Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok? A nok tenyleg...

Mit gondoltok? A nok tenyleg rosszabbul vezetnek?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikket, ahol meg mindig sok kommentelonek az a velemenye, hogy a nok sokkal rosszabbul vezetnek. Ti errol mit gondoltok?


Szerintem ezt nem lehet arra leegyszerusiteni, hogy a noi vezeto rossz, a ferfi jo, mert mindket nemnel van agressziv es benazo sofor is (utobbi rutin hianya is lehet). En ugy tapasztalom, hogy noben tenyleg tobb a benazo, de a mereszsegbol fakado komolyabb gondokat a ferfiak okozzak. Nekem 2 balesetem volt, mindkettot ferfi vezeto okozta. Az egyik csak koccanasos volt, de a masikban kishijan meghaltam az egesz csaladdal, a kocsi meg persze total lett. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden ferfi vezeto rossz, sot szerencsere sok a jo ferfi vezeto, de bizony koztuk is akad boven ellenpelda a jo vezetore. A tulzott mereszseg meg az idegesito benazasnal is nagyobb karokat tud okozni velemenyem szerint - nemtol fuggetlenul. Ti ezt hogy latjatok?


2011. jún. 23. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én is nagyjából úgy látom, mint te. A női nemnél több az olyan, akik kevésbé mernek vezetni, néha nem tudják megkülönböztetni a bal és jobb irányt, nem tájékozódnak olyan jól, ezért "bénáznak".

A férfiak körében meg inkább az a gyakoribb, hogy versenyeznek, agresszívan vezetnek, nem figyelnek oda a másikra...

A két nem tagjaira nem igaz 100%ban ez a leírás, de nagyobb eséllyel találsz ilyeneket a köreikben.

2011. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Statisztika alapján rosszabbul, szal nem minden nő béna
2011. jún. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Mint minden ilyen "általánosító" statisztikában, itt is rengeteg a kivétel, de igen... nagy általánosságban rosszabbul vezetnek, félnek és emiatt olyankor totojáznak amikor nem kéne, viszont kapkodnak amikor meg azt nem kéne.

És mivel nem mernek vezetni, rutinjuk sincs...



Én is nő vagyok, és alapvetően - volt oktatóm, férfi rokonok, stb szerint is - jól vezetnék, de én is keveset ülök autóba és akkor ha hibázok, az mindig tipikus női hiba a hülye önbizalomhiányom miatt.


Viszont azzal nem feltétlen értek egyet, hogy a totojázó nők jobbak lennének, mint a túlbátor pasik... mindkettő ugyanolyan balesetveszélyes.

2011. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ismerek jól vezető hölgyeket és balesetveszélyesen vezető pasikat is. Magamat nem sorolnám be :)

32/F

2011. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
tényleg.
2011. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
14:25: totojazo max. idegesito, de nem fog kinyirni az autopalyan, mert alapbol fel a sebessegtol...
2011. jún. 23. 15:29
 7/18 anonim ***** válasza:

" de nem fog kinyirni az autopalyan"


Dehogynem. Femegy forgalommal szemben.

2011. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Azt az onzo ongyilkosok csinaljak, nem a benak... nekem ismerosomet ferfi nyirta igy ki (felment forditva az autopalyara, szoval nemcsak no lehet ilyen)
2011. jún. 23. 15:48
 9/18 anonim válasza:
100%

De, a totojázó is lehet balesetveszélyes.

Példa: Városon kívül, 90-es táblánál emberünk 70-nel tép a szaggatott vonalra tapadva. Normál szembeforgalom esetén fel fog torlódni mögötte a sor és szépen elkezdik előzgetni. Elég, hogy egy előző hibázzon és kész a baj.

Persze nem a tötymörgő a fő hibás, de ha 90-nel megy, akkor nem érik utol annyian, és nem előzgetik folyton.


22/L és jó sofőr

2011. jún. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hat ilyen szituacio is lehet...mondjuk engem is ilyen tityi-totyi urge tett majdnem jegre. Az a mulya fajta.
2011. jún. 24. 02:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!