Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha autósiskolát szeretnék...

Ha autósiskolát szeretnék váltani, akkor újra kell vennem 20+1 forgalmi órát?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve az oktatómmal. A szerződésben az áll, hogy a 20.000 Ft Kresz vizsgadíjat ki kell fizetni minden esetben, ha átmegyek máshova, mert ez ingyenes volt. 40 órát vezettem, rutinnal együtt 2x buktam meg forgalmin. Ha másik autósiskolánál szeretném, folytatni, akkor 20+1 óra kötelező, vagy csak annyit amennyit az újdonsült oktatóm kér?
2011. okt. 11. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha a kötelező óraszám megvolt akkor nem kell újból 20+1órát venni, csak annyit amennyit az oktató ismét javasol(ezt is felülbírálhatod de nem érdemes mert végülis ő tudja mi szükséges a sikeres vizsgához), sőtt több bukás esetén ajánlanám hogy inkább te kérj + órákat hogy minél többet gyakorolj!

Az más történet hogy a kedvezményesen adott kresz díjat ki kell fizetni-ez jogos lehet ha szerepel a szerződésben.

De csak az óradíjat-a vizsgadíjak mást tételt képeznek ne keverjétek bele!

2011. okt. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én igazából, nem érzem igazságosnak azt sem hogy az ingyenes kreszt kikéne fizessem. Mert nem 2x fizettem neki +10-10 órát és ha meg elsőre sikerül a vizsga akkor nem fizetek neki + 50ezret. Akkor érezném annak, ha a kresz után otthagytam volna a p.csába. De így..
2011. okt. 11. 19:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Az nem vizsga-, hanem tanfolyamdíj, és nyilván azért reklámozza a cég így, hogy ott tanuld a vezetést is, másként fogják magukat, odamennek KRESZ-re, aztán csókolom.
2011. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen de én ott tanultam vezetni, meg 2x +10órát fizettem is neki. Szóval fizettem annyit, mint egy olyan aki elsőre levizsgázik. Szóval nem értem hogy miért igazságos így.
2011. okt. 11. 20:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy van benne, hogy ott csinálod meg a jogsit. Ha nem csináltad ott meg, ki kell fizetni.
2011. okt. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha aláírtad a szerződésben, hogy ha nem ott teszed le a jogsit, akkor fizetned kell, akkor bizony fizetned kell. Gondolom senki sem kényszerített tarkódra szorított fegyverrel, hogy aláírd. Előbb kellett volna gondolkozni. Most már semmi alapod nincs azt mondani, hogy igazságtalan.


És természetesen nem kell újravezetned a kötelező órákat. csak amennyi a vizsgához kell.

2011. okt. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!