Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 50ccm robogó elfoglal egy...

50ccm robogó elfoglal egy teljes parkolóhelyet. Megteheti?

Figyelt kérdés
Panelban lakunk, a ház mellett pedig egy rendkívül tömött parkoló. Gyakorlatilag pont annyi hely van benne mint amennyi lakó oda szeretne parkolni éjszakára, de mostanában egy 50ccm robogó pofátlanul elfoglalja az egyik helyet. Tökéletesen középre állítva, hogy véletlenül se férjen mellé senki. Ezt megteheti? Azon túl, hogy hagyok egy levelet a robogóján, hogy legyen már tekintettel másokra is tehetek bármit? Értem én, hogy neki is állnia kell valahova, de mivel Debrecenben engedélyezett a motorok járdán való parkolása, így gyakorlatilag csak a lakókat szivatja...
2011. jún. 13. 21:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%
Amúgy meg kérdező: a retkes szuzukiddal inkább a kuka mellé parkolj, oda való a kocsi is, meg te is.
2011. jún. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hinnye. Mire föl ez a nagy gyűlölködés a motorosok felől?

Én is motorral járok, és ha van hely akkor inkább a járdán parkolok, mivel az autó nem állhat a járdára én viszont bárhol parkolhatok. Szerintem az üzenethagyás bunkóság viszont derítsd ki vagy várd meg kié a motor és beszéld meg vele, ha normális megérti, de érvelj nyugodtan ne egyből támadj neki, hogy "ne itt álljál már meg vaze".

2011. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Két motor is állhat egy gk. parkolóban jogszabály szerint. Az nem derült ki a kérdésedből, vagy nem figyeltem eléggé, hogy az ominózus járgány tulajdonosa helyi vagy "vendég" vezető. Utóbbi estben érthető, hogy él a jogszabály adta lerhetőséggel. Ha viszont helyi akkor jobb lett volna, ha a járdán parkol, főleg mint írod meg van engedve. Legalább viszonylag védett helyen van a járgánya.

Ha már üzengetsz neki: kultúráltan említsd meg a debreceni parkolási rendet idézve a rendelet számot. Hátha megérti és másképp parkol.

2011. jún. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
a kresz szerint 1 parkoló helyre legfeljebb 2 egy nyomtávú állhat. vagyis azért középre nem kéne beállnia, mert ha van még 1 robogós, vagy motoros, akkor az is odaállhatna mellé. De ha neked autód van, nem is tudom, hogy gondolod, hogy beállnál mellé, ha nem középre állna, akkor sem férnél el!
2011. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
amúgy meg nekünk is beszóltak, amikor az utánfutót kötöttük az egyik parkolóhelyre a fához. amikor meg a járda mellé kötöttük, akkor meg azért írogattak levelet, hogy a kutyák odapisilnek.. akinek meg több autója van, az persze nem gond, hogy többel is beáll a parkolóba, ráadásul alig használja az egyiket... egyáltalán nem csak az autók részére van a parkoló!
2011. jún. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy a parkoló hely szélére vagy közepére áll, akkor se állhatsz egy motor mellé kocsival még ha oda is férnél.

Ez benne van a KRESZ-ben, tanulnod kellett volna.

2011. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!