Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerinted van értelme az...

Szerinted van értelme az elsősegélynyújtó tanfolyamnak és vizsgának? (jogosítvány)

Figyelt kérdés

Én egy részről hasznosnak találom, csak egy gond van vele: nekem már vagy 20x megmutatták, hogy hogyan is kell valakit lélegeztetni és szívmasszázst adni, még sem tudom megcsinálni. Ennélfogva totál értelmetlen volt azt a vizsgát letenni, mert nem tudnék ilyen helyzetben mit csinálni. A másik meg, hogy vannak olyan esetek, amiket nem mindenki bírna úgy végig nézni sem. Szerencsére én jól bírom a vért (bár nem tudom, hogy éles helyzetben hogyan reagálnék), de ismerek olyat, aki egy csepp látványától is rosszul lesz.

Illetve nem tudom mennyire néztétek a tételeket a vizsgára, de azoknak a 70 %-a még csak nem is autós sérüléssel kapcsolatos (pl ilyen, hogy szomszédja fűrésszel vágott a lábába). De ilyen formán akkor inkább lenne amúgy is kötelező egy ilyen tréning és ne csak a jogsihoz kötnék, mert úgy talán több értelme lenne. Arról nem is beszélve, hogy írja, hogy milyen eszközöket használjak. Az egy dolog, hogy a kocsiban mi van, de megyek az utcán és ott látok egy ilyet, honnan fogok odaszülni 2 db 3szögletű kendőt, meg steril gézlapot, gézpólyával stb? Nem érzitek, hogy most jelenleg inkább a pénzlenyúlásról szól és nem az életmentésről?


2011. nov. 21. 10:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

# 4/9 hozzá szoló vagyok ismét! :)


Hol voltál vizsgázni?

Csak nem a IX. kerület Mester utcában?

Annó 2000 ben engem is kivágtak egyszer..


Tehát egy bukásom volt nekem is belőle..

Stabiloldalfekvéskor kificamítottam majdnem a gyerek vállát. :D


Meg nem tudtam mit kell csinálni az összecsuklóval..


Másodszor amikor mentem jó volt! :)

A sráccal mentem be akivel egy tanfoylamos voltam és magátol fordult stabilan.. :DDD


Én a mai napig nem tudom azt megcsinálni, de jobb is mert csak válficamítás lenne belőle, régen tudtam annó mert gyakoroltam sokat de el felejtettem :S :( :DD


Én most mennék ilyen vizsgára tuti hogy kib@sznának megint . :D

2011. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Pécsett voltam, de hogy őszinte legyek, ez volt a 2. próbálkozásom :) szerintem nem volt jogos az első buktatás, de megmondom őszintén, akkor nem is voltam felkészülve erre az egész jogosítványos dologra, mármint lelkileg. Ez egy éve volt, levezettem 35-40 órát és apukám itthon ordibált velem, hogy miért nem vizsgáztam még le forgalomból, nem fizeti az óráimat stb. Annyira elfajult a dolog, hogy az órákra úgy mentem már, hogy mindig bőgtem az oktatómnak, hogy kell mennem vizsgázni, mert otthon ez a parancs. Persze mentem 2x és meg is buktam. Akkor meg az volt a baj,hogy és sosem leszek képes megtanulni vezetni. És akkor ugyanez lett az elsősegéllyel. Elmentem, mert muszáj volt, de akkora volt rajtam a nyomás, hogy egyszerűen nem sikerült valamiért. Azóta egy év eltelt (nem egy éve vezetek folyamatosan, mielőtt valaki azt hinné :D), az autós suliból felhívták apámat, hogy álljon le, mert ezzel a hisztériával , amit mindennap letol nem jut előbbre senki. Az eredmény az lett, hogy a 3. forgalmi vizsgán olyan jó voltam, hogy nem is kellett végig vinnem az útvonalat, se parkolás ,se egyívben megfordulás, és külön kiemelt a VB, hogy nagyon ügyes vagyok. A mai vizsgán meg nagyjából ugyanez. Ebből is látszik, hogy milyen sokat számít, hogy ki milyen népekkel él együtt...

No de kicsit elkanyarodtam az eredeti témától :D csak jól esett ezt így kibeszélni (kiírni?) magamból.

2011. nov. 22. 17:25
 13/17 anonim ***** válasza:

# 4/9 hozzá szoló vagyok ismét! :)


Semmi probléma :)

Veszekedéssel nem ér el semmit az ember, de egy jogsi tényleg jó ha van még ha nem használod 15-20 évig akkor sem kitudja mit hoz az élet mihez kellhet kenyérkereső dolog és az vigasztaljon hogy napról napra drágább lesz az egész tanfolyam! :)


Most hogy áll akkor a vizsgád tulajdon képen meg van mindened csak a vöröskereszt nincs még meg és ez hiánya miatt nem kapsz vizsgaigazolást? :(

2011. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

# 4/9 hozzá szoló vagyok ismét! :)



Ha férre olvastam akkor sorry ha minden meg van akkor gratula meg minden! :)

2011. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
igen meg van minden és köszönöm a gratulációt :) ma mentem megcsináltatni, alig várom már, hogy megérkezzen, mert amúgy nagyon szeretek vezetni :)
2011. nov. 23. 18:40
 16/17 anonim ***** válasza:

A tanfolyamnak van van valami értelme, de a vizsgát feleslegesnek tartom. Az autósok 95%-a nem tudná elvégezni, amit egy baleset során kellene tenni, ráadásul az évek alatt el is felejti az ember a tanultakat. Annyi haszna azért van, hogy kisebb sérüléseket el tud látni az ember, ami azért bármikor jól jöhet.


20/F

2012. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
valamennyi értelme azért van, legalább valami sejtésed lesz róla h mégis mit kell tenni, én pl ha nem csináltam vna mg egy balesetnél fogalmam nem lenne h mi a teendő, persze azon kívül h hívom a mentőket.
2012. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!