Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi fizikát meg mateket...

Mennyi fizikát meg mateket kell tudni pilótaképzéshez?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell a sok pénz.Az megvan csak nemtom mennyire lesz nehéz a fizika meg a matek
2011. ápr. 28. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyon. retardáltaknak nem való
2011. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit képben vagy, nem lesz gond. Ha van egy érettségid, akkor már képben leszel szerintem. De ha van pénzed, akkor vedd meg a PPL tankönyvet (azt úgyis, egyébkén is meg kéne) és lapozz bele, less bele ezekbe a részekbe és tudni fogod.
2011. ápr. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


azért ezekkel jó ha tisztában vagy.

2011. ápr. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Ne túlozzuk már el ennyire a dolgokat! A kérdező egy általános PPL-ről kérdezett, a hivatkozott link pedig egy közlekedési főiskolai jegyzet! A kettő között azért van néhány szint különbség.


Ugyan nincs meg a szakszóm, illetve a PPL tankönyv sem, de kizártnak tartom, hogy ilyen mélységű matekot és fizikát kellene tudni. Maximum egyszer levezetik, de a legfontosabb összefüggésekkel szerintem eleég tisztába lenni (szóban, esetleg pár képlet). Nem rep. gépet fogsz tervezni egy PPL-el, csupán vezeted a gépet.


Szép is lenne ha a PPL-nel előfeltétele lenne valamilyen főiskola (mellesleg nekem van főiskolás diplomám de még nálunk sem voltak ilyen matematikai képletek...)

2011. ápr. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sima PPL-hez azért nem kell ám fizikusnak lenni...

A gyakorlatban is fontosabb tudni az adott repülőgép átesési sebességét és a Vne-t, mint azt, hogy hány Pa a szárny felületi terhelése és milyen összefüggéssel írható le a terheléseloszlás a szárny főtartója mentén.

Egyébként minél "komolyabb" engedélyt szeretnél, annál többet illik tudni. Ha csak a magad örömére szeretnél egy Cessnával repkedni, az szinte csak pénz kérdése.

2011. ápr. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!