Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit szóltok ti ehhez az...

Mit szóltok ti ehhez az ötlethez? (autósiskola-vizsga)

Figyelt kérdés

Augusztus elsején lesz a vizsgám, ( teszt + gyakorlópálya + város) és a tervem az,hogy itthon egyedül anyának mondom meg a dátumot.

Még pedig azért mert,apa mindenáron azt akarja,hogy elsőre csináljam meg (nem mintha én nem azt akarnám),nagyon spórolós és nem is tudom mit kapnék tőle ha véletlenül nem lenne meg elsőre. Ugyanis nálunk fizetni kell ha másodszorra is menni akarsz.

Emellett rengeteg plusz feszültség,stressz lenne bennem ő miatta.

Ezért is döntöttem így hogy nem mondom el neki,mert elég lesz a saját magam idegeskedése,nincs szükségem még többre.

Mert én úgy vagyok vele,hogy minél nagyobb a stressz,izgalom,feszültség annál nehezebben,rosszul teljesítek.


Mit szóltok hozzá?

Tudom,hogy nem nagy dolog,de kíváncsi vagyok ti mit szóltok hozzá.


2011. júl. 20. 15:12
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

ma 10:49!


Én vagyok a magyar, aki fentebb irkált:)

Igen, nálunk szép sorban jönnek a dolgok, hiszen anélkül, ha nem tudod a KRESZ-t elég nehéz városban vezetni:D Viszont, mikor megvolt már nekem a KRESZ és jártam rutinra, akkor mindig én vezettem a találkozó helytől a rutinpályáig, ráadásul Budapesten:) De jó volt, mert így legalább addig is szoktam a nagy forgalmat stb.

Nálunk az elsősegély vizsgáról a papír csak a jogosítvány kiváltásához kell. Nem kell magunkkal hurcolni, a rendőr csak a jogosítványt és az autó papírjait kéri el. Ja és még annyi, hogy nálunk 17évesen lehet leghamarabb autóra jogosítványa az embernek és azzal 1évig nem vezethet külföldön és 2évig kezdő jogosítványnak minősül(nem vontathat utánfutót, lakókocsit stb.) Nekem az orvosit 10évre adták, de egy bizonyos életkortól csökken 5évre és így tovább. Nálatok ez, hogy van?

Leírom még egyszer, ne izgulj, minden sikerülni fog!:)

2011. júl. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

11:31!

De neked az oktatód vagy a rendőr mondta,hogy merre menj a vizsgán?

Mert ezzel nem vagyok tisztában,hogy van.

2011. júl. 22. 18:12
 33/42 A kérdező kommentje:

12:56!

Budapesten aztán már nem lehet könnyű vezetni a forgalomban,jól gondolom-e? :)

Nálunk csak 18 éves kortól lehet jogosítványt szerezni. Én ugyan még nem vagyok annyi (de már csak pár nap),és pont a vizsgámra már betöltöm a 18-at.

Ha jól tudom nálunk olyan törvény jön be szeptembertől,hogy aki nyáron és utána szerzett jogsit 1 évig csak tapasztalt sofőr mellett vezethet. Mondjuk ez annyira nem is rossz ötlet,ugyanis engem apa úgysem engedne el magamba egy jó darabig a mi bazi nagy autónkkal. Úgysem járnék én még magamba egy pár hónapig főleg nem messze.

Az orvosi alatt az egészségügyi vizsgán kapott papírt értesz?

Mert ha igen,ha jól tudom nálunk nem kell újból csinálni amíg csak személyautóra akarod megtartani a jogosítványt. Ha már másra is akarsz akkor nem elég csak az a papír.


Köszönöm :)

2011. júl. 22. 18:20
 34/42 anonim ***** válasza:

ma 18:20!


Hát mivel Bp-n tanultam(és azóta is sokat vezetek Budapesten) így nem idegen számomra a nagy forgalom. Augusztusban lesz 5éves a jogosítványom(22éves vagyok) és amióta megszereztem, azóta folyamatosan vezetek szóval ragadt rám némi rutin:) Az orvosi alatt azt értem, hogy mielőtt elkezdenéd a tanfolyamot, el kell menni a háziorvoshoz és ő megvizsgál(szem, vérnyomás stb.) és ad egy igazolást 10évre.(a dátumot beleírják a jogsiba) Ha ez az idő letelik, megint el kell menni orvoshoz és megint vizsgálatok stb.. és új jogosítványt csináltatni. És ez érdekelne, hogy nálatok hogyan van?:) Az elsősegélyből nálunk se kell újravizsgázni. A többi kategóriát ne is hozzuk szóba, mert nálunk annyi pénzbe kerül meg annyi minden kell hozzá, hogy csak na...:)

2011. júl. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
én vagyok az szlovákiai rendör nekem mondta hogy kövessem az elöttem lévö motorost mert ö is vizsgazott
2011. júl. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

19:53!

Jaj,értem :)

Ha jól tudom nálunk is időhöz van kötve,de hogy pontosan hogy van ez nem tudom.

Meg ha még másra is szeretnél jogsit akkor természetesen újra kell menni az orvoshoz.

Remélem én is belejövök majd idővel a városi forgalomba. Habár már az úton szépen megyek (eleinte azzal is volt gond,hogy túl a szélén megyek,túl középen,csak a falu tábla után,illetve a legnagyobb megengedett sebesség tábla után lassítottam a megengedett sebességre,aztán a sebességet is összevissza raktam,pl. 2-esből 3-as helyett 1-esbe-de ez ma már zökkenőmentesen megy), már csak a várost kell megszoknom.

Jaj,és úgy érzem én sose fogok szeretni tolatni,hiszen nehezebben is megy,de úgy tudom ezzel a nők többsége így van :D

2011. júl. 23. 11:53
 37/42 A kérdező kommentje:

20:13!

Értem.

Én majd még a vizsgáig megkérdezem az oktatómat,hogy ki fogja ezt mondani.

Köszi azért :)

2011. júl. 23. 11:54
 38/42 anonim ***** válasza:

ma 11:53!


Ne izgulj, belefogsz jönni! Gyakorlat teszi a mestert!:)

2011. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

13:23!

Igazad van,és köszönöm :)

2011. júl. 23. 14:48
 40/42 A kérdező kommentje:

Ésssss igeeeeen!

Ma volt a vizsgám és sikeresen megcsináltam. :)


Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat! ;)

2011. aug. 1. 17:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!