Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Min.15 percig állok teherautóv...

Min.15 percig állok teherautóval, az ugye nem számít bele a vezetési idöbe?

Figyelt kérdés
Pl.:vezettem kb 2és fél órát,utána volt egy min 45 perces pihenöm,majd a következö ciklusom volt mondjuk 5 órás,de ezalatt az 5óra alatt megálltam 20 percre,meg 15 percre.Így végül is nem vezettem négy és fél óránál többet nem?A lényeg hogy min 15 perc állás nem számít vezetésnek (pl 13perc igen) maximum munkaidönek!Ha valaki nagyon otthon van a témában az válaszolhatna!Köszi
2011. nov. 30. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, 15 perc a minimum, amit elfogadnak, ha kinyomod pihenőre.
2011. nov. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 15 percet álltál, akkor az már beleszámít a pihebőidőbe, ha ágy szimbólumot regisztráltál. Ez már digit. tachográf?

Az 5 órás ciklus után mit csináltál?

2011. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha állsz a teherautóval akkor az munkaidő, vagy pihenőidő, de semmiképp vezetési idő.
2011. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem digit tachográfos autóról beszélek,hanem korongos,ami olyan h egy "tálca"kiugrik a müszerfalból ahova teszem a korongot.5 óra után letelt a munka.
2011. nov. 30. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ott meg kezelned kell a tachográf üzemmód kapcsolóját, mert az is bünti, ha nem használod :)
2011. nov. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vezetési idő az az idő, amikor mozog az autó! Ha állsz, az egyéb munka (kalapács). A maximum vezetési időd 4,5 óra lehet. 4,5 óra után kell megszakítanod 45 percre, vagy 15 és 30 percre. Fordítva 30 és 15 perc nem fogadják el!!! A lényeg, hogy mikor állsz, akkor az nem vezetési idő! Viszont rakodásnál tedd kalapácsra, mert ellenőrzik! Elindulás előtt meg 15 percig legyen kalapácson. 5 percért már nem szólnak, de hivatalosan 15 perc a felkészülés. Ez az átvizsgálást, menetlevélírást stb foglalja magában. A telephelyen történő vezetés sem számít a vezetési időbe, de én mindig beleszámolom, mert jobb a békesség.
2011. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Ha pl csak nyolc percre állok meg és kalapácsra állítom a tco-t akkor az munkaidönek számít,jól gondolom?
2011. dec. 1. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól, de vezetés közben is kalapácson kell lennie.
2011. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!