Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha megállít a rendőr nem...

Ha megállít a rendőr nem bunkóság, ha nem szállok ki?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm szerint Ő mindig kiszáll, hogy megadja a tiszteletet, és nem szereti, hogy a rendőr lenézi őt.

Számít az valamit, ha kiszállok, vagy bent maradok a kocsiban?

Mármint a rendőr máshogy fog velem beszélni, hogy ha kiszállok?


2011. máj. 27. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is bunkóság. Én mindig kiszállok, kivéve persze ha már ott áll az ajtónál mire megállok.
2011. máj. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem kér meg rá, akkor nem kell kiszállni.

Szvsz.

Ha meg megkér, ott már komolyabb dolgokra lehet számítani(mutasd meg az eü dobozt, izzókészletet, háromszöget stb), nem csak forgalmi-jogsi ellenőrzésére. Ahhoz minek kellene kiszállni?

Mondjuk nekik is kell egy napi kvóta sztem..

2011. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenkinek jár a tisztelet. Pláne, ha a rend őreivel futsz össze. :)
2011. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem mindig jó ötlet kiszállni. Amerikában így lőttek le magyarokat, mert ott csak felszólításra szabad kiszállni az autóból. :S
2011. máj. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Szerintem jó dolog ha kiszállsz, mert akkor ő is úgy áll hozzád. Tudod, annyi de annyi negatív tapasztalatuk van az emberekkel, hogy nem csoda ha a legtöbb nem kedvesen szól az emberhez. De ha látja rajtad, hogy normális vagy, és még a tiszteletet is megadod, akkor ő is úgy fog veled viselkedni. Jó, biztos van egy két alapból tahó rendőr, de a többséget a tapasztalat tette olyanná. Próbálj mindig úgy bánni az emberekkel, ahogy szeretnéd, hogy veled is bánjanak.
2011. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Azt azért nem hiszem. Meg ez amúgy sem Amerika, itt nem lövöldözhetnek kedvükre a rendőrök.
2011. máj. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

na azért talán ott még nem tartunk h ezért lelőjenek, bár ki tudja :)

sztem ha kiszállsz, kevésbé kötözködnek amúgy, nekem ez a tapasztalatom

2011. máj. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ne szállj ki, csak ha erre szólít fel.

Meg amúgy is a tisztelet megadhható ülve is...

Amúgy van ország, ahol kimondottan fenyegetőleg hat ha kiszállsz, és úgy is kezelnek...

2011. máj. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amerikában nem "kedvükre" lövöldöznek. Hanem féltik az életüket. Ellenbem mire odamegy a kocsihoz az amerikai rendőr, ha már a példánál maradunk, szinte mindent tud a kocsiról. Itt nálunk még a papírok átnézése után se tudja megállapítani, hogy azok a valóságot tartalmazzák vagy sem. Mivel nincsenek eszközeik erre a járőrnek.

A tisztelet: Valóban igaz, hogy meg kell adni a másiknak, de úgy vélem ha bent maradsz a járgányban akkor is meg tudod adni a tiszteletet pl. azzal, hogy nem flegmán viselkedsz a rendőrrel, készséges vagy.

2011. máj. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amerikában más a szitu. Ott mindenkinek lehet, és van is fegyvere, illetve a rendőrökkel szemben kb. annyi a tisztelet mint lassan nálunk is a sünökkel szemben :P (semmi)


Szóval kint a rendőrök ellen elkövetett erőszak eléggé elterjedt, így a rendőrök félnek, ami teljesen érthető. Amikor a rendőr megállít azonnal fel kell emelned a kezed, mert ha nem, akkor azt hiszi hogy fegyver után matatsz és már lő is le. Kint a törvények védik a rendőrt, ha a rendőr azt vallja, hogy azt gondolta fegyverért nyúlsz le, felmentik. Nálunk mégha a rendőrre lőnek is, utána a rendőrnek kell bizonyítani a jogos fegyverhasználatot (nonszensz), nehogy szegény bűnözők lelki világa sérüljön.


A kérdésre: én kiszállok, így jobb, látja az együttműködést, illetve sok esetben a papírok eleve hátul vannak a táskámban és nem az ölemben :)

2011. máj. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!