Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetnek/bírságolnak, ha...

Megbüntetnek/bírságolnak, ha gyalogosként átmegyek a zebrán piros jelzésen?

Figyelt kérdés
Ugye a piros az tilos. És gondolom, ugyan-úgy vonatkozik a gyalogosokra, ha piros, mert elméletileg nem mehetnének át, mivel nem viccből van piros a zebránál. És sok embert látok, hogy piros, körbenéz, nem jön semmi, vagy csak meszire és átsétál... Egyik ismerősőmet, megbüntették, mert sehol, de tényleg sehol nem jött semmi, és átsétált, egy kis zebrán amin piros volt, és közbe ott áltak a rendőrők, Ő meg nem figyelte, és igazoltaták 20 ezres csekk kiment neki. Én úgy vagyok ezek után, hogy eddig se mentem át piroson, mert elütnének, vagy nem, de a törtnet után nem fogok! És, ha átmenék, ugy mint az ismerősőm, ha meglátnák a rendőrők engem is megbüntetnének, vagy figyelmeztetnének?
2009. szept. 14. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Hali! Simán megbüntetnek! Ezt biztosra veheted!
2009. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

nem csak az ismerősedeidet büntethetik a rendőrök. Téged nem vesznek észre mert álcázó bűbájt szórtam rád.


Üdvözlettel

Harry Potter.

2009. szept. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
20:57 De jót nevettem rajtad Harry:D Puszi: Hermione:D
2009. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Potter, a nénikéd csáját a vicces fejednek!

Am meg még szép h megvágnak, gyalogosan tán szabad átmenegetni a piroson?

2009. szept. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elvileg büntetnek. Na de Bp-en jóval kisebb az esély lebukni, mintha bliccelnél a buszon. Ha pont ott kapták el, ahol tényleg 0 a forgalom, az pech. És 20 000 az tényleg durva ilyenkor. Forgalmasabb helyen még okés lenne. (Pl. Moszkva téri nagy zebrán a Mammut felé.) Ott lehetne kaszálni.
2009. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia. Én úgy tudtam hogy 10000 ft a büntetés, szóval most meglepődtem :D Én itt a hatodik kerületben lakom és rengetegszer mentem már át a piroson (ez egy 4 sávos út középen járdaszigettel, nagy forgalom) gyalogosan úgy hogy rendőr látta, egyszer villogtak egyet meg dudáltak de semmi több nem volt :D Úgy látszik itt nem foglalkoznak ezzel annyira :D
2010. aug. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem is tudom...Büntetni büntethetnek,persze.De a csúcsforgalom után egy-két órával azért igazán kikapcsolhatnák a lámpákat.

Én autós vagyok és alámpás zebráknál amúgy is szétvág az ideg,hogy ki sz@rja le a tilos jelzést.Zebránál alapból meg kell állnom,ha gyalogos közelíti meg.Ráadásul a forgalmi vizsgámon történt velem,hogy piros jelzésnél,mindenféle körültekintés nélkül kiszaladt elém két kisgyerek és persze,hogy megijedtek,majd lefagytak előttem az út kellős közepén...

Gyalogosként meg csak az érdekel kietlen útakon a piros alatt,hogy van-e rendőr a közelben...

2011. aug. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Exemet is anno megbüntették mert sietettek a vonathoz és a piroson mentek át.

Mondjuk mivel első alkalom volt csak figyelmeztetést kaptak végül.

2012. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tipp:

Ha halaszthatatlan, hogy átmenj, akkor ne pont a zebrán menj át, hanem mellette 1 méterrel.


Mert akkor már nem "piroson" mentél át, hanem "nem a kijelölt gyalogátkelő helyen"

Lehet, hogy ez kisebb bűn és kevesebb a tarifa.


Ennek ellenére támogatom a szabályos átkelést!

2012. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!