Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ti ehhez az...

Mit szóltok ti ehhez az ötlethez? (autósiskola-vizsga)

Figyelt kérdés

Augusztus elsején lesz a vizsgám, ( teszt + gyakorlópálya + város) és a tervem az,hogy itthon egyedül anyának mondom meg a dátumot.

Még pedig azért mert,apa mindenáron azt akarja,hogy elsőre csináljam meg (nem mintha én nem azt akarnám),nagyon spórolós és nem is tudom mit kapnék tőle ha véletlenül nem lenne meg elsőre. Ugyanis nálunk fizetni kell ha másodszorra is menni akarsz.

Emellett rengeteg plusz feszültség,stressz lenne bennem ő miatta.

Ezért is döntöttem így hogy nem mondom el neki,mert elég lesz a saját magam idegeskedése,nincs szükségem még többre.

Mert én úgy vagyok vele,hogy minél nagyobb a stressz,izgalom,feszültség annál nehezebben,rosszul teljesítek.


Mit szóltok hozzá?

Tudom,hogy nem nagy dolog,de kíváncsi vagyok ti mit szóltok hozzá.


2011. júl. 20. 15:12
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

10:12!

De jó volt akkor neked :)

Én a tolatástól iszonyúan félek,ha azon túl vagyok és átmentem rajta egy kicsit már meg könnyebbülök,ugyanis a városi forgalom nekem könnyebb valamivel.

Egyébként én nem losonci vagyok,csak oda járok suliba és már oda is iratkoztam autóssuliba is.

2011. júl. 21. 16:18
 22/42 anonim ***** válasza:

ma 16:13!


Igen, az nálunk is úgy van, hogy ha megbuksz az egyikből, akkor a másikra már nem mehetsz. Nálatok egy sima rendőr dönti el, hogy átmentél-e? Ez viszont nem rossz megoldás, mert nálunk hiába vannak diplomás vizsgabiztosok, ha a pénzről szól az egész... Hozzáteszem én egyik vizsgán se fizettem zsebbe és mégis átmentem elsőre mindből. De manapság elég gyakori, hogy fizetni kell, ahogy hallom. Gondolom nálatok a lefizetés kizárva? Amúgy ne izgulj, én drukkolok neked:)

2011. júl. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Ja és elsősegélyből nálatok is kell vizsgázni?
2011. júl. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
igen nálunk egy sima rendör dönti el hogy át-e mentél ugy van hogy bemész vizsgázni megirod a tesztet utána kivisznek a gyakorlopályára ott szlalomozni kell meg tolatni de a tolatásnál meg a szlalomnál a rendör ott sincs csak messziröl nézi azt mondta nekem hogy ha eldöntöm a gumikat akkor vége és megbuktam megcsinaltam simán aztán városban vittem kb 3percig és annyi haverom multkor vizsgázott és városba nem is kelett nekik menni vezetn városban hol laksz akkor ha nem losoncon?? van facebookod?
2011. júl. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

Nálunk így van:

Először jársz KRESZ tanfolyamra, aztán lejelentenek vizsgázni, kapsz egy időpontot, arra az időpontra el kell menni a vizsgahelyre és ott leültetnek egy érintőképernyős monitor elé és azon jönnek a kérdések 55kérdés van, abból 10db 3pontos, tehát összesen 75pontot lehet elérni. Ahhoz, hogy átmenj minimum 65pontot el kell érni. Ha ez megvan akkor szólsz autósiskolánál, hogy megvan a KRESZ vizsgád, ők megadják az egyik oktató telefonszámát, azt fel kell hívni és vele megbeszélni az első találkozót. Vele levezeted az órákat a rutinpályán és, ha úgy látja, hogy eléggé megy akkor lejelent vizsgázni. Rutinvizsga nálunk ennyiből áll: autót át kell nézni(világítás, gumik, kézifék, kormány stb.) plusz még van egy szóbeli tétel, ami lehet pl: kerékcsere menete stb. Ha ez megvan, akkor beülsz az autóba és jönnek a gyakorlati feladatok(nálunk te, az oktató és a vizsgabiztos is az autóban ül) a kötelező feladatok a következők: bizonyos méteren belül fel kell gyorsulni kb.40km/h-ra és a végén szintén meghatározott méteren egy erős fékezéssel megállni. Ezután visszatolatni X métert és szlalom. Ha ez megvan akkor jön a húzott feladatod, ami lehet: Y megfordulás, emelkedőről való elindulás, előre jobbra beállás és balra kitolatás, hátra balra betolatás és kiállás, hátra jobbra szegély mellett betolatás és azt hiszem ennyi, legalábbis ennyire emlékszem:D Ha ebből megvan a vizsga akkor jöhet a forgalomban vezetés, ott levezetsz Xórát és ha jól megy lejelent vizsgára az oktatód. A forgalmi vizsga szintén úgy kezdődik, mint a rutinnál, az autót át kell vizsgálni. Ezután elindulás, 50percet kell vezetni, közben a vizsgabiztos mögötted egy értékelőlapon folyamatosan húzogatja a hibáidat és, ha olyat vétesz akkor szól, hogy vége van megbuktál. A forgalmi vizsgánál kötelezően kell egy nagyívű megfordulást csinálni és két autó közé beállni. Ha letelik az 50perc és rendben ment minden akkor átmentél, a vizsgabiztos kitölti a vizsgalapot és az értékelő lap másolatával együtt oda adja neked. Ezután minimum 4napot várni kell és el kell menni az illetékes központba és ott adják ki a vizsgaigazolást, amivel lehet menni az okmányirodába. De ahhoz, hogy meglegyen a jogosítványod kell még hozzá elsősegélynyújtásból is vizsgázni, ezt a Vöröskeresztnél lehet megtenni(lélegeztetés, stabil oldalfektetés, vérzések, kötések stb... egy csomó dolog, amit úgyis elfelejtesz). Az okmányirodában, ha elintézted a dolgokat utána minimum 1hét mire kiküldik, de max 2hét. Nekem 1hét alatt megjött 2006-ban(17évesen szereztem meg a jogosítványt).

