egy pasi a zebránál nem várta ki a zöldet és még pirosban átment. Ahogy átért, elkapta egy közteres és elkérte az iratait. Tovább nem láttam mert nem volt képem ott bámészkodni már őket.
2011. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak a zöldnél lehet átmenni mert akkor az autónak piros van.Ha véletlen de csak tényleg véletlen átmennek rajtad mondom véletlen nem szánt szándékkal és kicsit meghalsz, akkor szerinted az autós mit kap?? Semmit mert te a piroson mentél át.

Ezt nem baszogatásnak mondom, de vannak a kreszben alap dolgok és ez azok közé tartozik.

Nem hiszem hogy megérné nyomorékká lenni 1 hülyeség véget.

Egyébbként 30.000Ft lesz a minimum bünti nem tudom életbe lépett e már.

2011. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyalogos szabálysértése esetén az intézkedő rendőr az arányosság követelményeinek figyelembe vételével 3000-től 20000 forintig terjedő helyszíni bírságot szabhat ki, illetve feljelentéssel élhet, amely szabálysértési eljárást von maga után, ilyenkor a szabálysértő harmincezer forintot fizethet.
2011. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
6000Ft a bünti én úgy tudom.
2011. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Jelenleg 6000Ft a büntetés.
2011. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Remelem szarrabuntetnek!

A piros jelzes nem tajekoztato jellegu! Olyan rohadt keves szabaly van amit a gyalogosnak kell tudni es batartani, tenyleg ilyen nehez?


Aztan ha elut valaki meg szerencsetlen autost fogjak meghurcolni. Mert te sietsz a buszra...

Tudodmit? a buszodba meg valak majd jol belerongyol akivel szemben elsobbsege lett volna, mert o is "siet", az jo lenne?

2011. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eleinte énis elitélőnek tartottam aztán egyszer megszegtem a szabályt aztán másodjára is azóta pedig sorozatosan csinálom. Zebraátmenetifüggő lettem. Egyszeráen vágyok arra reggelente, hogy átmenjek...Lehet megérdemelném már azt az összeget...
2011. márc. 9. 20:24
 8/13 anonim ***** válasza:
Megérdemelnéd. Azokkal a hülye gyalogosokkal együtt, akik a busz takarásából rohannak át az úton az autók előtt.
2011. márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó ht azért én nem halálveszélyesen közlekedek...még sose volt balesetem. Volt már olyan amúgy, hogy családdal mentünk át zebrán mikor ZÖLD-dé vált és jött egy BMW v 150-nel...majdnem elütött minket..és még neki állt feljebb dudálgatott meg ordibált...ott ment el pár centire tőlünk...ha nem nézünk balra a semmiből feltünő autóra akkor mi is aszfalttá válunk...ht élvezetes volt nagyon...
2011. márc. 9. 22:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha jól sejtem kedves kérdező "pesti" lehetsz.
2011. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!