Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » BKV-n megbüntettek. Segitenéte...

BKV-n megbüntettek. Segitenétek valamiben?

Figyelt kérdés

12000 ft-ra megbüntettek, mert nem lyukasztottam jegyet.Azt mondta az ellenőr, hogy ha bemutatom a bérletemet a csekk fizetésekor, akkor csak 2000 ft lesz.

Nekem nincs bérletem, de ha veszek és azt bemutatom,akkor az ugy jó? Vagy a büntetés napjára érvényes bérlet kell?


2011. jún. 27. 17:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért adtál nekik igazolványt? Nem kérhetik, nem hatósági személy /kivéve, ha közterületes van velük/, nem érhet hozzád, nem tarthat a helyszínem, nagyjából fújhatja a pihét.
2011. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy úszhatod meg, ha valakitől elkéred az akkor érvényes bérletét, amibe ő nem írta bele a számot.

Neked viszont a bemutatáshoz már rá kell írnod a diákod/igazolványod számát, ha anélkül viszed bemutatni lehet még pluszba megbüntetnek.

Kitől tudnád elkérni? Végül is akár idegentől is megpróbálhatod, cserébe a neki visszamaradó napokért fizetsz.

2011. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

fizesd be mást nem tehetsz.


a bérletre rá van írva h mikor vették ezért ez nem jöhet szóba. max ha találsz egy havert aki nem írta bele a számot.

2011. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Leszálltam a kövtkező megállónál, erre ő is leszállt..Gyors léptekkel távoztam, erre rohant utánam, és elkezdett ordibálni, hogy hivom a rendőrséget!hivom a rendőrséget!

Mivel nem szoktam Pestre járni gyakran, ezért nagyon megijjedtem és megálltam.Amikor mondtam neki, hogy nincs nálam az igazolványom, megint rendőrrel fenyegetőzött..Nagyon szemét volt..

2011. jún. 27. 18:30
 15/18 anonim ***** válasza:
erre az a valasz: hivja nyugodtan azt nem vagyok koteles megvarni. Egyebkent is milyen jogon akar az utcan megbuntetni? Kozlekedem talan? Talaljon itt ket tanut hogy en jegy nelkul utazom eppen...
2011. jún. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Tanultam a leckéből, legközelebb tuti nem adok meg semmilyen adatot..
2011. jún. 27. 21:26
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem azt kell ebből megtanulni, hogy nem adsz meg semmilyen adatot, hanem azt, hogy legközelebb lyukasztasz.
2011. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kérd kölcsön egy ismerősöd aznapra is érvényes bérletszelvényét (feltéve, hogy még nem írta rá az igazolványszámot) és vásárolj egy PILOT Frixion tollat, mely nyomtalanul radírozható a toll végén elhelyezett gumival. Kb. 600 ft, de megéri. Többféle színben is kapható. Egyszer én is így mutattam be a bérletemet és nem volt semmi gond.
2011. júl. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!