2011. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 A kérdező kommentje:

17:22!

Igen,sima rendőr dönti el,hogy átmentél-e.

Viszont a lefizetés akármennyi hihetetlen sajnos nincs nálunk sem kizárva. Nagyon sokan fizetnek pluszba a rendőrnek,hogy biztos meg legyen a jogsi.

Köszönöm szépen,aranyos vagy :)

2011. júl. 22. 10:26
 27/42 A kérdező kommentje:

19:27!

Figyelj már,azt viszont nem tudom,hogy a forgalmi vizsgán a rendőr vagy az oktató mondja,hogy merre kell menned?

Úgy olvastam itt,hogy Magyarországon az oktató.

És az nagyon jó lenne ha nálunk is,mert nyilván nem visz már az oktató olyan helyre ami necces és csak jót akar neked.

Nálunk úgy tudom,hogy a rendőr mondja merre menj,de nem vagyok benne biztos.

Nektek,hogy volt? :)

Losonc mellett egy faluban.

2011. júl. 22. 10:30
 28/42 A kérdező kommentje:

17:23!

Igen nálunk is kell,én már azon túl vagyok.

Nekünk csak annyiból állt,hogy volt egy 2-3 órás bemutató,emelett gyakorlati feladatok amiket mindenkinek meg kellett oldani és aztán egy teszt,amit meg kellett írni min.3 hibával.

Nálunk ez az elején volt,még a vezetés előtt.


Arra a papírra is szüksége van majd a rendőrnek,vagy másnak ha elvégeztem?

2011. júl. 22. 10:37
 29/42 A kérdező kommentje:

19:49!

Nálatok az sokkal jobban tetszik,hogy először a Kresz vizsgán kell átmenni,és csak utána visznek vezetni.

Először szerintem a szabályokat kell megtanulni és utána menni a forgalomba.

Nálunk volt olyan srác is,aki szinte még elméleti órán sem volt,de már vitték is a városba (mert ő már állítólag tud vezetni és ismeri a szabályokat)

Nagyon összevissza van itt Szlovákiában. Itt már sokan (60%) úgy megy autóssuliba,hogy tud vezetni,és ezért az oktatók többsége olyan egyszerűnek találja a forgalmi vezetést is,és veszekedik ha 2-3-ik alkalommal nem mész hibátlanul. Pedig én is csak úgy mentem oda,hogy max. 2-esbe tudtam menni,megállani és elindulni,semmi mást.

Azért autósiskola,hogy ott tanulj meg vezetni,és az oktató dolga,hogy türelmes legyen és ne akarjon mindent elsőre tökéletesen egy kezdőtől. Sajnos nálunk más rendszer van.és a tiétek jobban tetszik.

Nálatok apránként teszitek le a vizsgákat,nálunk meg egy napon mind. Reggel 8-tól kb. 12-13 óraig legyél stresszbe.

Nagyon nem jól van megoldva...


Én már most is azon izgulok,hogy ugyan mit rontok el. Mert ha a gyakorlópálya jól is megy a forgalomban valamit biztos elrontok,mert még nem megy tökéletesen.

De majdcsak jó lesz minden,ha nem is elsőre,majd másodikra.


Köszönöm az eddigi segítségeket,tanácsokat mindenkinek :)

2011. júl. 22. 10:49
 30/42 anonim ***** válasza:
én vagyok a szlovákiai én amikor elöször mentem vezetni akkor nem a gyakorlopályára vitt ki hanem egyböl városba mert tudtam vezetni
2011. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!